Dejavu Hakkinda Ne Dusunuyorsunuz?

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
"ben bu olayi daha once yasadim" dedigimiz dejavu anlarin kaynagi nereden geliyor sizce? Ben eskiden kucukken dejavu yasadigimda sanki eskiden yasamisimda ölmusum ve hayatim bi tekrar dongusune baglanmis ve ara ara hatirliyorum diye dusunuyordum. Ama simdi dejavu yasadigim da daha once gordugum ruyami hatirliyorum bu sefer " ben bunu ruyamda gormustum" diyorum. Hatta devaminda bi iki saniye sonrasinda olacaklari da bazen animsiyorum ve an an yasiyorum.

Gecenlerde gecenin bi yarisi uyandim bi anda gozumu actim hizlica ve gordugum seyi hatirlamaya calistim ama hatirlayamadim. Bi yandanda bi kac ay sonra olacak olan dejavumu gordugumu dusunuyordum cok emin bi sekilde uyandim bundan ama ne gordugumu uyandiktan hemen sonra bile hatirlamadim.

Siz dejavuyu nasil hatirliyorsunuz? Sizce ruyalarimizda mi goruyoruz?

Demre

Kayıtlı Üye
Çocukken çok sık yaşardım dejavu olayını. Ne kadar tuhaf hissettirdini hala hatirliyorum. Ama yaşım buyüdükce daha seyrek olarak yasadigimi farkettim. Ve artik, en son ne zaman dejavu yasadigimi bile animsamiyorum. Belki de 3. gozün kireclenmesiylebi ilgisi vardir diye dusunuyorum. Yanlis yasam tarzimizdan dolayi, safligimizin bozulmasiyla alakali belki de.. Dini bilgisi olan biri soyle aciklamisti dejavu yasamamizin nedenini; ezelde ruhlarimiz yaratildiginda, bize tum hayatimiz gosterilmis ve neden sonra unutturulmus. Zaman zaman anlik olarak hatirliyormusuz.. "Ben bu ani daha once yasamistim" hissi bundan kaynakliymis. Bu gorüsün gercekligi hakkinda bir delil

dünyalı

Kayıtlı Üye
Çocukken çok sık yaşardım dejavu olayını. Ne kadar tuhaf hissettirdini hala hatirliyorum. Ama yaşım buyüdükce daha seyrek olarak yasadigimi farkettim. Ve artik, en son ne zaman dejavu yasadigimi bile animsamiyorum. Belki de 3. gozün kireclenmesiylebi ilgisi vardir diye dusunuyorum. Yanlis yasam tarzimizdan dolayi, safligimizin bozulmasiyla alakali belki de.. Dini bilgisi olan biri soyle aciklamisti dejavu yasamamizin nedenini; ezelde ruhlarimiz yaratildiginda, bize tum hayatimiz gosterilmis ve neden sonra unutturulmus. Zaman zaman anlik olarak hatirliyormusuz.. "Ben bu ani daha once yasamistim" hissi bundan kaynakliymis. Bu gorüsün gercekligi hakkinda bir delil

Buna benzer bir bilgiye bende erişmiştim. Biraz farklı olarak Dejavu dediğimiz hadise ile Astral seyahat hatta Reenkarnasyon inancının birleşen bir noktası olduğu ile ilgiliydi.... İnsan uyku halindeyken uykunun devrelerine göre yoğunluk seviyesi ile ilgili olarak ruhun bedenden serbest kalması hali...Ruh serbest halde gezer dolaşır bedene yeniden intikal ettiğinde ise rüya olarak bizde izler bırakır denilmişti...İşte bu ruh gezmeleri sırasında gördüğü şeyleri o mekana gittigimizdeki daha önce gidip görmüş yada oraya aitanlık hissi olarak algılarmışız...Bunada dejavu deniliyor

business woman

Kayıtlı Üye
Ben küçükken böyle bian yaşadığımda biri pişman olduğu şeyler için Allah'a dua ediyor ve Allah'ta o kulunu çok sevdiği için zamanı geri alıyor o yüzden aynı anı yaşıyoruz sanırdım 😂

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
En çok sorgulaması gereken aranızda benimdir yüksek ihtimal bu konuyu ilk 1 ay üstüne çok düştüm sonra saldım peşini 2012 den beri her anım dejavu :)

M

Mew

Bende de dejavu oluyor.Langırt oynarken bir an ben bu anı yaşadım diyorum.Rüyalarda gerçeğe dönüşmesinede bir örneğim var.Arkadaşımla konuşuyordum baya karşılıklı cümleler.Uyandığım için cümleleri hatırladım.Sonraki gün unutmama rağmen tamamen rüyam kesildiğindeki konuşmalar geçti.

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
566
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
128
Üye silindi 77822