Davud-i ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratsavci

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar benim en büyük hayalimdir güzel sesim olması ama olmadı bir sürü şan dersleri denemediğim şey kalmadı tesadüfen tanıştıgım bir medyum bana davudi ses die bi büyüden bahsetti ama nasıl yapıcağım konusunda hiç bir bilgi vermedi. Bu büyü nedir. Yada nasıl güzel bi sese sahip olabilitim yardımcı olabilirsenizz sevinirim

mir

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar benim en büyük hayalimdir güzel sesim olması ama olmadı bir sürü şan dersleri denemediğim şey kalmadı tesadüfen tanıştıgım bir medyum bana davudi ses die bi büyüden bahsetti ama nasıl yapıcağım konusunda hiç bir bilgi vermedi. Bu büyü nedir. Yada nasıl güzel bi sese sahip olabilitim yardımcı olabilirsenizz sevinirim
Ne gerekiyorsa yaparmısın? Büyüler icin kullanılar araç gereçler genelde iğrenç seyler olur diye biliyorum. Hem ses doğuştan gelen bi yetenektir. Büyü ile ne kadar iyi olur bilinmez ama bi ajdardan daha ileri götüremez yoksa herkes büyü ile güzel bi sese sahip olurdu. Bence yeteneğinizin olabilecegi bi dal ile uğraşın :)

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Sakral çakran üzerinde yoğunlaşmalısın zamanla güzellleşecektir.Bu benim şahsi fikrim tabi kısmen bende bunun için uğraştığımdan belirtmek istedim.Sakral çakra boğaz çakrasıyla ilintili olduğundan bu iki çakrayı aynı anda çalıştırma egzersizi yapmalısın zamanla etkiler çıkıyor ortaya.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Peki bu çakraları çalıştırma yöntemleri nedir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
En son bir kaç yıl önce deneysel olarak istediğiniz ses tipini ses tellerinize yükleyebiliyorlardı. Kısa bir operasyonla yapılabildiği söyleniyordu. Kendi sesinize geri dönmek istiyorsanız da az bir değişiklikle geri dönebiliyordunuz. Operasyondan sonra da 6 ay boyunca psikolojik destek (yeni sese alışmak için) ve ses eğitimi alıyordunuz.
Bu bana yaramaz derseniz, Tuva Türklerinin kullandığı gırtlak müziği tekniği var, eğitimlerini bulabilirseniz katılın, gırtlakta normal insanların çalıştırdığından daha farklı bir çalışma prensibi oluşturuluyormuş.
Bu da olmaz derseniz yukarıda Fikrimühim adlı üyenin tavsiyesini araştırın. (Sesi değiştirmekten ziyade etkisini artırır bu çakra yöntemi)
Şan dersleri aldığınızdan diyaframı kullanmayı da öğrendiğinizi varsayıyorum. Geriye pek bir şey kalmıyor.
Majikal olarak kalınlaştırılır mı bilemem ama sesi güzelleştiren (ya da başkaları tarafından güzel duyulmasını sağlayan) uygulamalar görmüştüm, nedir ne değildir tam hatırlamıyorum. Hud hud kuşu tırnağı veya gagası vardı işin içinde ve aşk ile alakalı bir uygulamaydı, sesin sevdiğin kişiyi etkiliyordu vs.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Bu ses tellerine ses yükleme olayını açabilirseniz sevinirim. :)

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Hz süleyman rüzgara hükmederdi yüzüğü ile.
Sese ve nefese büyük önem verirdi sesi şaheser güzellikte idi.
Hz süleyman nefes çalışması ile boğaz çakranızı çalıştırabilirsiniz.
Sesiniz gürleşir nefesinizi karnınızı doldurucak şekilde 4'sn çekin sonra boşaltıcak şekilde burnunuzdan 4'sn verin.
Kolay gelsin.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
En son bir kaç yıl önce deneysel olarak istediğiniz ses tipini ses tellerinize yükleyebiliyorlardı. Kısa bir operasyonla yapılabildiği söyleniyordu. Kendi sesinize geri dönmek istiyorsanız da az bir değişiklikle geri dönebiliyordunuz. Operasyondan sonra da 6 ay boyunca psikolojik destek (yeni sese alışmak için) ve ses eğitimi alıyordunuz.
Bu bana yaramaz derseniz, Tuva Türklerinin kullandığı gırtlak müziği tekniği var, eğitimlerini bulabilirseniz katılın, gırtlakta normal insanların çalıştırdığından daha farklı bir çalışma prensibi oluşturuluyormuş.
Bu da olmaz derseniz yukarıda Fikrimühim adlı üyenin tavsiyesini araştırın. (Sesi değiştirmekten ziyade etkisini artırır bu çakra yöntemi)
Şan dersleri aldığınızdan diyaframı kullanmayı da öğrendiğinizi varsayıyorum. Geriye pek bir şey kalmıyor.
Majikal olarak kalınlaştırılır mı bilemem ama sesi güzelleştiren (ya da başkaları tarafından güzel duyulmasını sağlayan) uygulamalar görmüştüm, nedir ne değildir tam hatırlamıyorum. Hud hud kuşu tırnağı veya gagası vardı işin içinde ve aşk ile alakalı bir uygulamaydı, sesin sevdiğin kişiyi etkiliyordu vs.
Hud hud kuşunun başının tam tepesinde bulunan tüylerden 3 tane alıp üzerinde taşınması gerekiyor.Bu ilham ve sanat yeteneğinin artması için aslında bir nevi bu konuya da uygun ama nerden bulacağız ki bir kaç defa tam önüme kondu ama nasıl kıyılır ki alıp başındaki tüyleri çekmek çok vicdansızca.Belki ölmüş bulabilsek olabilir.Satıldığınıda duydum ama sanırım benim bulunduğum ilde bulunmaz.Avlanması ve yenmesi yasaklanmıştır.Hz Süleymanın emrinde çalışmış ve ona ilham olmuştur.Kerameti Kur-ana konu olmuş .

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Forumda toplistte çakra başlığı var google da sakral çakra ve boğaz çakrası dengeleme diye arat gerçi öyle basit bir konu değil baya baya üzerinde durmanız gerekiyor.Birde kitap var onuda sonra yazarım öncelikle iyice bir araştırın zaten fikir sahibi olursunuz.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Denize açılıp bağırma taktiğini önermek isterdim ama biraz fıkra gibi geldiği için pek inanmadım ben. Sözde tekneyle vb. Denize çıkıp bağırma ve egzersizle sesin açılıyormuş, demet akalın ın öyle yaptığı söylenir :)
Bu konuda pek bilgim yok, bazen sesim güzel çıksada :) sese güzelliğini veren duygu oluyor. Sesin duyguları üzerine çalışabilirsin. Birde iyi olduğuna inan :)

Maytere

Banlı Kullanıcı
bence sesin kötüyse şarkı söyleme olsun bitsin :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Denize açılıp bağırma taktiğini önermek isterdim ama biraz fıkra gibi geldiği için pek inanmadım ben. Sözde tekneyle vb. Denize çıkıp bağırma ve egzersizle sesin açılıyormuş, demet akalın ın öyle yaptığı söylenir :)
Bu konuda pek bilgim yok, bazen sesim güzel çıksada :) sese güzelliğini veren duygu oluyor. Sesin duyguları üzerine çalışabilirsin. Birde iyi olduğuna inan :)
Öyle kafana göre bağırınca olmuyor o. :)
Aklıma bir arkadaşın askerlik anısı geldi. Bölükte bir çocuğun sesi kısık. Sabah içtimasında komutan bu çocuğun tekmilini beğenmiyor ve dalga geçtiğini sanıyor (aynı çocuk daha önce vukuatlı). Çocuğa bir ay boyunca 300 metre ötedeki ağaca tekmil verdirtiyor ve sesin bana gelecek diyor. Çocuğun sesi bir süreliğine açılıyor ama tekrar eski haline dönüyor. Aklıma bu geldi açık denizde bağırma diyince. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...