Daha az uyuyabilmek

fako

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Benim şartlar gereği daha az uyuyabilmeye ihtiyacım var. Okul ve üstüne İki işte çalışacağım. Günde 5 saat veya 4 saat uyuyup bununla yitinmem gerekiyor. Ancak alarmlar ve telefonla aramalar bile uyandırmıyor artık. Uzun zamandır iki işte çalışıyorum. Şuan ikinci işimden ayrıldım çünkü zorunda olsam bile kalkamaz oldum. Hiç bir şekilde uyanamıyorum artık. Herhangi bir uygulama ile daha az uyumamı nasıl sağlayabilirim? Buna ihtiyacım var. İkinci bir işte çalışmazsam geçimimi sağlayamam. Teşekkür ediyorum okuyanlara.

Edit: Herhangi bir doğal yöntem kalmadı denemediğim. Kahve içip uyumak dahi artık işe yaramıyor. Günde 6 kupa kahve içen biriyim. Kahve artık sadece ayakta tutuyor. Uyanamıyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kaliteli bir multivitamin kullan üstündeki yorgunluğu alır uykusuzluğa daha dirençli olursun, bir de ginseng enerji verir diye biliyorum.. uyanmak istediğin saatte kolayca uyanmak istersen 3 kevser 1 ihlas oku. Bir de günde 10dk da olsa spor yap esneme hareketleri olabilir, bedenin olabildiğince sağlıklı olursa uykuya ihtiyacın azalabilir.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Gündüz 15 -20 dakika uyuma imkanınız varsa, bu gece uyuma ihtiyacınızı 2 saat azaltır. Leonardo da Vinci 24 saat içinde 4-5 defa 15şer dakika uyuyormuş. Ve bu ona yetiyormuş diye okudum.
Ve Mya dediği gibi ekzersiz. Kan dolaşımı hızlandıracak hareketler.
Hermes jimnastiği var, hem yeme hem uyuma ihtiyacı azaltıyor. Enerjiyi de arttırıyor. 5 dakka zaman alıyor.

fako

Kayıtlı Üye
Kaliteli bir multivitamin kullan üstündeki yorgunluğu alır uykusuzluğa daha dirençli olursun, bir de ginseng enerji verir diye biliyorum.. uyanmak istediğin saatte kolayca uyanmak istersen 3 kevser 1 ihlas oku. Bir de günde 10dk da olsa spor yap esneme hareketleri olabilir, bedenin olabildiğince sağlıklı olursa uykuya ihtiyacın azalabilir.
Herhangi bir önerdiğiniz multi vitamin var mı? Bu dediklerinizi dışarı çıktığımda temin edeceğim.
Gündüz 15 -20 dakika uyuma imkanınız varsa, bu gece uyuma ihtiyacınızı 2 saat azaltır. Leonardo da Vinci 24 saat içinde 4-5 defa 15şer dakika uyuyormuş. Ve bu ona yetiyormuş diye okudum.
Ve Mya dediği gibi ekzersiz. Kan dolaşımı hızlandıracak hareketler.
Hermes jimnastiği var, hem yeme hem uyuma ihtiyacı azaltıyor. Enerjiyi de arttırıyor. 5 dakka zaman alıyor.
Bu şekilde parçalı uyuduğum vakit vücudumda yorgunluk birikiyor. Ama deneyeceğim. Hermes jimnastiği için link var mı?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Herhangi bir önerdiğiniz multi vitamin var mı? Bu dediklerinizi dışarı çıktığımda temin edeceğim.

Bu şekilde parçalı uyuduğum vakit vücudumda yorgunluk birikiyor. Ama deneyeceğim. Hermes jimnastiği için link var mı?
GNC, SOLGAR iyi markalar bir de You Plus Multi Energy iyi, onların içeriklerine bakın internetten kullanıcı yorumlarını da okuyun kendi bedeninize uygun olanı kullanın.. vitaminler sitesinde oldukça fazla görüş bildirilmiş en son wellwoman kullanmaya başladım memnumum şimdilik, vitabiotics in wellman i de var. Bunlar kişisel görüşlerim bedeninizin ihtiyaçlarına göre kullanın.. B vitamini eksikliği de yorgunluk yapar. Ayrıca uyku için saat seçeneğiniz varsa gece 11-3 arası uyumaya çalışın.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
GNC, SOLGAR iyi markalar bir de You Plus Multi Energy iyi, onların içeriklerine bakın internetten kullanıcı yorumlarını da okuyun kendi bedeninize uygun olanı kullanın.. vitaminler sitesinde oldukça fazla görüş bildirilmiş en son wellwoman kullanmaya başladım memnumum şimdilik, vitabiotics in wellman i de var. Bunlar kişisel görüşlerim bedeninizin ihtiyaçlarına göre kullanın.. B vitamini eksikliği de yorgunluk yapar. Ayrıca uyku için saat seçeneğiniz varsa gece 11-3 arası uyumaya çalışın.

Mya dediklerine katılıyorum. Yinede vitamin takviyesi almadan önce detaylı bir kan tahlili yaptırmalısınız. Belki düşük olan bazı değerlerden dolayıda yorgunluk hissedebilirsiniz. Kan tahlilini aile hekiminizden yaptırabilirsiniz. D vitamini hariç bütün değerlere bakıyorlar diye biliyorum. En azından daha doğru bir takviye düzenlemesi yaparsınız.

Darkon

Kayıtlı Üye
Ben hayatımda hiç vitamin takviyesi kullanmadım. Hani şu kutu içinde hap şeklinde satıyorlar. Bir tanesine baktım kutuda mesela "yetişkinler günde bir defa kullanabilir" yazıyor. Her gün kullanmak biraz abartı değil mi?. Yoksa faydalı mı?. Siz etkisini hissediyor musunuz?. Bilmediğim için soruyorum.

Sanki bana satılsın diye her gün bir adet kullanılmalı yazmışlar gibi geldi ama tabi bilemiyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben hayatımda hiç vitamin takviyesi kullanmadım. Hani şu kutu içinde hap şeklinde satıyorlar. Bir tanesine baktım kutuda mesela "yetişkinler günde bir defa kullanabilir" yazıyor. Her gün kullanmak biraz abartı değil mi?. Yoksa faydalı mı?. Siz etkisini hissediyor musunuz?. Bilmediğim için soruyorum.

Sanki bana satılsın diye her gün bir adet kullanılmalı yazmışlar gibi geldi ama tabi bilemiyorum.
Şu an kullandığım günde iki adet ben bir adet alıyorum önerilen miktarlar yeme eksikliğinde gerekli oluyor bir insanın günlük ihtiyacı kadar olan miktar.. bazı dönemler gereğinden fazla yorulduğum zamanlarda her gün kullanıyorum yada önerilen doz kadar alıyorum. Yorgunluğuma iyi geliyor psikolojik rahatsızlıklar vitamin eksikliğinden olabiliyor, vitamin aldığımda daha mutlu oluyordum bazı zamanlar.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Hermes jimnastiği için link var mı?