D&D Alignment Test

Seraphine

Kayıtlı Üye
Kişilik testlerini ne kadar özlediğimi fark edince sizlerle sevdiğim bir diğerini paylaşmak istedim. Türkçe desteğimiz yok ne yazık ki..
Dungeons&Dragons serisini bilenler veya oyunlarını oynayanlar varsa, karakter yaratırken 'alignment' seçmemiz gerektiğiniz bilirler. Çünkü bu yaratılan karakterin oyun içinde gerçekleşen olaylar karşısında ki davranış ve tutumlarını belirler. Bu testi yapmak için o dünya ile ilgili bilgi sahibi olmanıza gerek yok.

Eğlenceli ve orta uzunlukta ki bu testi yaparak hangi tarafa ait olduğunuzu bulabilirsiniz ?

alignment_by_mitchelllazear_d2850z0-fullview.jpg

Testi buradan çözebilirsiniz arkadaşlar.​

Seraphine

Kayıtlı Üye
Benim sonucum Lawful Evil çıktı .))

A lawful evil villain methodically takes what he wants within the limits of his code of conduct without regard for whom it hurts. He cares about tradition, loyalty, and order but not about freedom, dignity, or life. He plays by the rules but without mercy or compassion. He is comfortable in a hierarchy and would like to rule, but is willing to serve. He condemns others not according to their actions but according to race, religion, homeland, or social rank. He is loath to break laws or promises.

This reluctance comes partly from his nature and partly because he depends on order to protect himself from those who oppose him on moral grounds. Some lawful evil villains have particular taboos, such as not killing in cold blood (but having underlings do it) or not letting children come to harm (if it can be helped). They imagine that these compunctions put them above unprincipled villains.

Some lawful evil people and creatures commit themselves to evil with a zeal like that of a crusader committed to good. Beyond being willing to hurt others for their own ends, they take pleasure in spreading evil as an end unto itself. They may also see doing evil as part of a duty to an evil deity or master.

Lawful evil is sometimes called "diabolical," because devils are the epitome of lawful evil.

Lawful evil creatures consider their alignment to be the best because it combines honor with a dedicated self-interest.

Lawful evil is the most dangerous alignment because it represents methodical, intentional, and frequently successful evil.

Hexe

Kayıtlı Üye
True Neutral çıktım. Yine güzel bir test çok teşekkürler ☺️

Seraphine

Kayıtlı Üye
True Neutral çıktım. Yine güzel bir test çok teşekkürler ☺
Çevremde ki çoğu kişi true neutral çıkıyor ? Bu arada sitede detaylı bilgiler var, görmediyseniz diye paylaşayım. Sizin sayfanız bu mesela:

star53

Kayıtlı Üye
True Neutral
Detailed Results:

Alignment:
Lawful Good ----- XXXXXXXXXXXXX (13)
Neutral Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXX (19)
Chaotic Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXX (17)
Lawful Neutral -- XXXXXXXXXXXXXXXXX (17)
True Neutral ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (23)
Chaotic Neutral - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (21)
Lawful Evil ----- XXXXXXXXXXXX (12)
Neutral Evil ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXX (18)
Chaotic Evil ---- XXXXXXXXXXXXXXXX (16)

Law & Chaos:
Law ----- XXXXXX (6)
Neutral - XXXXXXXXXXXX (12)
Chaos --- XXXXXXXXXX (10)

Good & Evil:
Good ---- XXXXXXX (7)
Neutral - XXXXXXXXXXX (11)
Evil ---- XXXXXX (6)

Enneagram

Banlı Kullanıcı
İngilizce den Türkçe ye Google nin çevirisiyle yapmaya yeltendim ama malesef saglıklı olmuyordu yarıda kestim.

Test seviyorm dedin ya
Enneagram i duymuşsundur o zaman.
9 kişilik tipini ifade eden dünyaca ünlü test.

Bunun kaliteli ve isabetli olanı ücretli oluyor.
Ben geçmişte paylaşacaktım sonra ücretsiz olanına pek güvenemeyince vazgeçtim. Ücretli olan sayfalarda zaten sahtekarlık kol geziyor.

Link bırakıyorum sen bir bak.
İSTEYENLER ÇÖZEBİLİR?

Ücretli test

https://www.kisilikkulubu.com/test/enneagram-testi/
Ücretsiz test

Seraphine

Kayıtlı Üye
İngilizce den Türkçe ye Google nin çevirisiyle yapmaya yeltendim ama malesef saglıklı olmuyordu yarıda kestim.

Test seviyorm dedin ya
Enneagram i duymuşsundur o zaman.
9 kişilik tipini ifade eden dünyaca ünlü test.

Bunun kaliteli ve isabetli olanı ücretli oluyor.
Ben geçmişte paylaşacaktım sonra ücretsiz olanına pek güvenemeyince vazgeçtim. Ücretli olan sayfalarda zaten sahtekarlık kol geziyor.

Link bırakıyorum sen bir bak.
İSTEYENLER ÇÖZEBİLİR?

Ücretli test

https://www.kisilikkulubu.com/test/enneagram-testi/
Ücretsiz test
Aslında soruları çevirmeyi düşündüm ama 36 tane yani.. ?
Psikoloji ve zihinsel vakalara çok meraklıydım ben üniversite döneminde, test yapma zevkim liseden başlıyor ama o zamanlar eğlenceli testler filan yapıyorduk, hangi doğal taşsın vs. :rolleyes: Bayağı test yapmışımdır yani ve aslında paylaştığın testin adı bana tanıdık geliyor, sonucu neydi onu hatırlamıyorum..

Linkler için teşekkürler, sonucum:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    123.5 KB · Görüntüleme: 9

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bunda da meraklı çıktım :D Her testin sonucunu birleştirirsek ben;
Beni gaza getirdin, kendi testimi çözdüm. Başlıktan boş geçmeyelim.
Birincil kişiligim Reformcu, ikincil yan kişiligim yardımcı... ☺
Screenshot_20200327_204102.jpg

TİP 1 “REFORMCU”

Genel Özellikleri: Kararlı, dürüst, objektif, kendinden emin, adaletli, saygı duyulan Stres altındayken: sinirli, yargılayıcı

Temel Motivasyonu: Adaletli ve yapıcı olmak, ideallerine uygun davranmak
Temel Arzusu: Doğru seçimler yapmak ve ölçülü olmak
Temel Sorunu: Öfke
Temel Korkusu: Yanlış yapmak

Reformcular, disiplinli, dürüst ve sorumluluk sahibidirler. Her zaman geliştirilecek bir şeyler olduğunu düşünürler. Sürekli bir şeyleri mükemmelleştirmek isteyen idealistlerdir. Onlara göre hiçbir şey, hatta kendileri bile yeterince iyi değildir. Keskin bir gözle kendilerindeki ve çevrelerindeki eksikleri tararlar. Daha iyi bir hale getirme arzuları, gelişim çabalarını tetikler. Mükemmelliğe olan sevgilerinden dolayı kusursuzluğu ve güzelliği takdir ederler. Bu kusurlu dünyada, geliştirilmesi gereken pek çok şey olduğuna inanırlar.

Dünyayı herkes için daha iyi bir yer yapmaya çalışmak reformcular için her zaman kolay değildir. Her şeyi doğru yapma sorumluluğunu çok fazla üstlendikleri için, kendilerinden beklentileri çok yüksektir. Sıklıkla ihtiyaçlarını ve arzularını bastırmak zorunda kalırlar. Bazı davranışları ve eylemleri nedeniyle suçluluk hissedebilirler. Kafalarında güçlü bir eleştirel iç ses vardır.

Reformcular için rahatlamak zordur. Kendilerini hayatın basit zevklerinden mahrum bırakabilirler. Spontane davranmakta zorlanırlar; adeta bütün dünyayı sırtlarında taşırlar.

Reformcuların niyetleri, özünde iyi ve herkes için faydalı olsa da, zaman zaman diğer insanları fazla zorladıkları olur. Herkese ne yapmaları gerektiğini söylemek isterler ve bu nedenle çevresindeki insanları savunmaya geçirebilirler.

Reformcular kurallara göre oynamayı ve belirli standartlara bağlı kalmayı severler. Ama bunun yanında sabit fikirli olma eğilimi de taşırlar. Dünyayı siyah-beyaz, doğru-yanlış, iyi-kötü perspektifinden görmeleri olasıdır, gri bölgeye odaklanmakta zorlanabilirler.

Reformcular, inançlarına bütün kalpleriyle bağlıdırlar. Bu nedenle etkileyici liderler olabilirler. İnsanlara dünyanın daha iyi bir yer olabileceğini göstermeye çalışırlar.

Enneagram Tip 1’in Gelişim Yönü
Tip 1’in Enneagram bağlantı noktaları 4 ve 7‘dir. Tip 1, stres durumunda genelde tip 4’ün olumsuz özelliklerini göstermeye başlarken, sağlıklı durumda tip 7’nin olumlu özelliklerini göstermeye başlar. Ama tersi de mümkündür.

1-geli%C5%9Fim.gif

1, 7’nin olumlu yönüne gittiğinde kendini eleştirmeyi bırakır, daha kabullenici olur. İyimser ve coşkulu olur. Doğal ve spontane davranır. Neyin yanlış olduğuna değil, neyin doğru olduğuna odaklanmaya başlar. Eğlenmeye daha çok zaman ayırır.
1, 4’ün olumlu yönüne gittiğinde derindeki duygularıyla daha çok temasta olur. Yaratıcı aktivitelere zaman ayırır.
1, 4’ün olumsuz yönüne gittiğinde kendisi, diğer insanlar ya da hayat, beklentilerini karşılamadığı için öfkelenir. Öfkesini içinde yaşar, depresifleşir. Kendine güvenini kaybeder, değersiz hisseder. Sahip olmadığı şeylere özenir, umutsuzluğa düşer.
1, 7’nin olumsuz yönüne gittiğinde aşırı uç davranışlar ya da bağımlılıklar ile kendine zarar verir.

Tip 1 İçin Gelişim Tavsiyeleri
* Rahatlamayı öğrenin. Yaşamın gidişatı size ya da sizin tek bir hareketinize bağlı değil.
* İnsanlara öğretecek çok şeyiniz var ama onlardan hemen değişmelerini beklemeyin. İnsanlar doğru olanı yapmak istiyor ya da prensipte sizinle uzlaşıyor olabilir. Yine de düşüncelerin eyleme geçmesini zorlaştıran pek çok değişken vardır. Bu nedenle değişim, beklediğinizden çok daha uzun sürebilir. Sabırlı olun.
* Kendinizin ve başkalarının hatalarını kolayca fark ediyor olabilirsiniz. Ama kendinize ve başkalarına, eksik olduğu konularda katı bir eleştirellikle yaklaşmanın kimseye faydası yoktur. Bu sadece, gerginliğe, öfkeye ve şüpheye yol açar. Süperegonuzun yargılayıcı ataklarını fark edip, bunun sizi nasıl baltaladığını görün.
* Duygularınız ve içgüdülerinizle temasta olun. Bizi insan yapan bunlardır. Duygularınızı geliştirmek için, kimsenin sizi yargılamayacağı terapi gruplarına katılın ya da kendinizi rahatça açabileceğiniz kişisel bir günlük tutun.
* Sizin zayıf noktanız öfkedir. Öfkelendiğinizde geri adım atın, insanların sizden uzaklaştığını ve söyleyebileceğiniz iyi şeyleri duyamadığını görün. Ayrıca öfkeniz sizde tansiyon ve mide hastalıkları gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açıyor, bunu unutmayın.

Sağlıklı Reformcular: Olağanüstü bilge ve anlayışlı kişilerdir. Her şeyi olduğu gibi kabul ederler, realist davranırlar ve her durumda yapılması gereken en iyi eylemi bilirler. İnsancıl, etkileyici ve umutlulardır. Gerçeğin herkes tarafından duyulmasını isterler. Doğruyu yanlışı ayırt ederler. Mantıklı, olgun, dürüst, vicdanlı ve ölçülü davranırlar. Öz disiplinleri yüksektir. İlkeli, adil ve objektiftirler. Ahlaki olarak doğru davranmak isterler

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Böyle olunca da her şeyimiz ortaya çıktı gibi sanki ?
Maksat hasıl oldu işte. ?‍♀️

Kapalı kutuları her iki testi yapmaya davet ediyorm.

Enneagram testine ayrıca beklerim ?

Gel apla geelll, ENNEAGRAM TESTİNE GELL
. TAZE BİTTİ. ?
Seraphine senin tezgaha kuruldm kusuruma bakma?‍♀️

Moderatör tarafında düzenlendi:

Makyavel

Kayıtlı Üye
Neutral Good

Neutral Good- A neutral good character does the best that a good person can do. He is devoted to helping others. He works with kings and magistrates but does not feel beholden to them. Neutral good is the best alignment you can be because it means doing what is good without bias for or against order. However, neutral good can be a dangerous alignment because when it advances mediocrity by limiting the actions of the truly capable.

Detailed Results:

Alignment:
Lawful Good ----- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (20)
Neutral Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (23)
Chaotic Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (22)
Lawful Neutral -- XXXXXXXXXXXXXXXXXXX (19)
True Neutral ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (22)
Chaotic Neutral - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (21)
Lawful Evil ----- XXXXXXX (7)
Neutral Evil ---- XXXXXXXXXX (10)
Chaotic Evil ---- XXXXXXXXX (9)

Law & Chaos:
Law ----- XXXXXX (6)
Neutral - XXXXXXXXX (9)
Chaos --- XXXXXXXX (8)

Good & Evil:
Good ---- XXXXXXXXXXXXXX (14)
Neutral - XXXXXXXXXXXXX (13)
Evil ---- X (1)