Çok rüya görenler...

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Merhaba mabed üyeleri...

Bu rüyalar mevzuu benim son 10 yılımı çepe çevre sarmış bir durumda... E dolayısıyla kendimi keşfetme yolunda rüyalarımdan yola çıkma fikri benim için olmassa olmaz bir hal aldı...

Ben çok rüya görürüm. Her gece gerçekçi berrak.. İkinci bir hayat yaşıyorum...

Bunu çözebilmek için hem kendi duygularımı tanımak hemde sembolik manaları çözmek için bir çok ekolden de beslendim.

Önceleri zihnimin aşırı çalıştığına bunu susturunca rüyaların biteceğine inandım. Yıllar yılı yaptığım arınma çalışmaları beni günlük hayatımda daha sorunsuz huzurlu bir insana dönüşürse de rüyalarım aynı şekilde devam ediyor...

Nasıl oluyor da, hayatımda bir çok şeye tepkiselliğim azalıyor da, rüyalar aynı formunu koruyor...

Çünkü bir fikrime göre, benim zaten sahip olduğum duyguların sembolik bir senaryo ile bana izletilmesi...

Rüyalarda keşfettiğim duygular üzerine çalışmak beni normal yaşantımda daha huzurlu bir insan haline getiriyor. Hayatımda herşey rayına oturuyor. Ama rüyalarım devam ediyor.

Arınmaya ve arındırmaya olan merakım beni "kolektif bilinç" de insanlığın ortak acılarına bağlayıp beni empat bir insan mı yapıyor bilmiyorum.

Ya da duygularımın dallarını budaya budaya en temeldeki en keskin duygulara mı ulaştım bilmiyorum. Ama orada hissettiklerim dünya da hissettiklerime hiç benzemiyor. Sanki başka bir hayattan başka duygu tanımları gibi...

Gözümü kapattığım gibi açtığım uykuları özlüyorum. 10 yıldır böyle bir uyku hiç yaşamadım.

Çok rüya gören arkadaşlarım var mı benim gibi....?

bmakar9

Kayıtlı Üye
Evet bazı insanlar rüyalarını daha net görüp hissederler. Bu çok doğal bir şeydir. Rüyalarımız REM uykusunda görürüz ve bu evre hafızamız için önemli bir evre. Gün içinde yaşadığımız algıladığımız milyonlarca veri bu evrede ayiklanir ve gerekli olan bilgiler uzun süreli hafızaya aktarılır. Yeterli rem uykusu uyumayan insanlarda hafıza sorunları görülebilir. Yani normalden daha az rüya gören insanlarda. Ama ben hiç rüya görmüyorum diye korkmayın, bazılarımız daha az hatirlar.
Yani yaşadığın şey gayet sağlıklı ve normal bir durum. Zaten gün içinde yaşadığımız düşündüğümüz şeyler rüyalarımıza yansıyor. Biraz irdelersek ruh halimizle olan bağlantısını görebiliriz.
Sen bunu yapmışsın ve duygularınla bağlantı kurmuşsun. Bunu hayatına uygulamak da olumlu etkilemiş. Olumlu düşünceler de doğal olarak rüyalarını olumlu etkiler :) Güzel bir döngü yaşamış olabilirsin ve bu iç benliğini dinlediğin, ona odaklandigin için.
Hayatının yolunda olması rüya gormeyecegin anlamına gelmez. Daha kısa, daha az net, daha az detaylı rüyalar göreceğin anlamına da gelmez. Kendimden örnek verecek olursam benim rüyalarım küçüklüğümden beri çok uzun ve karmaşık olmuştur. Bazen komik bazen ilginç geldiği için ben rüya görmeyi çok severim. Rüyamıza odaklanacaksak ne gördüğümüze odaklanmamiz yeterli. Benim rüyalarımda tehdit figürü bir insan da olabiliyor mitolojik bir varlık da. Mesele onun tehditi simgelemesi. Sen bunları zaten görüyorsun anladığım kadarıyla. Rüyalarımız kendi hakkımızda çok güzel yol gösterici olabilir. Özellikle görmek istemediğimiz konularda. Bence devam et ve bu anlattıklarının çok sağlıklı olduğunu unutma :)

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Selamlar.
C. G. Jung'un, Kırmızı Kıtab ını öneriyorum.
Uzun soluklu rüyalar üzerine bir örnek.
Rüyalarımız yani bilinçaltı serüvenimiz dışarıdan tesirlere çok daha açık, malumunuz. Farkında olamadıgınız farklı boyutlarda dahil olmak üzere tesir altında oldugunuz düşünüyorum.

İstem dışı her insan böyledir ama sizin rüyalar bilinçaltınızda önemsediginizi sizden daha iyi farkeden bir takım varlıklar iş başında olabilir.

Sizin açıklarınızdan besledikleri kesin. Yani ben öyle düşünüyorum. Fikrimizi sorduğunuz için söylüyorum.

Kendimden örnek vermek istiyorum.
Ben rüya görmem, sıkıntılı dönemlerde artış gösterirse bile azdır hemen anlarım.
Birde Kuran okudugumda, zikir, namaz gibi ruhuma derinden tesir eden hallerde içsel dünyam rüyalarıma yansıyor. O şekilde halimi görüyorum. Bu biraz mensubu oldugum meşrebin rüyalar üzerinden halimizi bize izhar etmesiyle de ilgili.

Dediğim gibi size tesir eden varlıklar yoluyla rüya gördüğünüzü düşünüyorum. İyi niyetli değillerdir. Enerjinizden besleniyorlardır.

Hizmetkar

Kayıtlı Üye
Rüyalar benimde küçüklüğümden beri ilgimi çeken bir konu..Eğer yapmıyorsan Rüya defteri öneririm, kesinlikle benlik hakkında önemli ipuçları veriyor.Lakin günde gördüğün rüya sayısı 10'na çıkabilir bu durumda.Rüyalar çözemediğim şeyler arasında başını götürüyor bazen öyle rüyalar görüyorum ki gerçek hayattan daha çok gerçek.Konulu devamı olan rüyalar ve rüya içinde rüyalar. Çocuklukta rüyamda geçen bir mekanı yıllar sonra yine rüyamda görüp 'Rüyamda' hatırladım.Hatta yıllar önce rüyamda bıraktığım şekilde.İnsan bu şekilde rüyalar görünce bir acabaya düşüyor.Rüya kontrol çalışmaları yapmanı öneririm.Değişikliği sen kontrol et.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
'' Gördüğünüz rüyaların büyük bir kısmı bilinçaltı rüyaları olsa da bazı rüyalarınız bilinciniz tarafından yaratılan ipucu niteliğinde rüyalardır. Bilincinizin yarattığı vizyonlar dışında ki tüm vizyonlar illüzyon kodlamalardır. Bilinç ve bilinçaltı, doğa enerjileri ve kozmik frekanslar tarafından kodlanmamışsa, bireyin uyku esnasında gördüklerinin gerçek mi yoksa illüzyon mu olduğunun ayırt edilmesi imkansızlaşır. Oysa ki insanın rüya aleminde gördükleri, uyanık halde gördüğü vizyonlardan daha gerçektir.
7 gün boyunca rüyalarınızı takip etmeniz için yapmanız gereken : Uyumadan önce 7 adet üzüm çekirdeği yutmanız, biraz lavanta koklamanız, alnınıza altın sürmeniz ve gözlerinizi kapatmadan önce kendi isminizi 7 defa tekrar etmenizdir. ''

Alıntıladığım paragrafta verilen uygulamayı daha önce denemedim. Deneyimlerseniz lütfen benimle de paylaşın. Faydası oldu mu, bilmek isterim.

star53

Kayıtlı Üye
Rüya defteri zaten yeterli. Her hatırladığınız şeyi kaydettiğinizde rüyaları daha sıklıkla hatırlıyorsunuz. Hatta bir noktadan sonra atlamıyorsunuz bile. Ben eğlenceli bulduğum için not tutuyorum. Faydasını da görüyorum. Sonuçta her insan rüya görür ama uğraşmadıktan sonra bir kısmı hatırlamaz. Bir de eğer akşam çok hayal kurarak uyursam rüya görmüyorum. İlginç.

Talahu

Kayıtlı Üye
Varlıklar benzer ruhsal deneyimleri yaşayabilir. Rüya çeşitlerini ve bilgi kanallarını değiştirebilirsiniz.