Çok etkilendiğim rüyam

marble

Kayıtlı Üye
Rüyamda sabah vakti yokuş aşağıya yürüyorum benim gümüş bir yüzüğüm vardır üzerinde zülfikar var bu yüzüğümü arıyorum rüyada kaybolmuş. Ararken yolda yaşlı bir kadın çeviriyor beni bana yüzük veriyor büyük yeşil bir taşı olan sonra kendimi başka bir yerde buluyorum yıkık dökük tahtadan bir mekandayım elime bakıyorum o yüzük ve kendi yüzüğüm de geri gelmiş sonra mor bir varlık görüyorum bir anda yeşil bir patlama oluyor yıkık dökük harabe mekan yenileniyor ve arkamda 12 imamlar ortada hz ali havadalar yemyeşil bir aura içindeler o mor varlığa karşı beni korudular hala etkisindeyim rüyanın ne anlamı var sizce

Quadice

Kayıtlı Üye
Rüyanı kerahat vakti denilen vakitlerde görmediysen, sevinmelisin ki bu bir rahmani rüya.
Anlamına gelirsek ;ezilmişin belli bir süre.
Şuanda belirsizlikler içerisindesin. Yakınında sevmediğin biri var veya ayağını kaydırmaya çalışan.
İyi olarak ise güzel haberler de dini açıdan maneviyat yükselmelerine yoruyorum.
Tabi bu açıklamam en başta belirttiğim vakitler dışında gördüysen geçerli.

XirisX

Kayıtlı Üye
Öncelikle okurken çok olumlu duygular hissettim. Tamamen kendimde yarattığı duyguları baz alarak yorumda bulunacağım. Yüzüğünüzün kaybolmasını ve ararken yaşlı bir kadının büyük, yeşil taşlı bir yüzük vermesini yaşanılan bir kaybın bir sabır hali içerisinde olunması neticesinde daha büyük ödüller getirmesi olarak yorumluyorum; yani elinizde olanın iki katına sahip olacaksınız gibi düşünün. Bu yaşlı kadın bilge birini simgeliyor. Yıkık dökük mekan sizin bu kayıp karşısındaki içsel tutumunuzu simgeliyor. Ancak bilge size “Sabret” diyor. En nihayetinde de ödülünüze kavuşuyorsunuz. Mor varlık durum karşısında içinizde yaşamış olduğunuz bu umutsuzluğu simgeliyor olabilir. Ancak ulvi varlıklar desteğe geliyor, her an yüce varlıkların koruması altındasınız.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Allah hayreylesin.
Yokuş aşağı yürüyor olmak;her yokuştan sonra bir iniş vardır sözüne binaen bazı zorluklardan sonra rahata kavuşacağını simgeler. Gümüş yüzük aslında sünnete bide hayra, güzel haberlere işarettir.senin gümüş yüzüğü arıyor olman;iyi ve hayırlı olanı aradığın, arayışta olduğuna delalet eder. yaşlı kadın acizlik, zayıflıktır. Nitekim kadınlar bünye ve kuvvet olarak erkeklere nazaran daha zayıftır(feministliğe gerek yok bu sadece bir rüya).yaşlı kadında nispeten daha zayıftır. Yaşlı kadının sana yeşil taşlı yüzük vermesi senin salih amellerle, sünnete uyarak yıkık dökük olan, harabeye dönmüş içini imar edebileceğine işarettir (Allah ın anılmadığı yerlerden daha harabe neresi olabilir sözünü hatırla). Çünkü yeşil demek şeriat, kur'an sünnet demek. Harabe olan içini şeriate uyarak imar ettiğin zaman (bu siteye girdiğine göre varlıklara ilgin vardır) süfliler engellemeye, çomak sokmaya çalışacaktır. Onlara karşı ilim (fıkıh, hadis,ilmihal vb) öğrenerek korunabileceksin. Unutma hz ali ra ilmin kapısıdır.yani ali ra ilme işarettir. Ve ilim mü'minin yitik malıdır. Onu nerde bulursa almalıdır.

Yinede doğrusunu Allah bilir.