Çocukken olanlar

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Çocukken geceleri hiç uyuyamazdım uyuduğumdada türlü türlü kabuslar korkulu rüyalar görüp kısa bir süre sonra uyanırdım öyle korkardım ki kan ter içinde kalırdım yatağın içinde ramazan olmamasina rağmen davul sesleri dışardan bebek ağlama sesleri duyardım bir şey olacakmışçasına kalbim çarpar cok korkardim ve o zamanlar o varlıklar bir kac defa bana göründüler tüm bunların sebebi nedir sizce

nuranee

Kayıtlı Üye
Bence anne karnında musallata uğramış olabilirsin ,yada annenden sana geçmiş olabilir ilim sahibi biri bakım yapsa anlar aslında

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Hocalara gittik bi muska yazip yolladılar biraz rahatlatmış fakat değişmedi çocukluğumdan beri normal bir insan olmadim malesef hep buna şükür hep sorunlu korkak tereddütlü vesvese li daha saymiyim:(

acid

Kayıtlı Üye
Sitede güvenlik sebebiyle bu tarz öneriler yasak. Kimin ne olduğunu bilemeyeceğimiz önemli bir gerçek. Üye de büyük ihtimalle bu nedenle yasaklanmıştır. Musallat grip mi ki herkese olsun, anneden bulaşsın. İnsanlara direk böyle yorumlar yapmak vesveseyi daha da artırır ve bu konularda deneyimi olan, bir ölçüde bilgisi olan hiç kimse böyle kesin sonuçlara birkaç cümleyle varılmayacağını bilir.

Çocukların algılarının daha açık olması nedeniyle bazı görüler alabilmesi mümkün. Bilinç altınız, korkularınız ya da yaşadığınız bazı olumsuz durumlar da bu durumları yaşatmış olabilir. Bütün deneyimlerinizi yazar ve bir araya toplarsanız siz de yaşadıklarınızı bilir, daha net anlatabilirsiniz. Eğer yetenek gibi durumlar varsa farkındalık sürecinde bunu keşfedebilirsiniz.

Site arşivinden arama yaparak yöneticilerinin ve moderatörlerin açtığı konuları okumanızı tavsiye ederim. Bilgiyi genişletmek vesveseyi her zaman azaltır. Çözüm de üretebilirsiniz yaşadıklarınızın tamamını sadece siz bildiğiniz için.

acid

Kayıtlı Üye
10 yılı aşkın süre cevap aradım. Cevap bulduğumu sandım. Sürekli onların da yanlış olabileceğini öğrendim. Takıntı haline getirince bir de üstüne yaşadıklarım binince kendime zarar vermiş oldum. Ama ne zaman akışına bıraktım, bana evrenden geleni benden alınanları kabul etmeye başladım. O zaman her şey yoluna girmeye başladı.

Kendinizi dinlerseniz neyin neden olduğunu anlarsınız. Dinlenmek için meditasyon yapabilir, küçük çocuklarla vakit geçirebilir, hiç gülemiyorsanız komedi filmleri, dizileri izleyebilirsiniz. Böylelikle zihniniz sakinleşir. Yaşadığınız deneyimin ne olduğunu anlarsınız. Doğaüstü deneyim yaşamak da korkutucu değildir, bilinçaltınız yaratıyorsa bu da bir savunma mekanizmasıdır. Yükü kaldıramamışsınızdır. Bazen karmaşık gördüğümüz şeylerin cevabı basittir ve bu yüzden görmeyiz. Yaşadım ondan biliyorum :):)

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Bazı ve çoğu şeyleri kaldıramadim hayatt doğru bu yüzden ruhumu dinlendirmek için ibadetlere tesbihlere döndüm yüzümü kitaplarda falan aradım ama yine de bazı seylerin nedenini merak ediyor insan

acid

Kayıtlı Üye
İbadet etmek ruhu rahatlatabilir ancak kendimizi de ihmal etmememiz lazım. Farkındalık bu nedenle önemlidir. Zevkleriniz, sevdiğiniz şeyler, kendinizi dinlendirme... İbadet güzeldir ancak inandığınız yaratıcıya sığınmaktır. Dinler insanın iradesi vardır der, bir çok şeyi bize bırakır, bizden çalışmamızı çaba sarf etmemizi ister. Kendimizi eksik bırakırsak cevabı da bulamayız. İnsanın kendini tanıması yol gösterir. Dışarıyı değil iç sesi dinlemek gerek bazen. Meditasyon bu nedenle çok işe yarar. Hayat karmaşasında yarım saat de olsa ne olduğunuza bakma fırsatınız olur. Arada bir mola vermek gerek.

acid

Kayıtlı Üye
Meditasyon ya da benzer uygulamaları pek çok çalışma için kullanabilirsiniz. Aslında tüm ibadetler bir çeşit meditasyondur. Budist ya da Hindu olarak kısıtlamamak gerek. Büyü yapmıyor, inancınıza ters bir tanrıya seslenmiyorsunuz. Meditasyon Latince'de 'derin düşünme' anlamına geliyor. Sözlük anlamı ise 'kişinin iç huzuru, sükûnet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad'
Forumu araştırdıkça daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz meditasyon ve teknikleri konusunda. Ki okudukça zihin süzgecinizden geçirerek anlayabilirsiniz sizin için neyin gerektiğini.
Bu kadar açıklama yapmamın sebebi toplumlarda kulaktan dolma bilgiler ve ön yargılar mevcut. Ön yargılar bir zindan bana göre.

Berliner

Kayıtlı Üye
Bazı kişiler böyle şeylere doğuştan yatkınlık olabilir. bu kimi zaman avantaj kimi zaman dezavantajdır.
Kendi başınıza böyle bir olayı geliştirmeye kalkmayınız. bir çok kişi böyle hataya düşüyor. geçmişte yaşadıklarını göz önüne alarak daha kolay iletişime geçebileceğini düşünür ve kendi başına hareket eder sonuc hiç iç açıcı olmaz. Bir başınıza bu işe kalkışırsanız top gibi ellerinde oynarlar sizinle.
Her zaman demişimdir tekrar tekrar diyorum. İnançlı olanlaradır sözüm, Bu işlerle alakanız olmasa bile gündelik koruma yapın. 5 dakika koruma yapmak size birşey kaybettirmez, hiç yoktan psikolojik bir rahatlama da sağlar. Korumanın Etkisini de hissedersiniz eğer böyle şeylere yatkınlığınız varsa zaten.

Berliner

Kayıtlı Üye
sitede olmasılazım ayetelkürsi koruması yapabilirsiniz,hıfz ayetlerini okuyabilirsiniz toplu veya tahassun duasını okuyabilirsiniz. ideal ve kısa sürer zaten.
muska da olsun + bir de böyle bir korumanız olsun kilit üstüne kilit vurmuş olursunuz daha güzel olur

Core

Kayıtlı Üye
şu an bu yaşadıklarınızı yaşamıyorsanız sıkıntı yok, her çocuk bu tarz olayları yaşamıştır.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Daha fazla sosyalleş daha fazla aktivite yap kalabalık arkadaş grupların olması lazım tek başına kalma.