Çocukken gördüğüm öngörü

GreatAlver

Kayıtlı Üye
Görece net bir şekilde hatırladığım bir anım var. 9-10 yaşlarındaydım. Okul bahçemizde bir arkadaşımla dikiliyordum. Birden bir öngörü geldi. Hemen arkadaşıma net şekilde söyledim: "şu çocuk topa vuracak ve top da tam şuraya çarpacak". Dediklerimin tıpatıp aynısı oldu. Arkadaşım da nereden bildin diye sormuştu. O da şahit bu duruma. Bunun metafiziksel bir açıklaması var mı? Eğer böyle bir yetenek varsa geliştirilebilir mi? Bundan sonrasında da sürekli dejavu yaşasam da, bunun gibi olacakları önceden görebildiğim bir durum olmamıştı.

Alakan

Kayıtlı Üye
Görü yeteneği geliştirilebilir. Var olup olmadığını siz bileceksiniz. Tesadüf eseri de olmuş olabilir. İnternette bir sürü yöntem var, deneyin bakalım.

Dolunays

Moderator
Görece net bir şekilde hatırladığım bir anım var. 9-10 yaşlarındaydım. Okul bahçemizde bir arkadaşımla dikiliyordum. Birden bir öngörü geldi. Hemen arkadaşıma net şekilde söyledim: "şu çocuk topa vuracak ve top da tam şuraya çarpacak". Dediklerimin tıpatıp aynısı oldu. Arkadaşım da nereden bildin diye sormuştu. O da şahit bu duruma. Bunun metafiziksel bir açıklaması var mı? Eğer böyle bir yetenek varsa geliştirilebilir mi? Bundan sonrasında da sürekli dejavu yaşasam da, bunun gibi olacakları önceden görebildiğim bir durum olmamıştı.
Bazı Runeler var istersen önerebilirim evet geliştirebilirsin.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben lisedeyken bi kız vardı, anlatırdı hep amcasının kızı aynı sizin gibiymiş. İşte birini sorarlarmış, şu kişi şu an nerde ne yapıyor diye. Kız da gözlerini kapatıp başlarmış ayrıntısına kadar anlatmaya. Sonra teyit ettiklerinde doğru çıkarmış hepsi. Hem o anda olan hem de o gün daha sonra olacak her şeyi doğru bilirmiş.

mişaro

Kayıtlı Üye

Çocukluk çağında saflığımıza bağlı olarak algılarımız da daha açık. Zamanla hem bu yetenekleri kullanmadığımız için, hem de üzücü olayların (aşırı üzücü olursa durum tersine dönüyor :) ) getirisiyle algılarımız kapanıyor. (Bknz. Aldous Huxley - Algı Kapıları, Aldous Huxley - Kadim Felsefe). Öncelikle iç sesinizi daha iyi duyabilmek için günde en az 10 dakika meditasyon tavsiye ediyorum. (Her şeye ve herkese edeceğim :D ). İkinci olarak, psişik güçleri açmak için EFT Tapping eğitimi vardı. Detaylarını türkçeye çevirmem gerekiyor, sözüm olsun en fazla bir kaç güne bu konuda başlık açacağım sizin için.

Amma..bu arada gerçekten siz istemeden bir şeylerin size belirmesini istiyor musunuz? Ben henüz yeni tarot eğitimine başladım ve araştırma yaparken foruma denk geldim. Tarot'ta dahi bir çok sorunun cevabını bilmek istemediğim için sormuyorum. Bir de bu bilgiler bana durduk yerde gelse bayağı rahatsız olurdum. Durugörü yeteneğini geliştirmenizin faydası olabilir, ama her şey gibi bunun da yan etkisi var. Bildiğim kadarıyla da bunun aç/kapa düğmesi yok (tabi bu yeteneği kullanan biri varsa bu forumda o daha iyi bilecektir)

GreatAlver

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkür ederim. Forumu aktif kullanmamanın azizliğine uğradım. Kusura bakmayın erken cevap veremediğim için.