Cin Lisanını öğrenebileceğim yer?

Merdut

Kayıtlı Üye
Cin lisanını nereden ve nasıl öğrenebilirim? Yardımcı olabilecek var mı?

NaBe

Kayıtlı Üye
bu konuda çok az bilgili insan var ve o insanlarda kolay kolay yardımcı olmazlar. genelde bu lisansa vakıf insanlar geçmişten geleceğine kadar ehli sünnet kişiler olması gerek. ona göre eğer uygun bulunulursa öğretilir.

Aymira

Kayıtlı Üye
Böyle bir dilin gerçektende var olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
Bunu ben de merak ettim. Çok fazla tartışılan bir husus. Bu konu hakkında ne zaman araştırma yapsam net bir cevaba ulaşamadım.
Kimisi Süryanice, kimisi İbranice, Aramice, Arapça diye fikir beyan etmişler, kimi onların her dili konuşabildiğini ileri sürmüş, diğer bir grup ise onların yalnızca telepatik yollarla iletişime geçebildiğini kaydetmiş, başka bir görüş ise kendilerine ait bir dillerinin olduğunu fakat bunu -algıları yüksek düzeyde gelmiş olanlardan başka- insanların anlamasının mümkün olmadığını dile getirmiş. Ama şu kesinlikle şöyledir diye hiçbir bilgiye rastlamadım.
Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

NaBe

Kayıtlı Üye
Bunu ben de merak ettim. Çok fazla tartışılan bir husus. Bu konu hakkında ne zaman araştırma yapsam net bir cevaba ulaşamadım.
Kimisi Süryanice, kimisi İbranice, Aramice, Arapça diye fikir beyan etmişler, kimi onların her dili konuşabildiğini ileri sürmüş, diğer bir grup ise onların yalnızca telepatik yollarla iletişime geçebildiğini kaydetmiş, başka bir görüş ise kendilerine ait bir dillerinin olduğunu fakat bunu -algıları yüksek düzeyde gelmiş olanlardan başka- insanların anlamasının mümkün olmadığını dile getirmiş. Ama şu kesinlikle şöyledir diye hiçbir bilgiye rastlamadım.
Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...
saydığınız hiç bir dili konuşmuyorlar kendilerine has olan bir lisans var. bu onların evreninde hiristiyanından tutun müslümanına kadar o lisansı benimsemişler...
Bir insanın bu lisansa vakıf olması onlar için tedirginlik ve korku yaratır.. tanık olduğum bir hadiseyi sizlere aktarayım

bir çalışma sırasında bedeni işgal eden cinin Hiç bir şekilde tepki vermemesine tanık olmuşum taki bu lisansa vakıf olan birinin o lisansla konuşmasına kadar... şaşırtıcı olabilir bazen ayetlere tepki veremeyebiliyorlar.. o lisansla konuşan insana verdiği tepki cok farklıydı..

D

DAİMON

Teşekkürler @NaBe
Bu dil insanlar tarafından öğrenilebilecek türden ses titreşimlerini nasıl barındırabiliyor, yani nasıl bir yöntemle insanlara ögretilmiş? Gördüğünüz kişiye sordunuz mu?

NaBe

Kayıtlı Üye
Teşekkürler @NaBe
Bu dil insanlar tarafından öğrenilebilecek türden ses titreşimlerini nasıl barındırabiliyor, yani nasıl bir yöntemle insanlara ögretilmiş? Gördüğünüz kişiye sordunuz mu?

Bağlı kaldığı Cin'ler tarafından öğretilmiş.. yöntem olarak pek soru soramadım az çok kendimce detaylandırdım.. ve çok kücükken öğretilmeye başlanılmış..

Merdut

Kayıtlı Üye
Bağlı kaldığı Cin'ler tarafından öğretilmiş.. yöntem olarak pek soru soramadım az çok kendimce detaylandırdım.. ve çok kücükken öğretilmeye başlanılmış..
Gerçekten çok öğrenmek istiyorum ve sorumluluklarını kabul ediyorum. İstanbul içinde söylebileceğiniz bir isim var mı bu lisana sahip olan ve konuşabilen?

nzbcr

Kayıtlı Üye
Merhabalar, cinlerin yanı farklı boyutta yaşayan herhangi bir canlının konuşma yetisine sahip olduğunu yada haberleşmek için herhangi bir dile ihtiyaç duyduğunu hatta haberleşmeye ihtiyaçları olup bir dil geliştirdiklerine nereden kanaat getirdiniz? Herhangi bir dilleri olsa bile, bizim yaşadığımız dünyada binlerce dil var herhangi birini öğrenseniz siz daha çok yardımı olabilir ancak yinede sizin tercihiniz... Sevgiyle kalın...

Al-Hazret

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Cinlerin elbette kendilerine özgün konustuklari diller var.
Ki mahlukatlarin ahirette arapca olmak üzere bu dili konysacaklarini var sayarak, arapcanin cinnet arasindada önemini konuya katmamiz sarttir.

Velakin onlarin ebcedleri ve dilleri muhakkatligini tasiyarak, insandan önce yaratilmasi, insanin cennetdeki yaratilisini ve Iblisin sözü ve Adem üzerine yeminini de konuya katarsak, onlarin dillerimizi bildikleri esastir ve mecburdur.

Ya degilse Seytan efendi aramiza nasil girsin degil mi?

Cumlelerimi sonlandirmadan...

Aralarinda insan gibi konysan var, aralarinda insan dili bilmiyen var, aralarinda telepatik konysan var, ve aralarinda film eserleri gibi degisik konusma sekli olanlari var.

Selamun Aleykum,

NaBe

Kayıtlı Üye
Merhabalar, cinlerin yanı farklı boyutta yaşayan herhangi bir canlının konuşma yetisine sahip olduğunu yada haberleşmek için herhangi bir dile ihtiyaç duyduğunu hatta haberleşmeye ihtiyaçları olup bir dil geliştirdiklerine nereden kanaat getirdiniz? Herhangi bir dilleri olsa bile, bizim yaşadığımız dünyada binlerce dil var herhangi birini öğrenseniz siz daha çok yardımı olabilir ancak yinede sizin tercihiniz... Sevgiyle kalın...
Kendi boyutlarında konustukları bir lisan var. ha farklı konuşma türlerine vakıflarmı diye sorarsanız elbette ama onlara has lisan birdir.. ve o lisan her yerde geçerlidir hepsi bir birini anlıyabilir. o lisan sayesinde ve onlara göre bu lisana insanın ulaşması zordur inanmak istemezler şöyle düşünün biz hane bize cok utopik birşey gelir bazen bir anda karşımıza o utopik şeyin belirginleşmesi veya karşımıza çıkması verebileceğimiz tepkiler farklı olabilir.. onlara görede insanın bu lisana ulaşması o denli utopiktir. ama duyduklarında enterasan tepkiler ve korku içerisine girerler bizim ifrit diye tabir ettiğimiz en güclü cinler bile cok aşırı reaksiyon gösterirler bu lisan karşısında İfritin kendi aralarında kelime manası ( Bilgili,Yaşlı, Tecrübeli, Bilen kişi )