Çevre tarafindan tutulmamak

Merinos

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba cevremde söyle bir sey seziyorum. Kimseye bir zararimiz olmamasina ragme sanki önemsenmiyor kucumseniyor gibiyiz. Herkese misafire iyi bulunuruz kimseyle ugrasmayiz. Ama nedense etrafimdaki serli kotu kisiler tutluyor bakiyorum bize karsi birsey var sanki hissediyorum. Bunlar bir sure sonra yipratici oluyor ciddi manada. Etrafimda bu enerjiyi net aldigim guvenilmez buldugum dedikoduyla vs zarar vermek isteyen 5 6 kisi net hissediyorum o kadar sinirlerim bozuluyorki hic bir zararimiz olmamasina ragmen dusmemiz icin bekliyolar sevinmek icin. Bu durumda olanlar var mi ve bu durum o kisiler icin ne yapablirim ? Ozellikle dedikodu fazla yipratiyor bu insanlarin susmasi icin neler yapilablir ?

Demre

Kayıtlı Üye
Kiskaniliyorsunuz, net.! Cagimizin ilerlemis hastaligi ve caresi yok. Kendiniz olmaya devam edin ve insanlari fazla takmayin. Kimseye yaranma derdiniz olmasin, zaten yaranamazsiniz. Sahip oldugunuz maddi yada manevi degerleri, insanlarin gozune sokma niyetiniz varsa, birakin o niyetleri. Nazarlari uzerinize cekmeyin.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
etrafimdaki serli kotu kisiler tutluyor bakiyorum
Niyetim sizi üzmek değil ama eğer çevrede herkes size karşı kötüyse birşeyler yanlış yapiyorsunuzdur. Ya da insanlara karşı fazla supecisiniz. Dedikoduyu herkes az veya çok yapar. Hoş görmek lazım, aldirmamak. İnsanların sizin hakkıda ne düşündükleri önemli değil. Siz kendi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana değil, kendinize cevap verin. Mümkünse yazılı olarak. Sonra okuyun birkaç defa.

Merinos

Kayıtlı Üye
Kiskaniliyorsunuz, net.! Cagimizin ilerlemis hastaligi ve caresi yok. Kendiniz olmaya devam edin ve insanlari fazla takmayin. Kimseye yaranma derdiniz olmasin, zaten yaranamazsiniz. Sahip oldugunuz maddi yada manevi degerleri, insanlarin gozune sokma niyetiniz varsa, birakin o niyetleri. Nazarlari uzerinize cekmeyin.
Evet kiskanildgmizi biliyorum ama bu kotü baski yipratici oluyor

Merinos

Kayıtlı Üye
Niyetim sizi üzmek değil ama eğer çevrede herkes size karşı kötüyse birşeyler yanlış yapiyorsunuzdur. Ya da insanlara karşı fazla supecisiniz. Dedikoduyu herkes az veya çok yapar. Hoş görmek lazım, aldirmamak. İnsanların sizin hakkıda ne düşündükleri önemli değil. Siz kendi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana değil, kendinize cevap verin. Mümkünse yazılı olarak. Sonra okuyun birkaç defa.
Direkt kötü degiller ama seziyor insan dost gibi gorunuyolar herkes degil ama belli basli insanlar var inanin tavuklarina kiş demedim yasadigim.yerde gerci pek iyi bi yer sayilmaz dedikodu vs çok

asterix

Kayıtlı Üye
Başkalarının size değer verip vermemesi kendi sorunları ,size değer verip vermediklerini izlemeyei bırakın,kıskançlık,küçümseme kendini değersiz yoksun hissedenlerin yansıttıkları bir duygudur.Siz değerlisiniz ,her insan eşsizdir.
Sai Baba nın bir sözü vardı;
Siz herbiriniz bir elmassınız ama kendi kendinize ve birbirinize adi bir cam parçası gibi muamele ediyorsunuz.