Çekim Yasası ve Durubilirlik

512

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba forumda çekim yasası hakkındaki yazıları okurken aklım karıştı, kafamda bazı sorular oluştu. Bugün yaşadığım olaydan örnek verebilirim herhalde herkesin başına gelen bir durumdan bahsediyorum. Sınava girdim bugün sırama oturdum içeri gelenlere bakıyorum(Hiç kimseyi tanımıyorum) birisi girdi içeri ve yanıma oturacağını hissettim mi desem içime mi doğdu desem (herkese sıra numarası verilmişti rastgele oturmuyorduk). Bu herkesin başına gelir öncelikle bu durumun durubilirlik ile alakası var mıdır sonuçta herkes bu durumu illa yaşamıştır anlıkta olsa yoksa bu durum çekim yasasını mı hissetmektir? Çekim yasasını gerçekten böyle hissedebilir miyiz? İkinci olarak forumda okurken bazıları "Ne düşünürsen tersi olur, düşünmezsen o hayatında gerçekleşmez" gibi zıt söylemlerde bulunmuş bana kalırsa iki arkadaşımızda doğruyu söylüyor çünkü ikisinide yaşadım fakat Gerçekten çekim yasası her insan için ayn şekilde mi işliyor yoksa bilinçaltımıza yerleştirdiğimiz cümlelere göre mi işliyor? Ben kendi bilinçaltımdaki beni bulup çekim yasasını nasıl kullanabileceğimi öğrenebilir miyim?

Son olarak ben hayatımın her saniyesini hayal ederek yaşıyorum zevkten çıktı adeta takıntıya dönüştü maladaptive daydream hastalığı değil sadece eskiden çok zevk alırken artık hayatıma zarar verdiğini hissetmeye başladım çünkü ne hayal edersem gerçekleşmediğini gördüm (belki böyle düşündüğüm için bir sorun vardır) bu hayal etmeyi nasıl bırakabilirim? Örneğin Kitap okurken kendimi kitabı okumayı bırakmış hayallere dalmış şekilde buluyorum bir anda ve artık rahatsız edici seviyeye ulaştı. Şimdiden teşekkürler

lasinkay

Kayıtlı Üye
Ne düşünürsen tersi olur görüşüne katılmıyorum. Aksine, kendinin ve bütünün hayrına olan samimiyetle istediğin şeyi çekersin. Tabi ki senin hayrına ise. İstemekle saplantı ve takıntı haline getirmek farklı. Takıntı, ısrar, beklenti, yalvarma itici enerjiler üretir.

512

Kayıtlı Üye
Ne düşünürsen tersi olur görüşüne katılmıyorum. Aksine, kendinin ve bütünün hayrına olan samimiyetle istediğin şeyi çekersin. Tabi ki senin hayrına ise. İstemekle saplantı ve takıntı haline getirmek farklı. Takıntı, ısrar, beklenti, yalvarma itici enerjiler üretir.
Peki içimizden, beynimizden o negatif enerji üreten duyguları be düşünceleri nasıl atarız? Siz böyle dedikten sonra bir şey istemeye korkar oldum çünkü istekler bir yerden sonra zaten takıntıya dönüşmez mi?

brb

Kayıtlı Üye
bende 100de100 eminim unutunca oluyor ,ama unutamiyorum !!! sorun kafamda

Ü

Üye silindi 58480

Peki içimizden, beynimizden o negatif enerji üreten duyguları be düşünceleri nasıl atarız? Siz böyle dedikten sonra bir şey istemeye korkar oldum çünkü istekler bir yerden sonra zaten takıntıya dönüşmez mi?

Cekim yasasi karanlik yonune bakildiginda aslinda bedel yasasidir.
Evrendeki denge ve algoritma; sadece guzel dusununce guzel seyler olmasina kuru kuruya izin vermez.

Guzel seyler olsun diye guzel dusunurseniz . Siz evreni degil evren sizi kandirmis olur.
Evren imajinasyonlarininzdaki dileklerinizi kim olarak talep ettiginize bakar. Siz kimsiniz ? Kim olarak istiyorsunuz ?

5 yasindaki cocugunuza maasinizin yarisini harclik olarak vermezsiniz. Cocugunuzun kapasitesinin ihtiyaclarini karsilayacak kadar para verirsiniz.
Evren de sizin kim oldugunuza ve evrenin yasalarina ve sirlarina ne kadar vakif oldugunuza bakar. Sirlar kesfettiginizde sislari da birbirine baglayan sirlara ulasip ulasamadiginiza bakar.

Duz bir isteme-verilme zincirine evrenin verecegi cevap sefalet olur

512

Kayıtlı Üye
Cekim yasasi karanlik yonune bakildiginda aslinda bedel yasasidir.
Evrendeki denge ve algoritma; sadece guzel dusununce guzel seyler olmasina kuru kuruya izin vermez.

Guzel seyler olsun diye guzel dusunurseniz . Siz evreni degil evren sizi kandirmis olur.
Evren imajinasyonlarininzdaki dileklerinizi kim olarak talep ettiginize bakar. Siz kimsiniz ? Kim olarak istiyorsunuz ?

5 yasindaki cocugunuza maasinizin yarisini harclik olarak vermezsiniz. Cocugunuzun kapasitesinin ihtiyaclarini karsilayacak kadar para verirsiniz.
Evren de sizin kim oldugunuza ve evrenin yasalarina ve sirlarina ne kadar vakif oldugunuza bakar. Sirlar kesfettiginizde sislari da birbirine baglayan sirlara ulasip ulasamadiginiza bakar.

Duz bir isteme-verilme zincirine evrenin verecegi cevap sefalet olur

Cevabınız için teşekkür ederim, kafamdaki çoğu soru işaretini sayenizde sildim şimdi daha iyi anlıyorum.

TiaLaine

Kayıtlı Üye
Ne düşünüyorsan tersin olmaz. Çekim yasasına ters bir durum bu zaten. Sen düşündüğün şeyin tersini aklına sürekli getiriyorsan tersi olur. Çünkü onu çekmiş olursun. Negatif çekimin gücü pozitife baskındır. Mesela kilo vericem yerine zayıfladım diye düşünmelisin. Çünkü evren ordaki kilo kelimesini alıp sana ona göre cevapta verebilir. Bu tersi çekmek oluyor. Bir örnekti sadece :)

Ü

Üye silindi 58480

Ne düşünüyorsan tersin olmaz. Çekim yasasına ters bir durum bu zaten. Sen düşündüğün şeyin tersini aklına sürekli getiriyorsan tersi olur. Çünkü onu çekmiş olursun. Negatif çekimin gücü pozitife baskındır. Mesela kilo vericem yerine zayıfladım diye düşünmelisin. Çünkü evren ordaki kilo kelimesini alıp sana ona göre cevapta verebilir. Bu tersi çekmek oluyor. Bir örnekti sadece :)

Aynen katiliyorum.
Kilo veriyorum demek kiloyu ceker. Zayifliyorum denmeli.
Kilo veriyorum demekle Para veriyorum demek ayni seydir. siz onu verin diye evren onu sizde biriktirmeye baslar.
Bu sefer gec kalmayacagim demek bir bahane ile gecikme olusturur. Vaktinde gidecegim denmeli.
Sinirlenmiyorum denmez, sakin kalsiliyorum denir.

MAsmavi kara bulustuz bir havaydi demeyiz tahayyulumuze kilavuzluk ederken, tertemiz aydinlik bir havaydi deriz ve cekim yasasi hemen o atmosferi yaratmaya baslar zihnimizde. Karabulutsuz hava demek once karabulutlu bi havayi ceker !