Çekim yasası ile ilgili birkaç hikaye..

zedrix

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Haz 2010
Mesajlar
56
Tepkime puanı
4
1- Morgan Robertson adlı bir yazar Titanik faciasından 14 yıl önce yapılmış en büyük geminin Nisan ayında bir buzdağına çarparak batması ile ilgili "Futility" adlı bir roman yazmıştı. Romandaki geminin adı Titan'dı ve üzerindeki yazı bile Titanik'le aynıydı: "Unsinkable" (Batmaz).


2- Polonya'daki Lodz kasabasından çıkan tren, dükkanlara dondurma dağıtır. Görevlilerden ikisi, dondurmaları dükkana taşımak için dondurma
dolabının içine girer. O sırada dolabın kapağı kapanır ve içerde
kalırlar. Dolabın kapağını vururlar ama onları duyan kimse yoktur. Öleceklerini anlarlar ve sürekli kendi kendilerine "Donucaz, donucaz..." diye mırıldanırlar. İçlerinden bir tanesi kağıda "Yavaş yavaş tenimiz donmaya başladı, artık dayanamıyoruz." diye yazı yazar. En sonunda bunlar donucaz diye diye donarak ölürler. O akşam onları orada bir kasabalı bulur ve polise haber verir. Olay yerine gelen polis bunların otopsisini yaparak donarak öldüklerini kamuoyuna açıklar.

Şaşırtıcı gerçek şu ki dolap sabahtan beri çalışmıyordur..


Bu ilginç ve gerçek hikayeleri okudukça beynimizin bize neler yaptıracağını siz düşünün...

Kaynak:internet
 

zenithmx

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Haz 2010
Mesajlar
268
Tepkime puanı
17
Konum
Sidre
Evet bunları daha öncede okumuştum. Özellikle titanik durumu beni çok düşündürmüştür.

Büyük konuşmanın her zaman büyük yada küçük zararları olmuştur. Bu yüzden ağzımızdan temenni ederken düşmeyen inşaAllah kelimesi bu yüzdendir. Yani Allah dilerse batmaz denilmesi daha uygundu hangi inanca tabi olursa olsun hristiyanda olsa müslümanda olsa Allah'ın varlığına inandıktan sonra hiç farketmez başka bir inanca sahip de olsa.

Rahman derki;

İman edip salih ameller işleyenlere gelince, (Allah) onların mükâfatlarını eksiksiz ödeyecek ve lütfundan onlara daha da fazlasını verecektir. Allah’a kulluk etmekten çekinenlere ve büyüklük taslayanlara gelince; (Allah) onları elem dolu bir azaba uğratacaktır ve onlar kendilerine Allah’tan başka bir dost ve yardımcı da bulamayacaklardır.
Nisa- 173
 

zedrix

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Haz 2010
Mesajlar
56
Tepkime puanı
4
Teşekürler yorumunla konuyu zenginleştirdiğin için...
 

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Ara 2008
Mesajlar
907
Tepkime puanı
56
Burada çekim yasası konuşuluyor, yani insanın düşünceleriyle neler yapabileceğidir konu. Lütfen bu çizgide devam edelim ve konulara konu dışı yaklaşımlarda bulunmayalım.
 

zenithmx

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Haz 2010
Mesajlar
268
Tepkime puanı
17
Konum
Sidre
Çekimi sağlayan şeyde inançtır. Herşey tek bir şeyden geliyorsa buda O'na bağlı demektir. Konu hep aynı yerde sevgili Yesil Cingene ;)
 
Üst