Cebrail AS Cehennemi Anlatıyor

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Bir başkası benim dinimi küçültü laf söyleyince tahammül edemiyorum

sevgiyle kalın.

Kasyopya

Banlı Kullanıcı
İş
hedonist
müslüman değilim ve kendi bakış açımla değerlendiriyorum sizin tanrınız bile ''özgür irade'' ye karşı koymazken bence siz de koymayın!!! verdiğiniz örneklerde gayet gereksiz ve anlamsız ayrıca

Bu sözlerimi, fikirlerimi mi küçültücü buldunuz?:) Bunlar benim özgür irademin kelimeleri, hakaret içermiyor. Sizin probleminiz başkalarının fikirlerine inançlarına tahammül edememeniz...Çok büyük bir ruhsal eksiklik bu! Umarım değiştirebilirsiniz.

AJA

Elit Üye
Konu yine kaymadan toplayalım :) Sabır ve sukünet egoyu bastıracak tek yoldur.

Cehennem herkese göre değişir,özgür irade..Evet yerinde olmuş..Herkes ektiğini biçecek nihayetinde.
Sevgiler :)

suddenwind

Kayıtlı Üye
Güzel peygamberimiz Hz Muhammed SAV efendimiz miraca çıktığı Gece Tüm peygamberleri,Cenneti ve cehennemi Görmüştür. Cehennemi gördüğünde çok ağladığı belirtilmektedir

Maytere

Banlı Kullanıcı
İnsanları korkutarak birşeylere inandırmaya çalışmak bana garip geliyor..

Ü

Üye silindi 15237

:) Korkutmaya çalışmıyoruz sadece gerçekleri sunuyoruz okadar :)

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Cehennemin en baştaki tasviri bana.Yıldızların yapısını anımsattı.Ben bir süredir.Kutsal metinler ve bilim arasında araştırma yapıyorum.Bu eski medeniyettlerdeki yazıtlardan İncil ve Kur'an a kadar.Henüz tabi ki araştırmam tamamlanmış ve gelişmiş değil.Ama dediğim gibi.Mesela Hz. zülkarneyn vakalarında da buna benzer durumlar söz konusu. :)
Paylaşım çok hoş olmuş.

systemerror

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim Resulullah'ın iki halifesi var demişsin . " Ben Ali'denim , Ali bendendir." " Ben ilmim şehriyim, Ali onun kapısıdır." "Ali Allah'ın arslanıdır."
" Ey halk! Size aranızda iki emanet bırakıyorum. Biri Kar'an-ı Kerim, biri pak Ehl-i Beyt'imdir."

Hz Osman diyor ki " Vallahi Ali olmasaydı ben helak olurdum." Tamamı Tirmizi'den alıntıdır.

Merak ettim. Ali'ye noldu?
Bence de, Hz. Ali'ye ne oldu?

67890

Banlı Kullanıcı
her ruh dünyaya gelirken farklı ruhsal bilinç seviyelerinden b oyutlarından diğer alemlerden gelir.onun için herkesin inaç yapısı farklıdır.
dini çok fazla kendi adıma önemsemiyorum.ama yinede dinlerin gerekli olduğunu düşünüyorum.
her ruh din tekamülünden geçer.
dinler birçok bilgiyi sembolik verir.din tekamülünü bitiren kişilere yavaş yavaş sembolleri anlamaya çözmeye başlar.
cennet cehennemde böyledir.
bana göre cehennem ateşide sembolik bir anlatımdır.

striker

Kayıtlı Üye
Masalsı bir anlatım, emeğiniz için teşekkür ediyorum.
İslam için bence en güzel söylenen söz, nakil dini değil akıl dinidir.