Camiide ayakların kaşınması

justinforever

Kayıtlı Üye
Öncelikle iyi günler herkese,ben camiiye çok fazla giden bir kişi değilim.En son 2 sene önce gitmiştim.Neyse sorum şu ben camiiye girdigim zaman ayaklarimda aşırı rahatsız edici kasıntılar meydana geliyor.Bu olay ilk kez oldugunda 13-14 yaşlarımdaydım Bursa Ulu camii'ye gittiğim zaman meydana gelmişti.
Sebebi ne olabilir bilgi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Kullanılan halılardaki malzemeye alerjiniz olabilir. Temizlik takıntınız varsa halıların temiz olmadığını düşünüp kaşınmaya başlamış olabilirsiz veya gerçekten bazı bakteri ve mantarlara düşük eşikli hassaslığınız olabilir

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Merhaba, yüreğinizde sıkışma, iç kararması oluyor mu, duvarların üzerinize gelmesi gibi şeyler?
Ayrıca kaşıntı sadece aynı camide mi oluyor, bütün camilerde mi?
Mesela cuma vakti geldiğinde cumaya gitmeye sadece üşeniyor musunuz? (Bu normaldir) Yoksa tiksinme, psikolojik olarak soğuma, bunalma gibi duygular da beraber geliyor mu? Yani psikolojik olarak gitmemenizi teşvik eden bir hissiyat ve baskı yaşıyor musunuz?

Cole

Kayıtlı Üye
Alerjiniz olabilir, halılar kirli olabilir, mantar vs olabilir.

justinforever

Kayıtlı Üye
Merhaba, yüreğinizde sıkışma, iç kararması oluyor mu, duvarların üzerinize gelmesi gibi şeyler?
Mesela cuma vakti geldiğinde cumaya gitmeye sadece üşeniyor musunuz? (Bu normaldir) Yoksa tiksinme, psikolojik olarak soğuma, bunalma gibi duygular da beraber geliyor mu? Yani psikolojik olarak gitmemenizi teşvik eden bir hissiyat ve baskı yaşıyor musunuz?
İc kararması gibi durumlar yok hocam.Hatırladığım kadariyla çoğu camiide aynı durum soz konusu ama olmayanlarda var .

justinforever

Kayıtlı Üye

Seraphine

Kayıtlı Üye
Benim de sık sık bu tür sorunum oluyor, tabii camide değil :D Çok fazla ayakta kalıyorsanız veya bulunduğunuz ortama alerjiniz varsa tetikleyebilir bence. Benim ki toza karşı hassasiyetten oluyor, arkadaşların söylediği alerjik durumlarda oldukça yüksek birer ihtimal.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Bu konuda bilgilisiniz sanırım size soru soracaktım ben namaz kılardım severek kaçırmamaya özen göstererek ama 6aydır diyebilirim ki kılmıyorum niyetleniyorum ama kılmıyorum içimden gelmiyor ağırlık çöküyor üstüme abdest almak bile çok zor geliyor. Kendimi çok zorlayıp namaz kılsam da tad almıyorum bir an önce bitsin istiyorum duaları karıştırıyorum önemsemiyorum ve üzülüyorum ne yapabilirim bu durum için ?

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Çok fazla değilim aslında. Ancak bu varlıkların etkisini azaltmak ve bilinci o varlığın tesirinden ayırmak için kristaller etkin şekilde kullanılmakta. Favorim Jet tabii. Özellikle boynumda taşımaktayım bir kolye ucu. Haricinde varlığın amacını öğrendiğinizde özellikle büyü durumlarında o tesiri azaltacak şekilde kristaller giyilebiliyor. Bir diğer çözüm psikiyatrik ilaçlar. Ancak bunlar tartışmalı tabii.

Büyü varsa rukye çözüm olabilir, ben de uzun yıllardır musallatlıyım. Rukye acılı ama kesin bir çözüm olabilir. Haricinde reiki uygulanmakta spiritlerden arınma için. Ama rukyenin kelime olarak reiki'nin karşılığını vermediği inancındayım. Reiki Masterlar tarafında yapılıyor bildiğim kadarıyla, ve hafif rahatlama hissiyatı veriyor ve düzenli uygulandığında varlığa rağmen uyumlu bir hayat yaşamanızı sağlıyor. Bir de eğer yüksek enerjili (adına ifrit deyin, şeytan deyin ya da başka bir şey, çok bilgim yok) o konuda reiki kesin çözüm getiremiyor. Rukye ise azaplıdır epey. Hele yeterince transa geçebilen bir yapınız varsa beraber yana yana savrulur, seans bittiğinde terliklerinizi bulamazsınız bilinç şokundan.
Dediğim gibi bu husus, üzerine araştırma yaptığım bir konu değil. Büyüler hiç alanım değil zaten, evde tütsü yakmak ve kristal kullanmaktan öteye giden fazla uygulamaya sahip değilim. Kendimi alan olarak esp ve astrolojide geliştirmekte uygun buldum. Reikim ise daha 1. seviye.

Cami hususunda ise, inatlaşmanız gerekecektir. Özellikle camide duvarlar üstünüze yürür ve karaltı hissedersiniz gözünüzün önünde. Ve korkarım bu varlık zayıflayana kadar her cuma günü aynı azaplı ve çileli ibadeti yerine getireceksiniz.

Kişisel tecrübem bu yönde. Tabi bünyenizi bilemem, neye ne tepki verir, hatta sizi fenalaştırabilir bazı uygulamalar, kendi riskinizi alarak deneyin, ne yaparsanız.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Tabi bu yazdıklarım sizin tesir altında olmanız durumunda. Henüz böyle şeyler net değil. Panik yapmayın, çeşitli yollarla kendinizi sınayabilirsiniz. Bu konuda karar mercii değilim sonuçta.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Çok fazla değilim aslında. Ancak bu varlıkların etkisini azaltmak ve bilinci o varlığın tesirinden ayırmak için kristaller etkin şekilde kullanılmakta. Favorim Jet tabii. Özellikle boynumda taşımaktayım bir kolye ucu. Haricinde varlığın amacını öğrendiğinizde özellikle büyü durumlarında o tesiri azaltacak şekilde kristaller giyilebiliyor. Bir diğer çözüm psikiyatrik ilaçlar. Ancak bunlar tartışmalı tabii.

Büyü varsa rukye çözüm olabilir, ben de uzun yıllardır musallatlıyım. Rukye acılı ama kesin bir çözüm olabilir. Haricinde reiki uygulanmakta spiritlerden arınma için. Ama rukyenin kelime olarak reiki'nin karşılığını vermediği inancındayım. Reiki Masterlar tarafında yapılıyor bildiğim kadarıyla, ve hafif rahatlama hissiyatı veriyor ve düzenli uygulandığında varlığa rağmen uyumlu bir hayat yaşamanızı sağlıyor. Bir de eğer yüksek enerjili (adına ifrit deyin, şeytan deyin ya da başka bir şey, çok bilgim yok) o konuda reiki kesin çözüm getiremiyor. Rukye ise azaplıdır epey. Hele yeterince transa geçebilen bir yapınız varsa beraber yana yana savrulur, seans bittiğinde terliklerinizi bulamazsınız bilinç şokundan.
Dediğim gibi bu husus, üzerine araştırma yaptığım bir konu değil. Büyüler hiç alanım değil zaten, evde tütsü yakmak ve kristal kullanmaktan öteye giden fazla uygulamaya sahip değilim. Kendimi alan olarak esp ve astrolojide geliştirmekte uygun buldum. Reikim ise daha 1. seviye.

Cami hususunda ise, inatlaşmanız gerekecektir. Özellikle camide duvarlar üstünüze yürür ve karaltı hissedersiniz gözünüzün önünde. Ve korkarım bu varlık zayıflayana kadar her cuma günü aynı azaplı ve çileli ibadeti yerine getireceksiniz.

Kişisel tecrübem bu yönde. Tabi bünyenizi bilemem, neye ne tepki verir, hatta sizi fenalaştırabilir bazı uygulamalar, kendi riskinizi alarak deneyin, ne yaparsanız.
Teşekkür ederim tecrübelerinizi anlattınız ışık oldunuz benim içinde umarım bende aşıp asıl nedeni tamamen çözerim sağolun

Ü

Üye silindi 58480

Cok fazla sebebi olabilir.

Sprituel sebepleri de olabilir. Mesela insanin normal kafasi kasinmaz. Ama bahane ararken kafasinin arkasinda bir titresim misali kasinma hissi olusur. Kafasi fiziksel olarak kasinsa da, ona sebep o olaganustu /yalana basvurma halinin vucuttaki tezahurudur.

Ayaklarin kasinmasi her camide oluyorsa, ruhunuzda camide huzursuz olmaniz gerektigini size dusundurtmeye calisan bir bilinc koridoru olabilir. Yoksa inanc sevki ile daha huzursuz yerlere bile girseniz Atesin Hz. Ibrahimi yakmadigi gibi ruhunuz esenlik altinda olacaktir.

Ü

Üye silindi 56746

temizlikle pislikle tozla vs. ilgisi yok bence (tabii ortalık gerçekten temizse); beni de namazdayken kaşıntı tutuyor o_O

sanki biri eline kuş tüyü almış burnuma tutuyor sağlı sollu ıyhhh...zihnimi burnumdaki kaşıntıdan uzaklaştırdığımda geçiyor, bu sefer alnıma, yanaklarıma, saçlarıma yayılıyor kaşıntı sırayla, sinir bozucu.

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
503
Üye silindi 76175
Ü
Ü
Cevaplar
2
Görüntüleme