Çakra Rengine Göre Hastalıklara İyi Gelen Sebze ve Meyveler

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
KIRMIZI:
Kan hastalıkları, fiziksel yorgunluk, halsizlik, soğuk algınlığı, felç, gebelik bulantısı gibi durumlarda tedavi edicidir. Bu nedenle bol bol pancar, turp, kırmızılahana, su teresi, ıspanak, domates, kırmızı erik ve kırmızı frenk üzümü gibi sebze ve meyveler yememiz gerektiğini sağduyumuzla anlarız. Kırmızı özellikle KÖK ÇAKRASI ya da kuyruk sokumu merkezini kontrol eder.

TURUNCU:
Kronik astım, bronşit, alt solunum yolu enfeksiyonları, safrakesesi taşları, böbrek iltihapları rahim sarkıklığı, adetten kesilme, zeka yorgunluğu, sara felç, kolera, gut, ve romatizmaya iyi gelir. Havuç, balkabağı, portakal, kayısı, mango, kavun, şeftali gibi turuncu kabuklu meyve ve sebzeler yiyin. Turuncu renk ikinci çakrayı ya da dalak merkezini denetler.

SARI:
Mide sorunları, hazımsızlık, kabızlık, gaz, karaciğer sorunları, şeker hastalığı, midede yanma, felç, egzama ve diğer cilt sorunları, cüzam, sinirsel yorgunluk gibi durumları tedavi eder. Sarı renkteki yiyecekler yaban havucu, mısır, yer elması, ananas, limon, greyfurt, papaya, kavun ve sarı kabuklu meyve ve sebzelerin çoğudur. Sarı renk üçüncü çakra ya da karın içindeki sinir ağını yani SOLAR PLEKSUS’u denetler.

YEŞİL:
Kalp sorunları, yüksek kan basıncı, ülser, kanser, sinir ağrıları, grip, frengi tedavisinde önerilir. Yeşil sebzelerin çoğu, meyveler, buğday çimi, reyhan, durva otu, ıspanak, bezelye bu grup yiyeceklerdendir. Yeşil renk kalp çakrası ya da kalp merkezini denetler.

MAVİ:
Larenjit, guatr, diş eti iltihabı, boğaz ağrısı, ses kısıklığı, ateş tifo, diş çıkarma, dizanteri, sarılık, kolik, iltihabi bağırsaklar, aşırı safra salgılanması, kaşıntı, kesikler, uykusuzluk, ağrılı adet görme, beyin iltihabı, akut romatizma, sudan korkma, sinir hastalıkları bu renkle tedavi edilir. Yaban mersini, mürdüm eriği, kuru erik, üzüm, patlıcan, mor lahana, karadut gibi mor renkli sebze ve meyvelerden bolca tüketin. Mavi renk gırtlak çakrasını ya da boğaz merkezini kontrol eder.

ÇİVİT MAVİSİ:
Katarakt, şoka bağlı körlük, göz iltihapları, sağırlık, kulak ağrıları, burun kanamaları, yüz felci, bebeklik katılmaları, zatürree, boğmaca, verem, hazımsızlık, sayıklamalar, saplantılar, delilik, histeri, bunama gibi hastalıklara iyi gelir. Mavi ve mor renkli sebze ve meyvelerden yiyin. Çivit mavisi alın çakrasıdır, üçüncü göz ya da epifiz bezini denetler.

MOR:
Sinirler ve beyinle ilgili hastalıklar, sinirsel baş ağrıları, siyatik, menenjit, sara, beyin sarsıntısı, cinnet, ağrılı kramplar, böbrek ve mesane yetmezliği, akıntı, tümörler, kellik, kepeklenme ve c vitamini eksikliği gibi durumlarda tedavi edicidir. Kara üzüm, yaban mersini, böğürtlen, mor brokoli, pancar bolca tüketmeniz gerekenlerdir. Mor renk taç çakrasını ya da hipofiz bezini kontrol eder.

BEYAZ:
İnançla tedavi ve enerjik tedavide kullanılır. Beyaz bütün renkleri içerir. Yaşam kaynağı olan üstün bilinçlilik hali, güç, arılık, mükemmellik, aşk, sevgi, şefkat, merhamet ve gönül alma gibi durumları simgeler. Beyaz yiyecekler inek, keçi, manda sütü ve bunlardan yapılan yoğurtlar ile muz, ayva, elma, hindistan cevizi, kestane, pırasa, sarımsak ve su kabağıdır.

RENKLİ GÖZLÜK TAKMADIĞINIZ SÜRECE
RENKLERLE İYİLEŞMENİN MANTIĞINI KAVRARSINIZ.

Alıntı

fikrimühim

Kayıtlı Üye
MAVİ:
Larenjit, guatr, diş eti iltihabı, boğaz ağrısı, ses kısıklığı, ateş tifo, diş çıkarma, dizanteri, sarılık, kolik, iltihabi bağırsaklar, aşırı safra salgılanması, kaşıntı, kesikler, uykusuzluk, ağrılı adet görme, beyin iltihabı, akut romatizma, sudan korkma, sinir hastalıkları bu renkle tedavi edilir. Yaban mersini, mürdüm eriği, kuru erik, üzüm, patlıcan, mor lahana, karadut gibi mor renkli sebze ve meyvelerden bolca tüketin. Mavi renk gırtlak çakrasını ya da boğaz merkezini kontrol eder.

Bu sorunların hepsi bende var.Guatr da dahil artı alerji ve astım.Fakat guatr için kırmızı lahana yasak diye biliyorum.Burada şifa olarak belirtilmiş??

Bir de belki okuyan arkadaşların bir bildiği vardır alerjik nefes alamama evdeki mayk ve bitki örtüsü kaynaklı buna bitkisel yada cerrahi bir çözüm var mı??Zira neredeyse uyumaya korkuyorum sabah uyanamayacağım diye.Geniz kısmı öyle şişti ki doktorlarda birşey söyleyemiyor.İlaçlarda fayda etmiyor.:/