cadılar ve renk majisi

Şaman

Kayıtlı Üye
Cadılar doğayla uyum içinde olma felsefesinde oldukları için majiyede bunu yansıtırlar.Yaptıkları büyülerde doğadan bir parça muhakkak vardır.Doğanın renklerini kullanmakta bunlardan biridir.
Renk majisinde mantık şöyledir.Güneş enerji kaynağıdır ve her maddenin rengi vardır.Maddeler ışığı KENDİ İÇİNDEKİ RENGE GÖRE yansıtırlar.Yani madde yansıttığı rengin enerjisini de taşır.İşte bu mantıkla ip majisi,mum majisi ve renk majisi doğmuştur.
Renk majisinde her renge bir anlam yüklenmiştir ve anlamlar her yerde-püf noktalar hariç- aynıdır.Renklerin kullanımı doğa kökenli majilerin hepsinde vardır.Renk majisini en fazla Avrupanın kuzey ve batı taraflarında,anadoluda,trakya ve balkan bölgelerinde,kafkasya bölgelerinde görürüz.Çünkü buralarda doğal yaşam gayet renklidir,ormanlar fazladır.
Keltlerde renk majisi oldukça revaçtadır ki zaten günümüzdeki mum majisi keltlerin kullandığı majidir.Mum büyünün amacına uygun renkte seçilir ve ritüel eşliğinde yakılıp bırakılır.Buradaki büyüsel mantık şöyledir enerji renkten gelir ve mum yandıkça büyüsel enerjinin ortaya çıkmasını sağlar çünkü ateş arındırıcıdır maddeyi ruha geçişe hazırlar mumda yandıkça çevreye enerji yayar.
İp majisinde renkler mum majisiyle paralellik gösterir.Gene niyete uygun renkte ip seçilir ve ona bir dua oluşturulur.Gerekli sayıda düğümler atılır ve ip doğaya verilir.

Şaman

Kayıtlı Üye
işte onu da araştırma konusu olarak bıraktım.
ama bi örnek veriyim mesela yeşil şifa,para,maddi gelişim konularında kullanılabilir.
mumlarla yapılan büyüleri araştırın çoğunlukla renkler aynı anlamları taşır her türde

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Mumlarda gri rengin anlamı zarar vermek, biraz saçma olacak ama mesela ben ellerimden gri ışık akımının çıktığını düşünüp istediğime yöneltip o kişiye zarar verebilir miyim?

origanum

Yönetici
Mumlarda gri rengin anlamı zarar vermek, biraz saçma olacak ama mesela ben ellerimden gri ışık akımının çıktığını düşünüp istediğime yöneltip o kişiye zarar verebilir miyim?

Şu an için yapamazsınız. Bu işi yapabilecekler vardır fakat onların önce cadılık yeteneğine sahip olmaları sonra da bu iş üzerine çok fazla alıştırma yapıp uygun seviyeye gelmiş olması lazımdır.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Şu an için yapamazsınız. Bu işi yapabilecekler vardır fakat onların önce cadılık yeteneğine sahip olmaları sonra da bu iş üzerine çok fazla alıştırma yapıp uygun seviyeye gelmiş olması lazımdır.
Bu konuda origanum'a kesinlikle katılıyorum.Bu gibi yetenelerin kullanılabilmesi için kişinin öncelikle cadılık insiyesi almış olması gerekir.Çünkü cadıların kullandıkları bazı büyüleri yapabilmek için kişinin de bir cadı olması gerekir.Kişi eğer bir cadıysa daha sonraları enerji konuları üzerinde kendini geliştirmelidir.Bununda çok kolay bir konu olduğunu sanmıyorum.Üzerinde emek harcanması gereken zamanla elde edilebilecek bir yetenek olduğunu düşünüyorum.

Şaman

Kayıtlı Üye
Bu konuda origanum'a kesinlikle katılıyorum.Bu gibi yetenelerin kullanılabilmesi için kişinin öncelikle cadılık insiyesi almış olması gerekir.Çünkü cadıların kullandıkları bazı büyüleri yapabilmek için kişinin de bir cadı olması gerekir.Kişi eğer bir cadıysa daha sonraları enerji konuları üzerinde kendini geliştirmelidir.Bununda çok kolay bir konu olduğunu sanmıyorum.Üzerinde emek harcanması gereken zamanla elde edilebilecek bir yetenek olduğunu düşünüyorum.
cadılık insiyesine gerek yok zaten şuan türkiyede cadılık insiyesi verebilecek kimse de yok.kişi kendi kendini insiye edebilir gerekli olgunluğa ulaştığında.gerekli olgunluğa ulaşması ise elementleri anlaması ve onları keşfetmesi yoluyla olur.onları tanıdıkça enerjiyi kullanma seviyesi artar.ayrıca cadılık öğretisinde al insiye aldın artık sen cadısın düşüncesi yoktur kovana girince ancak insiye ayini olur o da bir yıl bir gün beklendikten ve aday kesin karar verdikten sonra olur.yapılan insiye kovana ve kardeşliğe kabüldür kişi kendi kendini geliştirir ona sadece rehberlik yapılabilir.kimse kimseyi cadı yapamaz

mecra

Kayıtlı Üye
şaman açtığın konularda cadılık hakkında bir sürü bigi var bunların tümünü uygulayan biri hemen cadı olmuyor tabi verdiğin bilgiler sadece temel için sanırım peki kişi kesin karar vermiş ve cadı olmak istiyorsa kendi kendine bunu nasıl başaracak yani elinde bilgi,kaynak vb. olmadan??

Şaman

Kayıtlı Üye
şaman açtığın konularda cadılık hakkında bir sürü bigi var bunların tümünü uygulayan biri hemen cadı olmuyor tabi verdiğin bilgiler sadece temel için sanırım peki kişi kesin karar vermiş ve cadı olmak istiyorsa kendi kendine bunu nasıl başaracak yani elinde bilgi,kaynak vb. olmadan??
Öncelikle bunu özümseyeceksin sonra temel bilgileri öğrenip uygulayabileceğin pratikleri uygulayacaksın kendi evini enerjiyle temizlemek bile bir başlangıçtır. Bu sırada meditasyonlar içsel yolculuklar da sana yol gösterir. Kesin kararını verip hazır olduğunu hissedince de adanma ritüelini yapıp yeminini eder ve çalışmalarına devam edersin. İngilizce sitelerde de birçok bilgi var araştırıp bulabilirsin. Wicca witccraft falan yazınca çıkıyor;)

Ninsun

Kayıtlı Üye
cadılık insiyesine gerek yok zaten şuan türkiyede cadılık insiyesi verebilecek kimse de yok.kişi kendi kendini insiye edebilir gerekli olgunluğa ulaştığında.gerekli olgunluğa ulaşması ise elementleri anlaması ve onları keşfetmesi yoluyla olur.onları tanıdıkça enerjiyi kullanma seviyesi artar.ayrıca cadılık öğretisinde al insiye aldın artık sen cadısın düşüncesi yoktur kovana girince ancak insiye ayini olur o da bir yıl bir gün beklendikten ve aday kesin karar verdikten sonra olur.yapılan insiye kovana ve kardeşliğe kabüldür kişi kendi kendini geliştirir ona sadece rehberlik yapılabilir.kimse kimseyi cadı yapamaz

Bir efsunludan/ocaklıdan el almak daha doğru olmaz mı, sen ne dersin Şaman? Bunu söylüyorum ama açık konuşmak gerekirse ömrümde hiç efsunlu bir kimseyle karşılaşmadım sanırım... Bitkilerden anlaması, insana yol yordam öğretmeye çalışması durumlarını ölçüt olarak söylüyorum yalnızca. Anadolu'da hala bu insanlardan yok mudur sizce, ne dersiniz kardeşler? Neden bilmiyorum ama bir büyüğün yanımda olmasını isterdim bu anlamda, bir akraba, bir tanıdık...

Şaman

Kayıtlı Üye
Bir efsunludan/ocaklıdan el almak daha doğru olmaz mı, sen ne dersin Şaman? Bunu söylüyorum ama açık konuşmak gerekirse ömrümde hiç efsunlu bir kimseyle karşılaşmadım sanırım... Bitkilerden anlaması, insana yol yordam öğretmeye çalışması durumlarını ölçüt olarak söylüyorum yalnızca. Anadolu'da hala bu insanlardan yok mudur sizce, ne dersiniz kardeşler? Neden bilmiyorum ama bir büyüğün yanımda olmasını isterdim bu anlamda, bir akraba, bir tanıdık...
ocaklıdan el almak tabi ki iyidir ama illa olması gerekmiyor.iki kişiyi ele alalım biri el almış ama sistemi özümsememiş diğeri el almamış ama kendini geliştirip sistemi özümsemiş.emin ol ki eninde sonunda özümseyen kendi yolunu bulan diğerini geçer.
bilgi konusunda ise zaten kendinizi geliştirdikçe bitkiler taşlar doğa fısıldar size gereken bilgileri:)