Cadılar Grubu. (coven, kovan)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
[color=red:rsenjv5n]Coven nedir

Wiccada ve cadılıkta kişilerin bir araya gelerek pratikleri uyguladığı grubun adı. Günümüzde mutlak bir otoriteye bağlı olmadan bağımsız gruplar olarak oluşum göstermektedir.

Coven, üyelerinin saygı ve sadakatle bir arada olduğu bir topluluktur. Hem psişik hem de karmik bağlar kurduğundan, bir covene katılmak meşakkatli ve ciddi bir iştir, genelde tüm üyelerin ortak onayıyla hareket edilir. Kişi sayısı arttığında geleneğe göre inisiyatik üst derecelerde bulunan kişilerce yeni coven oluşumları başlatılabilir, bu durumda ana coven e bağlı kalabilir veya ondan bağımsız bir yol çizebilirler. Bazı geleneklerde ana kovenin yüce/baş rahibesi 3 veya daha fazla kez böyle yeni bir oluşuma zemin hazırlarsa witch-queen olarak adlandırılır. Coven genellikle 2. ve üst derece inisiyasyona sahip elder (deneyimli, üst dereceye sahip kişiler ve yaşlılar) denen kişilerin önerilerileriyle kararlar alır, ki Wiccanın geleneksel kollarının daha bütüncül ve sistemi oturmuş çalışma biçimini bu oluşturur.

Coven kelimesi latince convenire sözcüğünden türetilmiş biraraya gelmek anlamında kullanılan bir sözcüktür, genel bir betimleme yapmak için büyük oranda kabul görmüş bu terim kullanılır ancak gelenekten geleneğe gruplara farklı adlar verildiği de olur. İskoç geleneği ve Asatru örneğin, coven kelimesini kabul etmezler vs.

Türkçe'de bunun ilginç bir şekilde kovan olarak geçtiğini bir kaç yerde gördüm ve açıkçası oldukça da hoşuma gitti , Anatanrıça dininin Artemis ile birlikte en uzun süre yaşadığı yer olan bu topraklarda Artemise ve büyük anneye verilen en son sembol kraliçe arıydı ve İzmirin de simgesi olduğu şekliyle betimlemelerde ve Artemis heykelinin süslemelerinde de arı figürü bol bol geçmekte . Kovan tanrıçanın topraklarında bir araya gelen gruplar için eğer kullanımı kabul de görüyorsa bence anlamına tam oturan bir tabir...[/color:rsenjv5n]

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sitede bir coven grubu olduğunu duydum. Bu gruba nasıl katılırız ve sitede göremedim bu grup ve çalışmalar nerde?? :D Lütfen bildirirmisiniz? Bir dahaki cadı insiyesiyle cadı büyülerine başlamayı ve Covena katılmayı istiyorum.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Buluşmalar harika olmalı. Oradaki atmosfer büyüleyicidir kesin. :) Ben de katılmak isterdim ama bu sadece istemekle bitmiyor biliyorum. Zamanı gelince ,ben hazır olduğumda olur kesin. ;)
Haa bu arada , link açılmadı.

escada35

Kayıtlı Üye
İnisiyelere katılmak istiyorum. Çok merak ediyorum ben de cadı olmak istiyorum. İstemekle olur mu?

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben wiccayım dersen ve wicca kurallarını uygulamaya başlarsan wicca olursun. Fakat cadılık için insiye gerekiyor. Günümüzde insiye almadan cadı büyüleri yapabilen insanlar var ve nasıl yapabildiklerini öğrenebilmiş değilim.:)

sabii

Kayıtlı Üye
Linkteki resim budur.Diğeri silinmiş sanırım..
covenbackqq9.jpg

Arkadaşlar inisiye isteklerinizi burada belitmeyin, sonuç alamazsınız..Sitede enerji çalışmaları adında bölüm var oraya bir girin gezin, nereye istek yapabileceğinizi bulabilirsiniz..

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Senin koyduğun resimda cadılar sanki kötüymüş gibi gözükmüş :)

Osiris

Kayıtlı Üye
Urumhatahayıl Cadılık İnisiyesi başlığında inisiye veriyor.Ancak bu tam olarak cadılık inisiyesi değildir.Bu sadece büyü yeteneğini arttırmaya yönelik bir çalışmadır.

Cadılık inisiyesini ya Yüce Rahip yada bir Tanrıça başlatır kişide.Ve burdaki inisiye dediğim olay yıllarca sürer.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Urumhatahayıl Cadılık İnisiyesi başlığında inisiye veriyor.Ancak bu tam olarak cadılık inisiyesi değildir.Bu sadece büyü yeteneğini arttırmaya yönelik bir çalışmadır.

Cadılık inisiyesini ya Yüce Rahip yada bir Tanrıça başlatır kişide.Ve burdaki inisiye dediğim olay yıllarca sürer.

evet aynen öyle. tüm sistemlerde inisiye bir örgün eğitim şeklidir. yılarca sürebilir. bizim sitede yaptığımız enerji alanlarınızı açmak yüklemeler yapmak temizlemek ve sizi hazır hale getirmek içindir. yoksa 1 saatte olacak bir şey değil.

suayda

Kayıtlı Üye
Sevgili Urum buradaki konuyla pek ilgisi yok ama benim peşimde de bir cadı grubu gibi birşey yardımcı olabilr misiniz?