Cadı olduğumuzu nasıl anlarız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Cadılık, demonluk gibi indikatörler astrolojide mevcut, ancak tartışmalı bir konu. En büyük indikatörler genelde 12. evde çıkar, haricinde bazı gezegen konumları beklenen konumlarda aynı haritada buluştuğunda ve beklenen açıları yaptığında, bazı yetenek ve alametlerin göstergesi olabiliyor.
Tabi bu astrolojinin mistik ve tartışmalı yanı.
Ona bakılırsa kıstırılmış burca bile uğursuz diyen bir tayfa vardır. Yani her yorum falanca cadı, demon felan demek değil.

Ama şunu diyebilirim, psişik/psikolojik indikatörler üzerine çalışıyorum. Psişik indikatörler sokaktaki ateistte bile illa ki bir ya da iki tane vardır. Sonuçta yön duygusu bile temel bir psişik kabiliyettir. Psişik manifestasyon deniyor buna, herkeste ortaya çıkış şekli farklıdır.

Bunlara uğurlu uğursuz demek beni aşar, ya da kabiliyetin cinsi ya da kişinin belli ilimlere kabiliyeti o kişiyi doğuştan seçilmiş ya da lanetlenmiş yapmaz, önemli olan edimlerdir görüşüme göre.

Ü

Üye silindi 55028

Yabancı sitelerde bu tarz bölümler var.Ordan bakabilirsiniz.İngilizceniz varsa yararlı olabilir.Orda soru soranlara ne öğrenmek istiyorsa ona temel olan yazıları okuması öneriliyor.Bütün olay o zaten.Bizdeki yunus emre gibi onlarında karanlıkta olsa bazı insanları var.Onların hayat hikayesi belki size yol gösterir.Gerçek cadı hikayeleri okursanız saçmada olsa belki rüyanızda cadı falan görürsünüz.Az da olsa tatmin eder.

Hidraw

Kayıtlı Üye
Cadı
Yabancı sitelerde bu tarz bölümler var.Ordan bakabilirsiniz.İngilizceniz varsa yararlı olabilir.Orda soru soranlara ne öğrenmek istiyorsa ona temel olan yazıları okuması öneriliyor.Bütün olay o zaten.Bizdeki yunus emre gibi onlarında karanlıkta olsa bazı insanları var.Onların hayat hikayesi belki size yol gösterir.Gerçek cadı hikayeleri okursanız saçmada olsa belki rüyanızda cadı falan görürsünüz.Az da olsa tatmin eder.
cadı hikayelerini okuyabileceğim özellikle önerdiğiniz bi sayfa var mı ?

Ü

Üye silindi 55028

Gerçek cadı hikayelerinden kastım balkanlarda Osmanlı tarafından yapılan cadı olayı vardı.Onu kastettim.Romanya'da bir cadı ruhuyla yaşayan çevirmen bir adam vardı.Bizde cinle evli olmak gibi o da onunla yaşıyordu.Cadının yakıldığını hatırladıkça çığlık attığını filan söylüyordu.Bu adam aklıma geldi ilk.Sonra İngiliz bir kadının hayat hikayesini okuduktan sonra zor uyumuştum.Kafam karıştı net yazamadım.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Gerçek cadı hikayelerinden kastım balkanlarda Osmanlı tarafından yapılan cadı olayı vardı.Onu kastettim.Romanya'da bir cadı ruhuyla yaşayan çevirmen bir adam vardı.Bizde cinle evli olmak gibi o da onunla yaşıyordu.Cadının yakıldığını hatırladıkça çığlık attığını filan söylüyordu.Bu adam aklıma geldi ilk.Sonra İngiliz bir kadının hayat hikayesini okuduktan sonra zor uyumuştum.Kafam karıştı net yazamadım.
Aklıma kazıkli voyvoda geldi. Balkan taraflarında bu tur efsaneler dolasiyor dogrudur. Bloody mary gibi kazik hikayesi vardir onun da. Hatta enerji vampirligi kavrami tarih oncesine kadar dayansa da, kan vampirligi manifestosu olarak saglam bir kültü var.

Elbette cadi olayi var, kandan ya da enkarnasyondan, ilahtan vb gelebilir ilim ve yetenekler, cok cesitli inanislara gore farkli yorumlanabilir olay. Ama insanin cadi dogmasi olayi efsane gibi geliyor. Yetenek olarak yatkinligi olur ama cadi dogdun sen secilmissin lanetlisin gibi tavirlar hollywood propagandasi etkisi yapmakta bende. Bilgisi daha sabit olanlar daha net bilgi verecektir.

Ü

Üye silindi 55028

Bir hadiste her insanın yanında onunla birlikte olan bir ruhani varlık olduğu söyleniyordu.Anlatmak istediğime destek olsun diye söylüyorum.Bu tarz bir forumda, bir kadın bir çok paranormal olay yaşadığı ve en son anubis maskesi giydiğini söylüyordu.Ona eşlik edenle ruhları yeniden doğmak için göndermek gibi yeteneği olduğunu söylüyordu.Halden hale geçiyoruz pek farkında değiliz.Cadı olayı hakkında fazla bilgim yok ama her şey doğuştan olmuyor.İnsan kendi sesini ilk duyduğunda 'aynı olmadığını' anlıyor.
https://www.google.com.tr/search?bi.....0j0i30k1.0.0wzfL79wzBY#imgrc=pt-_SiZ5CDI23M:
Bu bastet olarak geçiyor.Düğümlere üfleyen mısırlı bir büyücü kadından sonra yayılmış bir mit.Elinde mısır hacı var.Haç 4 büyük elementi simgeliyor.Ateş su toprak hava.Elementlerle arası iyi.Kadın onları yaratmamış ama modern uzaylı takıntısı olanların gri uzaylı görmesi gibi bu kadında artık hangi uyuşturucu (eski rahipler rahibeler kendilerince iletişim kurmak için uyuşturucu kullanırdı.) kullandıysa.Böyle bir mit oluşturmuş.

wiccaspellman

Kayıtlı Üye
bahsettiklerinizi nereden okuyabilirim?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Cadılığın doğuştan geçtiği tek yol miras denen olaydır. Kan bağı ile geçer ama çoğu kişi bunun olduğuna pek inanmaz. Cadılık bir yaşam biçimidir aslında, hayatınızı daha farklı bir sisteme uydurursunuz ve farklı alışkanlıklar edinmeye başlarsınız. Yani belli bir adanma ve inisiye gerektirir.

Miras ile aktarılan cadılık biraz daha karmaşık bir olay. Genelde kişiler aracılığı ile söyleniyor yani mesela aileden birisi ve aileye ait olan Grimoire kopyası/son zamanlarda aslı kişiye devrediliyor. Eskiden cadılık daha yaygın olduğu için bir ailede bulunan cadı sayısında 2 ve üstü görülüyordu, dolayısı ile Grimoire'ler kopyalanıp veriliyordu. Günümüzde hem teslim edecek kişi hem de kitap olarak çeşitli engeller meydana geliyor ve genelde bu kişiler ailelerinde daha önce bir cadı yaşamış olduğunu bile bilmiyor. Ama o kansal özellik bu kişilere ek spritüel yatkınlık sağlıyor. Çoğu kişinin anlaşamadığı nokta burası, kandan bazı özellikler geçiş yapabilir mi .. Bunun olabileceğini savunan kişiler farklı tezler üretiyor. Mesela bir ritüel ile işaretleme yapıldığı ve ilerleyen kuşaklarda doğacak ruhun işaretlenerek ailesel mirasın devam ettirilmesi sağlandığı gibi. Kişi bu durumu farklı görüler, hisler ve mesajlar ile zamanı geldiğinde bir şekilde fark ediyor ve cadılık için araştırmalara başvuruyor. Böylece miras yolu ile geçmiş bu yetenekler, ailenin yöntemlerini bir sonra ki nesile aktarıyor.

Tabii bu durum dezavantajlara sahip, bunun anlaşılma evresi daha da karmaşık vs. Ama miras yolu olmadığı sürece zaten doğuştan cadı olamazsınız ve bunu anlamak için kullanılacak yöntemler bireysel olduğu için ipucu da bulamazsınız.Bunun dışında cadılığa yönelen insanlar yeteneklerini bireysel olarak keşfeden, bu inanca gerçekten büyük bir yakınlık duyan insanlardan oluşuyor. Dediğim gibi bu bir yaşayış biçimidir aslında, bu yola girdiğinizde hayatınızda bazı değişiklikler de yapmanız gerekecek. Ve son olarak kabul ettiği kurallar ya Coven'ın öğrettikleri veya alt dallar dediğimiz ekollerden birisini esas alarak gerçekleşiyor.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Yeni konu açmak farken bu konuyu neden hortlattınız. Neyse açıklayım. Çoğu kişi Cadılık doğuştan geldiğini söylüyor eğer böyle bir şey varsa Tanrı haksızlık yapmış olur, Bu yüzden Tanrı hepimizi eşit özellikler de yarattı. Kimi doğuştan geldiğini söylüyor bu doğru değildir. Kimi Cadılık sonradan kazanılır der. Doğuştan Cadı diye bir şey yok Herkes cadı olabilir. Ben cadı değilmişim diye tanrıya karşı üzülmenize gerek yok. Sadece çalışmalar ile cadı olabilirsiniz.

Keira

Moderator
Keşke Cadı olmak sizin söylediğiniz kadar kolay olsaydı Hekate8. Yaratıcı herkesi eşit yaratmıyor. Herkes birbirinden farklı özelliklerle doğuyor. Önemli olan elimizdeki potansiyelleri doğru kullanarak bize has bu özelliklerimizi, yeteneklerimizi ortaya çıkarmak. Eğer herkes eşit doğsaydı aynı fabrikadan çıkmış gibi olmamız gerekiyordu. Cadı olmak, şifacı olmak, majisyen olmak bir insanı diğerinden daha üstün hale getirmez. Herkesin kendine has çok özel yetenekleri var ve bu herbirimizi özel kılıyor. Ancak şöyle bir gerçek var, konu cadılık olduğu için oradan örneklendireceğim cadı olmak bir yetenek değil yaşam biçimi yalnız bu yaşam biçimi içten gelen bir süreçle ortaya çıkar. Doğuştan gelir ancak burada kastettiğimiz kan yolu değil reenkarnedir. Yani cadı olan kişi her doğuşunda cadı olarak gelir ve kendini farkedene kadar işaretler alır ve yolunu bulur. Her cadının bu keşfedişi ve işaretleri alışı kendine özgüdür. Kimsenin yolu diğerine benzemez, farklı aşamalardan geçer. O yüzden ne kadar isterse istesin kişi ne kadar uğraşırsa uğraşsın sonradan cadı olamaz, zaten herkesin cadı olmasına da gerek yok. Hepimiz hayatın içinde birbirinden farklı tonlarda ve farklı türlerde renkleriz. Gökkuşağı olmak varken niye herkes mavi olsun ki?

Konuyu açan arkadaşın sorusunun cevabı da wicca/witchcraft bölümünde defalarca açıklandı. Konu açmadan önce siteyi iyice bir araştırıp okuyalım yoksa konu açalım soru soralım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...