Büyünün ve Kadim Bilgeliğin (Gizli) Tarihi

Lords Of The Shadows

Tecrübeli Üye
Katılım
17 Ocak 2016
Mesajlar
392
Tepkime puanı
783
Konum
İstanbul-Kadıköy
İş
Öğretmen-Teacher
Merhaba,
Bu yazımda size insanlığın nasıl var olduğundan, büyünün ve kadim bilgeliğin ortaya çıkışından bahsedeceğim.


BÖLÜM 1-Mağara Adamları:
Bugün dünyada yaşayan tüm insanlar tek bir türe aittir. (HOMO SAPİENS). Bu, tüm var olan ırkların birbirleriyle özgürce çiftleşebileceği anlamına gelir. Çağdaş biyologların görüşüne göre, bu türün, yaklaşık olarak yarım milyon yıl süresince var olduğu söylenebilir. Genç Yontma Taş Çağı (PALEOLİTİK) olarak bilinen önemli bir kültürel döneme denk gelen Kuzey Yarım kürede ki buzul çağı, PLEİSTOSEN boyunca dünyanın bu bölümünde maymun adamlar diyebileceğimiz bir kaç başka tür var oldu. Bu maymun adamlardan bazıları ateşi kullanıyordu ve hatta, ateşin insana benzeyen soyu tükenmiş maymunlar (AUSTRALOPİTHECUS) tarafından Afrika'da kullanılmış olması mümkündür.

BÖLÜM 2-CRO MAGNON IRKI:
Şu anda bilinen ilk gerçek insanın Cro-Magnon ırkına ait olduğu söylenir ve kalıntıları en çok Batı Avrupa'da bulunur. Kemiklerine ve sanat eserlerine bakılırsa, bugünkü insanın çok iyi bir örneğidir.

BÖLÜM 3-Yeni Bir Yaşam (NEOLİTİK DÖNEM):
Neolitik dönem (Cilalı Taş Çağı) kuzeybatı Avrupa'da İ.Ö (İsa'dan Önce) - M.Ö (Milattan Önce) 2500'de başladı. Mısır ve Mezopotamya'da ise daha önce başlamıştır.
Neolitik Kültürün belirgin özellikleri, çiftçilik, hayvanların evcilleştirilmesi, çömlekçilik, çakmaktaşlarının cilalanması, sepet yapımı ve dokumacılık, çamur sıvalı kulübeler, uzun koridorlar ya da anıt mezarlar, takvim ve tanrı-kralının bir dizi ayinsel etkinliklerle kurban verilmesidir.


BÖLÜM 4-BÜYÜCÜ, DOKTOR VE ŞİFACILAR:

ANİMİZM: Bu terim anima, "Can" (Soul) sözcüğünden türemiştir ve felsefede ruhun varlığına inanmak anlamında kullanılmıştır. Bir çok Animist daha da ileri giderek, ruhların bedenden ayrılabildiğini ve büyünün onlar aracılığıyla gerçekleştirildiğini düşünmüştür. Ölüler ve onların dünyasal kalıntıları, bazı taşlar ve nesneler aracılığıyla ölmüş olanlarla iletişim kurabilenler (örneğin Avustralyalı CHİRUNGA'LAR), rahip ve büyücü-hekimler ve kabile reisleri, bazı gizli toplulukların üyelerinin Mana ya da benzer bir güce sahip oldukları sanılmaktadır. (Mana: Bazı kişiler gizemli majik -büyüsel bir etki ya da güce sahip olabilirler.)

BÖLÜM 5-İTİRAFÇILAR ORTAYA ÇIKIYOR:
Eski dünyada (M.Ö 3200) adaleti ve düzeni sağlayabilmek için ZİGGURAT rahipleri ve kralları kendilerinden önce bilinmeyen bir zaman keşfedilmiş olan ŞUR-KAYA isimli büyüyü kullanarak "İtirafçı" adı verilen türü ortaya çıkardılar. İtirafçılar tek bir dokunuşu ile karşısında ki kişiye doğruyu söyletebilir ve cezalandırmak adına kişiyi itiraf ettirir. (İtiraf ettirilen kişinin ruhu tanrı dan koparak itirafçıya bağlı hale gelir.) Bu dönemde ki rahipler itirafçıları, "etki" büyüleri ile kendilerine bağlıyorlardı. İtirafçılar tek bir dokunuşu ile kralları, büyücüleri dahi itiraf ettirebilecek güce sahip olduklarından, rahipler ve büyücü hekimler korku içerisinde yaşıyorlardı. ZİGGURAT (tapınaklarda ki) rahipler İtirafçıları ve güçlerini kullanarak halkı korkutuyor, gün içerisinde alınan hasatların tamamını istiyorlardı. Halk rahiplere boyun eğmek zorunda kaldı. Sümerlerin Lagaş Kralı Urugakina İtirafçıların rahiplerin boyundurluğu altında tutulmasından ve güçlerinin halka korku salmasından memnun değildi. Urugakina emrinde ki askerleri toplayarak rahiplerin hepsini öldürdü. Rahip öldükten sonra, itirafçıların üzerinde ki itaat (etki) büyüsü kalktı. İtirafçılar ve Sümer kralları arasında ittifak sağlandı. İtirafçılar M.Ö 4000 yıllara kadar hakim, savcı görevini üstlendiler ve tarihte bilinen ilk yazılı kanunları Urugakina önderliğinde yaptılar.

BÖLÜM 6-İTİRAFÇILAR BİLGELİĞİN BEŞİĞİNE GÖÇ EDİYOR:
Sümer ülkesinin M.Ö 4000 yıllarda Akadlar tarafından yıkılmasından sonra İtirafçılar "Lemurya" kıtasına göç ettiler. (Lemurya Kıtası M.Ö 4000 ler de Mezopotamya ve Hazar Denizi kıyılarında ki kentlerde "Cennet Ülkesi" olarak bilinirdi.) Lemurya kıtasına ortalama 8 yılda varabilen İtirafçılar, Urya Bilgeleri tarafından karşılandılar. Baş bilge "Tagunas" İtirafçıları orta diyarda bilinen en yüksek ahlaki otorite olarak Lemurya ülkesinde kabul etti.

BÖLÜM 7-KADİM BİLGELİK ÖĞRETİSİ YAYILMAYA BAŞLIYOR:
Eski dünya artık değişmeye başladı. Fenikeliler ticaret kolonileri sayesinde Lemurya bilgeleri ile yapmış olduğu sohbetler sonucunda Latin alfabesinin temellerini attılar. İnsanlar sadece yaşamak için değil, sorgulamak ve düşünmek için de nefes alabilmeyi öğrendiler.

BÖLÜM 8-LEMURYA VE ATLANTİS SAVAŞI:
Lemurya kıtasında ki bilgeler dünya düzenini bozma dan doğa ya müdahale edilmesi gerektiği düşüncesini savunuyorlardı. Ancak teknoloji ve majikal uygulamalarda gelişmiş olan Atlantis kıtası, kendilerini mutlak kılabilmek için bir güç topu inşa etmenin planlarını yapıyordu. Atlantis kıtasının içerisinde ki casuslar Lemurya bilgelerine durumu bildirdiler. İtirafçılar ve bilgeler toplanarak Atlantislilerin bu inşasını nasıl durdurabilecekleri hakkında tartışıyorlardı. O sırada Mısır Uygarlığı'nın başında bulunan ilk kadın firavun olan "Hatşepsut" Atlantislilerin yanında olduğunu duyurdu. Atlantis kralı "YOSRİN" Lemurya kıtasına savaş açtı.

Günümüzde kadar gelen "Kadim Bilgelik" öğretisi sırasıyla yukarıdaki gibi doğmuştur.

Bilginize sunarım.
Saygılarımla.
 
Üst