Bütün dinler gerçek.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bir konunun içinde yazdığım bu cümle tepki yarattı için bu konuyu açmak istediğim.

Bu bir bilgi, ve bu benim için kesinlikle bir bilgidir. Bir varayimdan ibaret değil.
İspatlamaya çalışacağım.

Tabiki sizlere bilginin gerçekliği ispatlamak bayağı zor, çünkü enerjilerin akışını görmeyen, enerjilerin nereden nereye geçtiğini nasıl birer evrimlerden geçtiği ve nereye gittiğini görmeyen insanlara bunu ispatlamak zor. Öbür taraftan eğer görebiliyorsaniz zaten herşeyi biliyorsunuz dur.

Öncelikle egregorun ne olduğunu anlatayım. Egregor - kollektif bilinçle yaratılmış astral varlıktır. Yani egregoru ortak bir inanç yaratıyor. En büyük egregorlarin büyük şirketlerin, ırkların, ülkelerin ve tabiki dinlerin egregorlari oluyor. Egregorun büyüklüğü, onu beslediği (inanç aracılığıyla enerjisini verdiği) kişi sayısına bağlı. Bu yüzden egregorlar aralarında savaşır. Bunu günlük hayatında rahatça görebiliyoruz.

İrk egregorlarin savaşlarının yarattığı ırkçılığı mesela. Bir insanın ait olduğu ırk ile gurur duyması için hiçbir mantıklı neden yokken. İnsanlığın çoğu kendi irkiyla gurur duymaktadır. Ve birçok küçük gördüğü ve hatta nefret ettiği bir sürü ırk var.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bir egregoru bir kişi bile yaratabiliyor. Örneği son zamanlarda moda olan psi pet yaratılış olayı. Psi pet aslında bir egregor. Ve bir kişi isterse, başka insanları yarattığı pet'e inandirarak kendi egregoru da büyütebilir. Bir sarı sıçan kardeşliği yaratabilir ve bu yeni din olacak. Bu durumda yüce sarı sicanin gerçek olmadığı diyemeyiz. Çünkü kardeşlik size sarı sıçan seni kahretsin, ya da sarı sıçan belani versin diye lanet yagdiracak başınıza. Ve lanetler gerçekleşecek!!! Her din aşağı yukarı öyle çalışıyor. Bu yüzden bütün dinler gerçek. Bütün tanrılar var. Her dindeki tanrılara dualar ediliyor, ve büyüler yapılıyor her din aracılığıyla. İnsanlar yaptıkları işlemlerin sonuçları almasalardi, bu dinler çoktan yok olmuşlar.

Dracolia

Moderator
Mesela asıl yaratana inanan bir din var diyelim, bu dinin ayrıca bir egregor oluşturması da kaçınılmaz oluyor o zaman, yani hem de egregoru beslemiş mi oluyor? O zaman hangisinin egregor temelli olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

Mesela egregorlar hep karşılıklı çıkar ilişkisiyle hareket ederler diye okumuştum, bunun gibi farklar

Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Mesela asıl yaratana inanan bir din var diyelim, bu dinin ayrıca bir egregor oluşturması da kaçınılmaz oluyor o zaman, yani hem de egregoru beslemiş mi oluyor? O zaman hangisinin egregor temelli olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?
Bütün egregorlar asıl Yaratanı besliyor. O yüzden ayrıca besleme söz konusu olamaz..
O zaman hangisinin egregor temelli olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?
Egregorlarin hepsi gercek. Bizler Yaratanın birer küçük parçası olarak egregorlari hem yaratıyor hem besliyoruz. Bir insan yaşam boyunca bir sürü egregor besler. Örneği bu forumun de egregoru var. Bu egregoru yaratan kişiler belli ve hepimiz bu egregoru besliyor ve şekillendiriyoruz.

Mesela egregorlar hep karşılıklı çıkar ilişkisiyle hareket ederler diye okumuştum, bunun gibi farklar
Burayı anlamadım....

Dracolia

Moderator
Burayı anlamadım....
Yani egregor enerjimizi alır, karşılığında da bize yardım eder, yapılan büyüyü tutturur gibi demek istemiştim. Mesela egregora gereken enerjiyi vermezseniz size yardım etmez, ancak bedelini öderseniz yardım eder. Bu bedel kurban olabilir vb.

Teşekkürler çok bilgilendirici olmuş açıklamanız

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Yani egregor enerjimizi alır, karşılığında da bize yardım eder, yapılan büyüyü tutturur gibi demek istemiştim. Mesela egregora gereken enerjiyi vermezseniz size yardım etmez, ancak bedelini öderseniz yardım eder. Bu bedel kurban olabilir vb.

Teşekkürler çok bilgilendirici olmuş açıklamanız
Evet, aynen öyle. :)

Retro

Kayıtlı Üye
Bütün dinler gerçek ise, bence bir dinler super ligi kurulmalı ve en yüksek performansı veren, en altyapısal olan ve tüm dinlere entegre destek verebilen bir din, dinlerin dini olmaya hak kazanmalıdır.

Bazı dinler bu ligde tutunamamalı ve küme düşürülmelidir. Sonuçta aynısının daha gelişmiș olanı üst sıralarda da mevcut.

Maksat dinler kalabalığından doğan ötekileștirmelerden kurtulmaksa tabi.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bütün dinler gerçek ise, bence bir dinler super ligi kurulmalı ve en yüksek performansı veren, en altyapısal olan ve tüm dinlere entegre destek verebilen bir din, dinlerin dini olmaya hak kazanmalıdır.

Bazı dinler bu ligde tutunamamalı ve küme düşürülmelidir. Sonuçta aynısının daha gelişmiș olanı üst sıralarda da mevcut.

Maksat dinler kalabalığından doğan ötekileștirmelerden kurtulmaksa tabi.
Zaten durum öyle. Çok tanrılı dinler tutunamamislar. Ve şuan üst ligde semavi dinler ve Buddizm var. Lakin onların zamanı da geçiyor. Geleceğin dini ezoterizm bence.

Retro

Kayıtlı Üye
Pekala bir egregorun etkisinden nasıl çıkabiliriz?

Daha güçlü bir egregor bularak.

Sonuçta sizin inanma kabiliyetiniz güçsüz bir egregoru da güçlendirir, güçlü bir egregoru da itibarsızlaștırabilir.

Öyle bir egregor bulun ki bütün mutlak gücün sizin içinizdeki gözlemciye göre şekillenerek aktığını ve evreninizi oluşturduğunu öğretiyor olsun. Egoist olmasın. Sizi kullanıyor olmasın, sizi varoluşun en merkezi noktasına koyarak sizi önceleyen bir egregor bulun.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Öyle bir egregor bulun ki bütün mutlak gücün sizin içinizdeki gözlemciye göre şekillenerek aktığını ve evreninizi oluşturduğunu öğretiyor olsun. Egoist olmasın. Sizi kullanıyor olmasın, sizi varoluşun en merkezi noktasına koyarak sizi önceleyen bir egregor bulun.
Örnek verir misiniz? Hangi egregor bu tanımıza uyuyor sizce?

Retro

Kayıtlı Üye
Örnek verir misiniz? Hangi egregor bu tanımıza uyuyor sizce?

Örnek veremedim çünkü sanırım piyasadaki egregorlara biraz yabancıyım.

Esasında egregor tabirini de ben sizden öğrendim ve konunuzun içeriği ve cevaplarınızdaki bütünlük bana çok anlamlı geldi.

Bununla birlikte de, yorumlarınızda bu sitenin bile bir egregoru var deyince sanırım cesaret buldum öyle adı olmayan bir din uydurmuș oldum.

Bu konuyu devam ettiriniz @Absoluta Virtute ))

Ü

Üye silindi 45859

"American Gods" diye bir dizi var bu durumu anlatan, içerik için teşekkür ederim bence oldukça faydalı. Tek bir inanış olsa yalnız ona ibadet edenlerin dilekleri gerçekleşirdi. Doğru olabilir :)

Longway78

Kayıtlı Üye
Bir egregoru bir kişi bile yaratabiliyor. Örneği son zamanlarda moda olan psi pet yaratılış olayı. Psi pet aslında bir egregor. Ve bir kişi isterse, başka insanların yarattığı evcil hayvana inandırarak kendi egemenliğini de büyütebilir. Bir sarı fare kardeşliğini yaratabilir ve bu yeni din olacak. Bu durumda yüce sarı sikanın gerçek olmadığını söyleyemeyiz. Çünkü kardeşlik boyutunda sarı sıçan seni kahretsin, ya da sarı sıçan belani versin diye lanet yagdıracak başına. Ve lanetler olacak!!! Her din aşağıdan yukarıya öyle çalışıyor. Bu sayede bütün dinle gerçek. Bütün tanrılar var. Onun dinindeki tanrılara dua ediliyor, ve onun dini aracılığıyla büyütülüyor. İnsanların işleyişinin sonuçları almasalardı, bu parçalar mevcut değildi.
Merhaba Hocam size özelden birşey sormak istiyorum ancak yapamıyorum bana yardımcı olabilir misiniz ?