Burçların kanıtı

speedy yusufyigit

Kayıtlı Üye
Merhaba! Son zamanlarda burçlar konusuna arkadaşımla beraber bir girişme kararı aldık. Ama öncesinde gerçekliğini araştırmaya karar verdim ve küçük bir araştırma yaptım. Tarihine baktım. Ama asıl merakım gerçekliğinin kanıtı olup olmamasıydı. Tabii ki, bir kanıt olmaması inanmama engel değil. Öyle bir düşünce tarzım yok. Ama pek kafama yatmayan yanları oldu. Hani hareketsiz şeylerin davranışlarımı etkilemesi fln saçma geldi. Matematiksel olarak alt yapısı var benzeri şeyler gördüm. Fakat düşününce matematiksel açıdır şudur budur şeylerle nasıl insan davranışı hakkında yorum yapılıyor onu anlayamadım. Bu sitede gördüğüm kadarıyla bilgili kişiler var. Onlara sorum, gerçekten bana mantıklı bir anlatım sunup sunamayacakları hakkında. Veya kaynak verirsiniz ben ordan tekrar bir araştırma yaparım. Ve bunların yanında burç yorumlarının sallanmadığı ve gerçekten doğru yapıldığı kaynak örneği verir misiniz? Bir de burçlara inanmanıza rağmen etkisinin ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz?

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
Merhaba! Son zamanlarda burçlar konusuna arkadaşımla beraber bir girişme kararı aldık. Ama öncesinde gerçekliğini araştırmaya karar verdim ve küçük bir araştırma yaptım. Tarihine baktım. Ama asıl merakım gerçekliğinin kanıtı olup olmamasıydı. Tabii ki, bir kanıt olmaması inanmama engel değil. Öyle bir düşünce tarzım yok. Ama pek kafama yatmayan yanları oldu. Hani hareketsiz şeylerin davranışlarımı etkilemesi fln saçma geldi. Matematiksel olarak alt yapısı var benzeri şeyler gördüm. Fakat düşününce matematiksel açıdır şudur budur şeylerle nasıl insan davranışı hakkında yorum yapılıyor onu anlayamadım. Bu sitede gördüğüm kadarıyla bilgili kişiler var. Onlara sorum, gerçekten bana mantıklı bir anlatım sunup sunamayacakları hakkında. Veya kaynak verirsiniz ben ordan tekrar bir araştırma yaparım. Ve bunların yanında burç yorumlarının sallanmadığı ve gerçekten doğru yapıldığı kaynak örneği verir misiniz? Bir de burçlara inanmanıza rağmen etkisinin ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz?
İnsanların büyük bir enerji olduğunu bilmiyorsunuz doye düşünüyorum.
Hem hareketsiz şeyler derken. ???
Gezegenler, cansız varlıklar evre de olan her şey.... Enerjidir. Dolayısıyla insan insanla konuştuğunda nasıl enerjisi değişiyorsa, gezegenlerin de insanlar üzerinde çok çok büyük bir etkisi var.
Mesela diyelim 20 nisanda doğdunuz, x-y-z retrolarina denk gelen bir zamanda doğdunuz. Bu üç gezegenin temsil ettiği enerjiler hele ki retroda iken dünyaya yeni gelip hissettiği ilk enerjiyi üzerine çekmez mi? Düşünsenize o enerjiye doğup uyumlaniyorsunuz. Dolayısıyla kişiliğiniz de ona göre şekil alabiliyor. Çünkü minicik bedeniniz büyük enerjilerile kusatiliyor.
Belki çok anlatamadim. Düşünüp yazmaya çalıştığım çok şey var. Neresinden tutacağını bilemedim.
Ama bir örnek vereyim benim bir Koç burcu olarak tabi yukselenimin de etkisi var, jupiterim güçlü. Neden? O dönemde jupiter ne durumdaydı da bende yeri fazla oldu??
Bence buralardan merak etmeye başlayıp arastirabilirsinjz. Astroloji ie fazla yakın değilim. Sadece lise zamanlarında aşırı merak sarmis ve önüme gelen tüm astroloji kitaplarını okumaya çalışmış biriyim.. sevgiler.