Bu kitap hakkında yardım eder misiniz

Brightly

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar başımdan geçen bir olay hakkında sizden Bilgi almak istiyorum. Ben bir aralar ufak ufak rahatsız ediliyordum negatif varlıklar tarafından ama bu konu hakkında kimseyle konuşmamıştım. Bir gün bir arkadaşım bana bir kitap getirdi hem de durduk yere bu kitabı bana babaannesinin gönderdiğini söyledi kitaba baktığımda yıldızname olduğunu gördüm o zamanlar bu konu hakkında hiç bir fikrim yoktu kitabı inceledim ancak bu zamana kadar görmediğim bir çok şey vardı ve ben bu kitapla ne yapacağımı bilemedim sonraki günlerde arkadaşıma çok ısrar etmeme rağmen kitabı geri almak istemedi benimle görüşmeyi kesti ulaşmaya çalıştıkta izini kaybettirdi. Yıldızname bazen kayboluyor bazen ise tekrar her zaman ki yerinde oluyor kaybolup tekrar geliyor gibi. Bu olaylardan sonra benim bir çok işim ters gitmeye başladı peş peşe olumsuzluklar yani anlayacağınız ben bu kitabı evimden çıkarmak istiyorum ama hangi yolu seçmeliyim bilmiyorum bu konu da bana fikir verebilecek birilerine ihtiyacım var

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Lanetli mı dersiniz büyülü mı dersiniz bilemem. Ama bir insana herhangi bir şey hediye ederek türlü büyüler yapılır.
Başka birine hediye etmeniz konusunda ciddiydim. Yok etmeye kalkarsanız o büyü sizinle kalabilir. Sizin için en güvenli başkasına vermek olacak. Sonra da arınmalar, savunmalar, ve pozitif maji.

Alakan

Kayıtlı Üye
Lanetli mı dersiniz büyülü mı dersiniz bilemem. Ama bir insana herhangi bir şey hediye ederek türlü büyüler yapılır.
Başka birine hediye etmeniz konusunda ciddiydim. Yok etmeye kalkarsanız o büyü sizinle kalabilir. Sizin için en güvenli başkasına vermek olacak. Sonra da arınmalar, savunmalar, ve pozitif maji.
Tamamen meraktan soruyorum. Diyelim ki sevmediğimiz intikam almak istediğimiz hiç kimse yok. Bu durumda ne yapılır? Herhangi bir kütüphaneye bağışlandı diyelim. O kitabı bir süreliğine "emanet" alan kişiler de etkilenir mi? Yoksa etki kişiye özel mi?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Tamamen meraktan soruyorum. Diyelim ki sevmediğimiz intikam almak istediğimiz hiç kimse yok. Bu durumda ne yapılır? Herhangi bir kütüphaneye bağışlandı diyelim. O kitabı bir süreliğine "emanet" alan kişiler de etkilenir mi? Yoksa etki kişiye özel mi?
Güzel soru. Ben cevap verirken büyünün kendisine özel olabileceğini düşünmedim.
Yani kişiye özel de olabilir. Bu durumda başka insanlar etkilenmez ve kitabı başkasına vermek te bir işe yaramaz. Çünkü bu durumda kitap sadece bir araçtır.
Eğer büyü kitapta, o kitabı ya parkta unutulmuş gibi bırakmak ya da eski kitapları satan dükkana vermek, yanlız kitap için para alınmayacak. Öyle yapıldığı zaman, o büyü hak eden biri bulacaktır.

cathrine

Kayıtlı Üye
@Brightly Eğer evlerinin adresini biliyorsanız kapının önüne bırakıp kaçın oradan:ROFLMAO:,bırakın onlar düşünsün...Size etki edemediklerini ve eğer kendileri verdikleri kitabı geri almıyorlarsa sizin herşeyi onlara geri iade edebileceğinizi anlamış olur ,bu da bir çeşit şaşırtmak ve dengelerini bozmaktır...Bunu yapamayacaksanız (adresi bilmiyorsanız ya da içinizden gelmiyorsa)hiç okunmayacak hale gelene kadar küçük parçalara bölüp çöpe atmak....Böylece elinizden çıkmış olacak ve istemeden size gelmiş bir hediyeyi geri iade etmiş olacaksınız evrene...Batıl inançların ya da büyülerin size işlemediğine inanmış oluyorsunuz böylece...Korkmayın,kendi gücünüe inanın!

cathrine

Kayıtlı Üye
Posta ile kolli yapıp gönderse de olur. ;)
Bu aklıma gelmedi...Bir de postayla gönderebilmek için açık adresin ayrıntılarıyla çok iyi bilinmesi gerekir,mahalle,sokak numarası,posta koduna kadar bilmek gerektiğini düşünmüşüm demek ki...İki yöntem de olabilir,açık adres tam tamına biliniyorsa kargoyla yollamak daha mantıklı tabii ki...

R

Renaissance

Ancak... Alıcı kabul etmezse göndericiye geri dönüyor diye biliyorum 😓 Bizzat Ptt görevlisinin ağzından duymuştum; gönderici adresinin gerekliliğini bu şekilde açıklamıştı.

O kişi senin iyiliğini düşünse zaten kitabı sana birakmazdı, o yuzden ne yapip edip ona geri kakalaman lazim kitabi 🤷‍♀️ intikam için..

Demre

Kayıtlı Üye
Bazen kötü deneyimleri art arda yasariz. Herkesin basina gelmistir..Kitapla ilgisi olmayabilir yani. Ama her ihtimale karsi, ehil birine gosterip kitabi, nasil hareket edeceginiz konusunda görüs alabilirsiniz. Bu arada kitabi cok merak ettim 😀

vanda

Kayıtlı Üye
2 önerim olacak. 1. Ve kendimin yapacağı kitabı sonuna kadar okumak olur. 2. ise bir kütüphane, sahaf vs bir yere kar gözetmeksizin bırakman.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bir konuda bazı üyelere bir hatırlatmam olacak...Cevapları umursamayacaksanız neden soru soruyorsunuz? Burada herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor...Verilen cevaplar yeterliyse üyeler başka konulara odaklanırlar ,değilse cevap vermeye devam ederiz ya da konu zaten bir şekilde akar gider...Soruyu soran şahıslar soru sorup kaçıyor ve karşılıklı bir iletişim olmadığı için bu sefer konuyla ilgisi olmayan arkadaşlar merak içinde kalıyorlar... @Brightly üyeye bir arkadaşımız yukarıda kitabı merak ettiğini yazmış,herkes kendince cevaplamış ama üyenin bu konuyu takip edip etmediğini bile bilmiyoruz.Bugün üzerinden üç gün geçmiş ama arkadaşımız bir tepki vermemiş....Bunu bilmek neden önemli?Eğer okuyup da mesajlar o kişiye yön gösteriyorsa cevaplamaya devam ederiz yoksa diğer arkadaşlarımızın konusuna devam ederiz...Burada bu şekilde soru sorup kaçanları başka konularda da görüyorum.Uyarma gereği duydum,çünkü bizim de o kişiye sorularımız oluyor ve havada kalıyor o kişi konusuna hiç ilgi göstermediği için...Demek ki çok acil değil ya da söylenildiği kadar bir rahatsızlık yok...Sürç-ü lisan ettiysem de affınıza sığınıyorum...Bana katılanlar var mı acaba?

cathrine

Kayıtlı Üye
@Brightly Yukarıdaki cevabınızı yeni fark ettim...Özür dilerim...Ama diğer konularda benzer durumları yaşadım...O yüzden bu konu altında söylemiş oldum...Buradan içimi döktüm en azından....

R

Renaissance

@Brightly Yukarıdaki cevabınızı yeni fark ettim...Özür dilerim...Ama diğer konularda benzer durumları yaşadım...O yüzden bu konu altında söylemiş oldum...Buradan içimi döktüm en azından....
Belki de sorduğu soruya cevap aramaya devam ediyordur...
Konu sahibi hemen dönüt sağlarsa diğer üyeler, zaten yardımcı olmuşlar diyip atlamasınlar diye olabilir yani.

cathrine

Kayıtlı Üye
Belki de sorduğu soruya cevap aramaya devam ediyordur...
Tamam üye aramaya devam etsin ama bu arada diğer arkadaşların sorduğu sorulara cevap verilsin...Mesela kitabı merak eden bir arkadaşımız var yukarıda...Kitabın adı varsa söylenebilir,eğer kitabın adı yoksa içerik biraz daha açılabilir...İçindeki şekiller,harfler anlatılmaya çalışılır...Doğru ifade edebiliyorumdur umarım...Yani bizim de soruyu soran kişiye başka sorularımız oluyor...Onun cevabının verilmesini rica ediyorum sadece...

R

Renaissance

Tamam üye aramaya devam etsin ama bu arada diğer arkadaşların sorduğu sorulara cevap verilsin...Mesela kitabı merak eden bir arkadaşımız var yukarıda...Kitabın adı varsa söylenebilir,eğer kitabın adı yoksa içerik biraz daha açılabilir...İçindeki şekiller,harfler anlatılmaya çalışılır...Doğru ifade edebiliyorumdur umarım...Yani bizim de soruyu soran kişiye başka sorularımız oluyor...Onun cevabının verilmesini rica ediyorum sadece...
Haklısınız size katılıyorum. Konu sahipleri foruma bi daha ugramiyorlar gördüğüm kadariyla.
Belki soru soruyu açıçak bir çok bilgi elde edecegiz ancak havada kalıyor dediginiz gibi.

Brightly

Kayıtlı Üye
Arınmalar yaptım ancak hala kitabın olduğu odaya girinceye bazen aşırı soğuk veya aşırı sıcak oluyor. Kitabı birine verdiğimde eğer başka birine zararı olacaksa bu konu hakkında kendimi hep suçlu hissederim. Çok teşekkür ederim yol gösterdiğiniz için