Bu farklılık neden?

utay24

Kayıtlı Üye
Neden kendine hoca veya cinci denilen insanlar bakım yaptıkları veya bağladıkları cinleri ile müdahale ettikleri hasta kişilerdeki sorunları farklı söylüyorlar. Bir doktorun kızamık dediğine diğer doktorun sarılık demesi gibi. Birde müslüman cinlerden yardım alan hocalar (diyelim) neden yalan söyler. Daha doğrusu bağladığı cin hocaya neden yalan söyletir. Şunu hocadan duydum. Ahit sandığının yerini biliyorum ve içinde gerçek incil var. Ve mantığa aykırı daha bir sürü şey. Neden çoğu hocanın egosu yüksektir. Hastaya bakım yapan Bir hoca periyle evlenmiş der, diğeri o cinle evli der. Bu farklılıkların altında yatan ana neden acaba ne olabilir?

Aisling

Kayıtlı Üye
Öncelikle hiçbir bilgim yok, bu bir çıkarımdır.

Şimdi, oraya giden insanların belki de hiçbir şeyi yok. Öyle insanlara gidince, o insan müsvetteleri orada bir şeyler bulaştırıyorlardır belki. Böyle insanları psikolojik olatak sende şu var bu var diye şartlamak çok kolay. İnsan etkiye açık olarak gidiyor zaten. Sağlıklı girip, hasta çıkarılıyorlardır. Böylelikle hem o adam/kadın para kazanıyor. Diğerleride sizin enerjinizi sömürüyor? Sen kazan- ben kazanayım. muhabbeti gibi. Paranızı ve enerjinizi aralarında paylaşıyorlardır belki. Amaç iyileştirme olmadığından aklına ilk geleni sallıyor, böyleliklede bir dediği bir dediğine tutmuyordur. Birinin diğerinden farklı olmadığı durumlarda da yalanlar ortalıkta kol geziyordur doğal olarak. Sonrasıda o hoca senin bu hoca benim, pin-pon topu gibi aralarında sekip duruyorlardır.
Her şeyden geçtim. İlk başa gidersek, ilk insanlar nasıl kandırıldı;? İblisin yalan yemininin üzerine.
Hepsi yalancı. Babaları gibi.
Birinden kaçmak için, diğerinden yardım almak nasıl bir saçmalıktır? Yanlışsam biri düzeltsin. Ben iletişim kurmak yasak diye biliyorum.
En iyisi, insanlarla muhatap olmayandır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çağlar boyunca şamanlar ( genel bir isim olarak kullanıyorum büyücü hekim manasında) bulundukları toplumlarda seçilmiş olarak dünyaya geliyordu. Seçilmiş olmak toplumun üstün de olma manasında değil. Tek tanrılı dinlerle birlikte değişken seçilmiş ( mesih, peygamber manasında düşünmeyin)

şamanlar bir önceki şamandan eğitim alıyordu. Dünyevi eğitim görüyordu.Ruhsal olarak da eğitim devam ediyordu ve bu şekilde toplumun ihtiyaçlarına yardımcı oluyordu. Toplumda şamanın ihtiyaçlarına yardımcı oluyordu.

tek tanrılı inançlarla Birlikte ruhban sınıfları oluşmaya başladı. Eğitim tekelleşti. Seçilmiş kişiler mabetlere hapsedildi. Halktan uzaklaştırıldı. Havvas oldular ( toplum üst)

eğitim körleşmeye başladı. Seçilmiş olmayanlar sadece teorik bilgiler ile ruhbanlık yapmaya başladı.

bazı toplumda din adamları , bazı toplumda ise imparatorlar bu ünvanlara sahip oldu.

Gerçek şamanlar hapsedildi, saraya hizmetle zorlandı. Ölüdürüldü.
Gizlenmeye saklanmaya başladılar.

Mezopotamya dinlerin de ise tamamen yasaklandı sadece psişik yetenler peygamberlere ithaf edildi.

Mezopotamya dinleri dünya yazıldıkça ruhsal yetenekler din adamlarına ya da alimlere ( okur yazar kesime) ithaf edilmeye başlandı.

pagan gelenekler ile tek Tanrılı dinler iç içe geçtikçe yeni sistemler ekoller kuruldu.

toplumsal reformlar yaşandıkça özgürlük artıkça Meraklılar bunlara soyunma başladı.

Güç odakları artık para İLE ölçülmeye başladığında ise artık ruhanilik tüccarların eline geçti.

modern bilimler disiplinine olmayı başardı.
Kadim ilimler ise disiplinlesini tamamen kaybetti.

sürekli olarak disipline olmaya çalışsak da modern dünyanın şartlarından, ön yargılardan ve kapitalist sistemden engeller ile karşılaşıyoruz.

Birgün bu karmaşanın biteceğine inanıyor ve kadim ilimlerin yeniden disipline olmasını bekliyoruz.

özetle bu birbirini tutmayan bilgilerin bir çok sebebi var. En büyük sebep de psişik olduğunu ( Soru da hoca kelimesi ile geçtiği için hoca da diyelim) idea edenlerin öyle olanları, bazıları kendini kandırıyor bazıları da insanları.
Konu rehber Varlıkların yanlış Bilgi vermesi değil yani. Rehber varlıklar yanlış Bilgi vermez. Hazır olana doğru zaman da doğru Bilgi verirler

makssenberg

Kayıtlı Üye
modern bilimler disiplinine olmayı başardı.
Kadim ilimler ise disiplinlesini tamamen kaybetti.

sürekli olarak disipline olmaya çalışsak da modern dünyanın şartlarından, ön yargılardan ve kapitalist sistemden engeller ile karşılaşıyoruz.

Birgün bu karmaşanın biteceğine inanıyor ve kadim ilimlerin yeniden disipline olmasını bekliyoruz.

Maalesef bu karmaşananın ve önyargıların sebebi modern bilimlerle de sizin literatürünüzle de alakası olmayan şarlatanlar. Ben önyargılı olmamama rağmen yıl 2020 ve ilk defa bir tv kanalında tutarlı tutturan astrolog gördüm. Bir gün dediğiniz gibi karışıklık biter mi bilmem ama modern bilimciler literatürünüzü öğrendiğinde ortalığın karışacağı kesin. Temel bilimleri bilen insanların yanında önyargılarından dolayı bu konuları açmaya bazen çekiniyor bazen de karmaşa ve kötüye kullanım yayılmasın diye susuyoruz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Pek çok üniversite ile görüştüm. Lakin maalesef yardımcı olamıyorlar. Çok değerli bilim insanı ile (ki bende bir bilim insanıyım )
Özel çalışmalar yürütüyoruz.

dernekleşme ile yurt dışı kürsüler ile biraz yol alıyoruz lakin yavaş oluyor. Ülkemizde de birgün hepsini tek tek bilim merkezlerinde inceleyeceğiz.

akupunktur, hipnoz gibi alanlar düne kadar bilim merkezlerinde incelemeye değer görmezken bugün pek bilim insanı üstüne çalışıyor ve hizmet veriyor.

yarın birgün, Tarot, ruhsal çalışmalar, süptil enerji çalışmarı da sıra gelir.

Düne kadar Wellnessi tanımayan ülkemiz bugün bu konu da devlet eli ile insalar yetiştiyor. İnanıyorum birgün İlim bilim ayrımı ortadan kalkacak. Her türlü Bilgi en değerli güç olacak.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Pek çok üniversite ile görüştüm. Lakin maalesef yardımcı olamıyorlar. Çok değerli bilim insanı ile (ki bende bir bilim insanıyım )
Özel çalışmalar yürütüyoruz.

dernekleşme ile yurt dışı kürsüler ile biraz yol alıyoruz lakin yavaş oluyor. Ülkemizde de birgün hepsini tek tek bilim merkezlerinde inceleyeceğiz.

akupunktur, hipnoz gibi alanlar düne kadar bilim merkezlerinde incelemeye değer görmezken bugün pek bilim insanı üstüne çalışıyor ve hizmet veriyor.

yarın birgün, Tarot, ruhsal çalışmalar, süptil enerji çalışmarı da sıra gelir.

Düne kadar Wellnessi tanımayan ülkemiz bugün bu konu da devlet eli ile insalar yetiştiyor. İnanıyorum birgün İlim bilim ayrımı ortadan kalkacak. Her türlü Bilgi en değerli güç olacak.

Önyargılı modern kesimin karşısında da temel bilimleri adeta tanımayan sadece bu literatürü bilen ve dinlerle harmanlayan bir kitle var ki bu iki grup dünyanın neredeyse tamamını oluşturuyor. İki gruba da laf anlatmak zor dediğiniz gibi.