bitmeyen rüyam

blueshadow

Kayıtlı Üye
merhabalar. ilk kez not defterim dışında bir yere rüyamı anlatacağım. buraya yazıp sizden bir cevap beklememin sebebi şu ki gördüğüm her rüyayı ince detaylarına kadar hatırlarım ve unutmam, ve yorumlamaya çalışmam çünkü illaki kısa veya uzun zaman sonra o rüyam gerçekleşir. ama bazen öyle rüyalar görüyorum ki yorumlama/anlama ihtiyacı hissediyorum.
rüyamda ortaokulumda eski arkadaşlarımla bir sınıftayım ve bir yere gitmem gerektiğini biliyorum, öğretmenden izin alıp sınıftan çıkmayı düşünerek yerimden kalkıyorum fakat yüzünü tam da hatırlamadığım arkadaşım kolumdan tutup nereye diye soruyor, şaşırıyorum çünkü en son 8 yıl önce gördüğüm insanlar niye merak eder diye düsünüyorum ama kendim de bilmiyorum nereye gideceğimi, bir şeyden kaçıyormuşum gibi hissediyorum sadece, arkadaşımı atlattıktan sonra öğretmen de gitmeme izin vermiyor ve saçma alakasız şeyler anlatarak oyalıyor, çocuklar bana bakıyor hepsi gözlerini kırpmadan ama bi gariplik var gidemiyorum gibi, sonra kalkıp kendimi zorlayarak gerçekten görünmeyen beni geri iten bi şeye karşı yürüyormusum gibi zorla yürüyorum ve sınıftan cıkıyorum (rüyanın bu kısmında uyandım sabah erken saatlerdi su içip geri uyudum) bu sefer okul binasından cıktıgımı gördüm koşarak ve gizlenerek hiç görmediğim sokaklardan yollardan geçip aşağısı su yukarı mağara gibi bi kayalığa geldim ve arkamdan bir adam kovaladıgını fark ettim ve bi şey yapmam gerek diye düşündüm ellerimi taşlara sürtünce mor ışıltılı bir madde avuçlarımda parlamaya başladı ve birikti.. annemi de kovalıyormuş adam onu kurtarmam gerek diyerek taşlara dokunup mor şeyden biraz daha biriktirdim ve koşmaya başladım adamın arkasından o annemi ben adamı yokuş aşağı kovalıyorduk elimdeki mor ışığı adamın ayaklarına doğru fırlatınca dolanır gibi oldu ama duman gibi süzülüp gitti daha sonra o enerjim bitiyor gibi hissettim ellerimdeki ışık söndü ve yoruldum (burda tekrar uyandım alarm çaldıgı icin işe gitmesem mi diye düşünüp geri uyudum) tekrar rüya devam etti ve adam annemi yakaladı kalan son gücümle hafif yerden uçarak adamın önüne atladım annem kaçsın diye ama ikimizi de yakalamaya çalıştığı için pes edip dizlerimin üstüne çöktüm adam bi eliyle annemi bi eliyle beni tutunca uyandım ve cok rahatsız hissederek uyandım korkunç değilmiş anlatınca ama hissi çok tuhaftı

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
Ben genelde aşırı yorgun olduğumda rüya görüyorum. Rüya gördüğüm zaman ise her şeyi hatırlamıyorum. İlginç bir durum açıkçası. Tekrar yatıp rüyanın devamını görmeniz. yarım kalan filmi devam ettirmek gibi.
İbadet etmekle aranız nasıl?

Ayrıca dediğiniz gibi rüyaların herkese anlatılmaması gerekiyor. Kolay gelsin.