Birşeyi ne kadar çok dile getirirsen neden o şey ısrarla olmaz?

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Mesela benim zibilyon tane hedefim ve hayalim var. Bir tanesinden bahsettiğimde o hedefe giden bütün yollar yok oluyor. Neden böyle olmak zorunda? Ne yasası bu? Ruhum çok yoruldu artık bu olaylardan :( lütfen yardım edin...

*Saygılarımla;
#PsişikHacker...

*Kim aldı beni düşlerimden, hayatımı kendi gözümden görememek beni öldüren. Söyle kimim ben?...*
(Konuya fransız---Hallice halim)

İbisu

Kayıtlı Üye
Başka insanların yanında mı söylediniz? Benim şöyle hayalim var demeyi pek tavsiye etmem. Yetenek nasıl söylenmiyorsa bunun da herkesin ortasında söylenmemesi gerekir diye düşünüyorum. İnsan karşılaştırma yapabilir en iyi olduğunu olacağını düşünebilir ve başkalarına da öyle gözüktürebilir bu davranışı. ego kibir vs. meselelerini de gözden geçirin yapıyorsunuzdur demiyorum ama ufak bir hata olabilir belki sadece gözden geçirin diyebilirim

berksurucu

Banlı Kullanıcı
başkasına söylenip söylenmemesiyle çok alakası yok... : ))

Arzu, istek, hedef YOKSUNLUK duygusu içerir. Yoksunluk duygusu tekrar yoksunluk duygusunu çekecek ve o isteğini öteleyecek.
Birde neden o şeyi istediğin var. Hangi duygularını tatmin edecek. seni ne yönden mutlu edecek?

Kendini değerli mi hissedeceksin? güçlü mü hissedeceksin? sevilmiş mi hissedeceksin? Onaylanmış mı hissedeceksin?

Neyi istediğini değil; Nedi NEDEN istediğini keşfetmelisin...

NEDEN istiyorsan o duyguya açsın. Ve NEDEN istiyorsan o duygunun esiri olan hedefler koyacaksın...

"ZİBİLYON tane Hedef " metaforuna bakılırsa çıkarımlarımda pek haksız sayılmam...

bu bir paradigmaya sokar. Ha bazen olurmuş gibi görünür. Kısa süre sonra elinden kaçar. Kaçmasa bile o duyguyu dışarıdan tatmin etmek isteidiğin için senin için anlamını yitirir. tekrar yoksunluk hissedersin...

Elon Musk, Steve Jobs gibi adamlar başardıkları şeyleri yıllar önce insanlara anlattılar. çoğu kimse inanmadı... Ama başardılar. tarihe geçtiler. tarihin akışını değiştirdiler.

Zaten içsel olarak o duyguya sahip olmak gerekir.

Peki Bunun üstesinden nasıl geliriz. ?

Öncelikle hayal ve hedef diye egonu kemiren şeyleri bir kenara bırakıp TESLİMİYET aşamasına gelmelisin.

Kulağa hoş gelmediğini biliyorum. Ama idraki bambaşkadır. Teslim olmak öyle kolay bir durum değildir.

Kendini tanımaya başlaman; tetiklenmelerini bulman, Duygularından özgürleşmen lazım. Nötrlendikçe zaten tetiklenmeyeceksin. ve tetiklenmedikçe o istediğin şeyleri artık istememeye başladığını anlayacaksın.

Teslimiyet Süreci yıllarını alabilir. Çünkü Arınmak soğanın katmanlarını birbir keşfetmen demektir. Ama güzel şeyler olur. Nötrlendikçe senin istediklerin ve olanlar arasında bir paralellik oluşmaya başlar.

Örn; Sen bilinçaltı süreçlerinde kendini değersiz ve onaylanmamış hissedersen; Hayatına uygun birini çekemeyeceğin gibi, çektiklerinde sana kendini değersiz hissettirmek üzere özel olarak çekilirler.

"SEN" den ayrı bir dış dünya yoktur. Dış dünya içinde olan bitenin sana izletilmesidir.

Kendini Keşfetme Yöntemleri (sedona vb)
Duygulardan özgürleşme Yöntemleri (EFT vb)
İçsel Arınma Yöntemleri (Zero Limit vb)

üzerine yoğunlaşmalı ve teslimiyet bilgeliğini edinmelisin.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Başka insanların yanında mı söylediniz? Benim şöyle hayalim var demeyi pek tavsiye etmem. Yetenek nasıl söylenmiyorsa bunun da herkesin ortasında söylenmemesi gerekir diye düşünüyorum. İnsan karşılaştırma yapabilir en iyi olduğunu olacağını düşünebilir ve başkalarına da öyle gözüktürebilir bu davranışı. ego kibir vs. meselelerini de gözden geçirin yapıyorsunuzdur demiyorum ama ufak bir hata olabilir belki sadece gözden geçirin diyebilirim
Ego yada kibir yok. Sadece sevgilimle ilgili en ufak bişey paylaşsam 1 gün sonra kötülüyoruz ???

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
başkasına söylenip söylenmemesiyle çok alakası yok... : ))

Arzu, istek, hedef YOKSUNLUK duygusu içerir. Yoksunluk duygusu tekrar yoksunluk duygusunu çekecek ve o isteğini öteleyecek.
Birde neden o şeyi istediğin var. Hangi duygularını tatmin edecek. seni ne yönden mutlu edecek?

Kendini değerli mi hissedeceksin? güçlü mü hissedeceksin? sevilmiş mi hissedeceksin? Onaylanmış mı hissedeceksin?

Neyi istediğini değil; Nedi NEDEN istediğini keşfetmelisin...

NEDEN istiyorsan o duyguya açsın. Ve NEDEN istiyorsan o duygunun esiri olan hedefler koyacaksın...

"ZİBİLYON tane Hedef " metaforuna bakılırsa çıkarımlarımda pek haksız sayılmam...

bu bir paradigmaya sokar. Ha bazen olurmuş gibi görünür. Kısa süre sonra elinden kaçar. Kaçmasa bile o duyguyu dışarıdan tatmin etmek isteidiğin için senin için anlamını yitirir. tekrar yoksunluk hissedersin...

Elon Musk, Steve Jobs gibi adamlar başardıkları şeyleri yıllar önce insanlara anlattılar. çoğu kimse inanmadı... Ama başardılar. tarihe geçtiler. tarihin akışını değiştirdiler.

Zaten içsel olarak o duyguya sahip olmak gerekir.

Peki Bunun üstesinden nasıl geliriz. ?

Öncelikle hayal ve hedef diye egonu kemiren şeyleri bir kenara bırakıp TESLİMİYET aşamasına gelmelisin.

Kulağa hoş gelmediğini biliyorum. Ama idraki bambaşkadır. Teslim olmak öyle kolay bir durum değildir.

Kendini tanımaya başlaman; tetiklenmelerini bulman, Duygularından özgürleşmen lazım. Nötrlendikçe zaten tetiklenmeyeceksin. ve tetiklenmedikçe o istediğin şeyleri artık istememeye başladığını anlayacaksın.

Teslimiyet Süreci yıllarını alabilir. Çünkü Arınmak soğanın katmanlarını birbir keşfetmen demektir. Ama güzel şeyler olur. Nötrlendikçe senin istediklerin ve olanlar arasında bir paralellik oluşmaya başlar.

Örn; Sen bilinçaltı süreçlerinde kendini değersiz ve onaylanmamış hissedersen; Hayatına uygun birini çekemeyeceğin gibi, çektiklerinde sana kendini değersiz hissettirmek üzere özel olarak çekilirler.

"SEN" den ayrı bir dış dünya yoktur. Dış dünya içinde olan bitenin sana izletilmesidir.

Kendini Keşfetme Yöntemleri (sedona vb)
Duygulardan özgürleşme Yöntemleri (EFT vb)
İçsel Arınma Yöntemleri (Zero Limit vb)

üzerine yoğunlaşmalı ve teslimiyet bilgeliğini edinmelisin.
Sadece meleğimle mutlu olmak istiyorum ben. Onu o hayattan kurtarıp çok sevmek istiyorum ama bi şekilde tekrar ve tekrar kötülüyor ??? dediklerini yapmaya çalışıcam

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bazıları ballı oluyor istekleri daha kolay oluyor, bazılarının ise tam tersi sürekli bir kendini anlama süreci geliştirmesi gerekiyor, benim de öyle şu hayatta hiçbir şey istediğim gibi değil. Bilinçaltının da bunda etkili olduğunu düşünüyorum, yetiştiğin ortamda pozitif, sevgi dolu insanlar olduysa büyüdüğünde de daha mutlu bir yetişkin oluyorsun. İsteklerini dile getirmek bir dereceye kadar etkili önemli olan şartların olgunlaşması .Bu arada şarkı harika..

Psikite

Kayıtlı Üye
Bir istediği ne kadar aklına sokarsan,o istekle beraber olumsuz düşünceleri de çekmiş oluyorsun. İnsan beyni olumsuzluklara daha cok kitlendigi icin hedeflere ulasmak daha da zorlasabiliyor. Benim tavsiyem anı yaşamak ve her zaman olmuş gibi hissetmektir. Oluyor gibi değil olacak gibi de degil. Olmuş gibi.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Zero Limit kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? @berksurucu

Zero limitte anlatılanları aslında "bir yöntem" olarak incelemektense, derinliğine inip anlayışını elde etmek gerekir diye düşünüyorum.

Benden Ayrı bir dışarısının olmaması, olan bitenin benim "Hatıralarım" ın bana aynalanması, sıfır noktası gibi kavramların derinliğini keşfetmemiz açısından önemli bir çalışma... Zaten bunu anlamaya başladığımızda başka kadim bilgilerde de aynı anlayışa rastlayabiliriz.

Kabul, Af, Sevgi, Şükranlık içeren 4 cümlenin aslında herşeyin temeli olduğunu anlamak için...

şöyle bir video yapmıştım

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Bende ne zaman birine şu konuda çok iyiyim diye kendimi övsem, dile getirdiğim özelliğim adeta yok oluyor ve dahada kötüleşiyor.

Furking

Kayıtlı Üye
Önemli olan niyettir.
Söylediğin şeyi söylerkenki niyetin nedir onu gözlemle. Söyleme amacın egosal ise elbette bu senin imtihanın olur ve söylenen şey bir yana, frekansal olarak da olumsuz etkilenirsin. Ama söyleme niyetin hayırlıysa, egosal açıdan söylemiyorsan harhangi bir sorun yok demektir.

Bu demek değildir ki niyetin iyiyse söylediğin şey elinden alınmaz. Herşey imtihandır ve sayısız olasılıklar arasında gereken imtihan olasılığı yaşarsın. Yani bu gibi ve herhangi bir durumda, her ne yaşıyorsan yaşa, amacın niyetini kontrol etmek ve niyeti her daim hayırlı-pozitif tutmak olsun.

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Bu kesinlile benim ve bir çoğumuzun da yaşadığı durum çevremden duyduklarıma göre. Şimdi mesela şundan korkuyorum, sınava hazırlanıyorum, yıllardır istediğim bir bölüm var ve sürekli bunu dile getirdim. Hiç söylememeli miydim hedefimi yani??