Birinin Zararını Önlemek İçin Ne Yapılabilir ?

romeo713

Kayıtlı Üye
bir arkadaşım evli çok iyi bir insan, ama kayınbabası sürekli fitne çıkarıp huzursuzluk yapıp yuvayı yıkmayı çalışıyor ve maalesef damat olacak insanda onun dolduruşuna geliyor ve sürekli tatsızlık çıkıyor.... bu durum için ne yapılabiir önerisi olan var mı ?

Demre

Kayıtlı Üye
bir arkadaşım evli çok iyi bir insan, ama kayınbabası sürekli fitne çıkarıp huzursuzluk yapıp yuvayı yıkmayı çalışıyor ve maalesef damat olacak insanda onun dolduruşuna geliyor ve sürekli tatsızlık çıkıyor.... bu durum için ne yapılabiir önerisi olan var mı ?
Dolduruşa gelen insanla õmūr geçmez.. Bugün babasi doldurur, yarın arkadası, baska bigün başka biri.... Boş beyinliyi doldurmaya hevesli çok bulunur bizim toplumda. Arkadaşın ya bu õküzü güdecek ya da silkelenip cesaretini toplayip, basacak tekmeyi. Yerinizde olsaydım, arkadasiniza hayatın ökūz gütmek için çok kısa oldugunu hatirlatirdim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Dolduruşa gelen insanlar genelde ne istediğini bilmeyen kendi kararlarını veremeyen bu yüzdende sürekli birileri tarafından yönetilmeye müsait olan insan tipleridir.Burada yapılıcak tek şey dolduruşa gelen insana bir farkındalık yaşatmaktır.Zannımca başka çare yok.

Demre

Kayıtlı Üye
Dolduruşa gelen insanlar genelde ne istediğini bilmeyen kendi kararlarını veremeyen bu yüzdende sürekli birileri tarafından yönetilmeye müsait olan insan tipleridir.Burada yapılıcak tek şey dolduruşa gelen insana bir farkındalık yaşatmaktır.Zannımca başka çare yok.
Evlenmiş ama hala birey olamamış, babasının eteğinin çevresinde dolanan "biri" için ne kadar da iyimsersiniz ? Birey olmak bir fıtrat meselesi diye düşünüyorum; doguştan varsa vardïr karakterinde, yoksa sonradan edinilmez. Öyle insanlarï düzeltmeye çalısmak , nafiledir.. Netice de anca bi "kuşa "benzer, ugrasanin da gõbegi catlar?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kişinin aldığı çeşitli terapiler veya farkındalık eğitimleri ile değiştiği gözlemlenmiştir.Karakter değişiminin olması bile mümkün.Yeter ki kişi birşeyleri görebilsin ve değişime hazır olsun

dünyalı

Kayıtlı Üye
Ben anlamıyorum ki bu koca koca insanlar ne isterler gençlerden yüz göz olmaya ne meraklılar ya anlamdıramıyorum. Sonrada vay efendim büyüklere karşı saygısızlar da bilmem ne .... Yaşınla degil tavrınla saygı duysunlar sana.....düşüncenle saygı duysunlar korkuyla degil...
Yok bizdekiler sokuyorlar alınacak nevresime kadar burunlarını sonra bekle saygı duysunlar hıı oldu

Ü

Üye silindi 58480

Pembe dizi gibi ilerliyor işte.
Yapılacak bişey yok. Kayınbabayı devreden çıkaramazsınız, iyiler kötülere kötülük yapamaz.

Madem arkadaşın iyi bir insan, madem damat olacak kişi zalim babasının parası veya imkanları ile hareket ediyor, onun sözünden de çıkamıyor e büyük ihtimalle tipik yakışıklı eli yüzü düzgün, ilk etapta adam gibi adam görünümlü ama zayıf biri.

Dizi gibi resmen. Yapılacak tek şey herkes kendi olmaya devam edecek işte. ??‍♂️

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Olaya farklı açıdan bakalım. Arkadaşınız iyi biri değil. Arkadaşınız sorunu olduğu kişiyle konuşmayı tercih etmeyen, çözmek için yeterince çabalamamış, aile içi durumunu başkalarından yardım bekleyecek kadar pasif kalmış ve üzülerek söylüyorum ki seçim yapmayı bilmeyen, çözüm üretemeyen biri. Bir de sizin kafanızı şişirmekte. Size neden dert olsun ki bu?. Aman sakın kafanızı ağrıtmayın, sonra iyi olurlar siz kötü olursunuz.

acid

Kayıtlı Üye
İnsanlar ne yazık ki kendileri istemeden değişmiyor. Dolduruşa geliyorlarsa uzun yıllar boyunca bu böyle sürüyor. Eğer kişi kendisi bir şeylerin farkındaysa terapiler ve eğitimler sorunu çözebiliyor.

Yaklaşık 7 yılım bu tarz bir insan nedeniyle zorluklarla geçti. Bugün A kişisi etkiliyor, yarın B kişisi. İnsanın kendisiyle ilgili olmayan konularda etkisi ne yazık ki çok az. Pek olumlu konuşamayacağım bir konu oldu bu.

Kişinin çevresinden uzaklaştırılması ile fark etmesi sağlanabilir belki. Bu da olumlu şekilde olmalı, tatil, hobilerle ilgili etkinlikler vs. Ve çiftlerim birbirlerine yakınlığını aşama aşama artırması da önemli. Kişi böylece kendi fikirlerini ayırt etmeye başlayabiliyor ilişkisi hakkında. Ben mutluyum ya da mutsuzum diyerek çevreden soyutlanabiliyor.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
O kişi istemezse değişmez milletin lafıyla hareket eder, babası olmasa başkası olur. Geçici çözüm babasıyla araya mesafe koyması. Ama o kişiden bir şey olmaz gibi duruyor. Kendi varlığı hep başkalarına bağımlı olan, tek başına birey olamayan kişiliği zayıf tipler evlenmeseler daha iyi olur.

taroh

Kayıtlı Üye
Ben böyle konu açsam burası aile dertlerini konuşacak yer değil diye biri atlardı hemen. Şahsi yorumum damat denen kişi boş biri o yüzden doluyor.böyle boş insanlar yuva kurunca sonuç bu.o yüzden fitne çıkarandan çok boş insan daha suçludur.

Mithra

Kayıtlı Üye
Evli Türk kadını yapıcı olur, sorunu dışarıda aramak yerine içerde çözer ve geçtim eğer konu size iştirak ettiyse bunu sorun yaşadığı insanlarla yüzyüze çözmek varken neden? Pasif agresif var gibime geliyor, bırakın doğal dengesine, insanları değiştirmekle uğraşmayın.Mantığı olan bunu neden yapıyorum ve bu benim için iyimi diye sorar, sormuyorsa belli ki sormuyor duygularıyla hareket eden bir insan var ortada.