Bir Wicce malzemesiz çalışabilir mi?

hillingrose

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Benim altarım yok sadece birkaç malzemeyle tek çalışıyorum,
Altar için bir takım malzemeler gerektiğinin farkındayım ama bu malzemeleri Türkiyede bulmak oldukça zor.Yaptığım majiler bazen tutuyor yalan yok ama malzemesiz çalıştığım için diğer yarisida tutmuyor..
Size sorum maji vb. witchcraft çalışmaları için malzemeler şart mıdır? Sitedeki bir çok maji tarifine baktığımda bulmam mümkün olmayan malzemeleri görüyorum..
Bana yardımcı olursanız sevinirim:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Altar yani sunak hazırlama enerji alanı oluşturmak ile ilgili. Sadece maji alanın da olan bir durum değil. Dinsel sunakları düşünün, ibadet esnasında örneğin Müslümanlıkta seccade, tesbih kullanılıyor, başa fes takılıyor vs. İbadet için bir tür sunak hazırlanmış oluyor. Bunun birinci amacı yapılan eylemi özel kılmak yani kutsamak, psikolojik olarak hazırlanmak, kendini eylemin içinde hissetmek, alışkanlık kazanmak, yaptığı ibadete saygı göstermek gibi. Yoksa hiç biri zorunlu değil.

lakin ibadet için zorunlu kılınmış şartlar var, örtünme , abdest gibi. tabi bir sürü örnek verebiliriz.

diyelim ki yoga yapıyorsunuz. Yoga kiyafeti, yoga matı, müzikler ya da tütsü zorunluk değil. Lakin yoganın kurallarını ve asanaları bilmek zorunlu.

ayin ve ritüeller içinde geçerli bu.
Bir şaman ayininde, Şam’a davulu çalmak, kemikten kıyafet giymek, ateş yapmak zorunlu değil, lakin transa geçmek zorunlu.

yapacağınız çalışmalar çalışmalarda sunak hazırlamak zorunlu değil lakin faydalı,

satın olmak zorunda değilsiniz kendiniz yapabilir, toplayabilirsiniz.

enerjileri yönetebilmek için size yardımcı olacak unsurları kendiniz belirleyip uygulayabilirsiniz. En önemlisi de bu zamanla oluşuyor. kendiniz keşfediyorsunuz. Şaman biri şaman davulundan hiç etkilenmeye bilir lakin Ortadoks ilahisi dinlerken transa geçebilir.

araştırma, uygulama, içsel sesi dinleme ve zaman iÇin de kendinizi tanıdıkça, ayinleriniz, ritüelleriniz,sunaklarınız da gelişecektir.