Bir kinezide son seviye nedir?

ceyhun ceyla

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar benim bilgili arkadaşlara bir sorum olucaktı acaba bir kinezi de ne kadar ustalaşılabilir? Mesela pyrokinezi de mumun ateşini kontrol ettikten sonra daha çok geliştirilebilir mi büyük ateşleri kontrol etme veya söndürme gibi ve aranızda geliştirebilen var mı? Değerli cevaplarınız için teşekkürler.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bir hidrokinezide okudugum kadari ile biri okyanusta dalgalari sekilerebiliyordu.

ceyhun ceyla

Kayıtlı Üye
Sorduğum soru bütün kinezileri kapsıyordu zaten nerede okumuştun acaba?

CİCİ KIZ

Banlı Kullanıcı
sitenin adını sormam yasak mı acaba cok merakta kaldım

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Yasak zaten arasan bulabilirsin bende uzun zaman once okumustum kesseniz belki hatirlarim :D

kıvep

Banlı Kullanıcı
Soru çok geniş çaplı, kinezinin hangi türü? Aslında soruyu okuduğumda bir düşündüm, beni düşündüren ender sorulardan. Cevabımıda buldum kendi içimde, ilham verdi :)
Kinezilerde boyut, miktar, süre aşama aşama artırılarak çalışılır ama nereye kadar gider mi en son sınır neresidir merak uyandırıcı.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Son sınırı merak ediyorum.Bence herkes son sinirda olsa dunyada kaos cikardi bence herkes gelemez

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir aralar bende bunları merak ediyordum çok ama insana hangi konuda olursa olsun ihtiyacından fazlası gereksizdir

Skleton

Kayıtlı Üye
Son sınır evliyalık, maddeleri dönüştürme, tesir etme. Son saflıkta dönüşüm. kısaca ippisumus seviyesi de denebilir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Evliyalık başkaaaaa kineziler başka.Her kinezi yapan evliya olurdu öyle olsa

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Evet, Yari haklı. Her kinezi yapan evliya olurdu öyle bir durum olsa.

Kinezinin bir sınırı yoktur. Bende yaklaşık 4 5 tane kinezi türüyle uğraşıyorum. Kinezi de gidebildiğin kadar gidebilirsin ya da kendine bir sınır belirlersin. Bir kinezi de benim için en önemli şey inanmaktır. İnandıysan gerisi kolay kolay ip söküğü gibi gelir.

İnsanoğlunda sınır denilen şey yoktur. Her zaman başarma duygusu vardır. Sadece bu işe inan dediğim gibi arkası ip söküğü gibi gelir...
İYİ FORUMLAR

ceyhun ceyla

Kayıtlı Üye
Benim sorum aslında tüm kinezileri kapsıyordu pyrokineziyi sadece örnek olsun diye vermiştim son sınırdan kastım ise yani bu güçler çok fazla geliştirebilir mi anlamında idi. Tekrardan pyrokineziden örnek vericem ( sürekli pyrokineziyi örnek vermemin sebebi pyrokineziyle uğraşmam ) mesela mumun ateşini hareket ettirdikten sonra kendiliğinden bakarak bir kağıdı tutuşturabilir miyiz yada daha büyük bir ateşi kontrol edebilir miyiz biraz forumda da araştırdım internette de araştırdım ama öyle video koyabileni göremedim aklıma bunu başaran insanların kendini kanıtlama isteğinin olmayacağı da geliyor fakat yinede hiç kimsenin koymaması o kadar da gelişmenin mümkün olmayacağı kanısını aklıma getirmiyor da değil. Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

AVP

Kayıtlı Üye
Son seviye diye bir şey yok gidebildiğin kadar gidiyorsun gelişince gerçekten büyük kaos ta yaratabilirsin hayat ta kurtarabilirsin tabi her şey senin azmine, inancına ve uğraştığın zamanla orantılı

Skleton

Kayıtlı Üye

Sen sanırım ne demek istediğimi pek anlayamadın. evliyalık sadece bir sıfat. insani kamil demek bunlar müslüman alemi için söylenen sözler. herhalde kalkıpta hermetik bilgeliğin seviyesi olan ippisumus demiyecektiniz. kinezi nedir onu da bi zahmet öğrenin :) evliyalık baaaaşkaaa demekle olmuyor.. dediğime inan evliyalık ile kinezi becerileri doğru orantılıdır, bunun içinde bedensel dönüşüm tamamlamaya çalışılır. her kinezi yapan evliya diye bir şey yazmadım olayı n özünü anlayan zaten anladı.. doğudaki ler kinezi çalışmaları yaparken, meditasyonla sa bedensel dönüşümleri tamamlamaya çalışıyorlardı. bakınız ruhun cesede galip gelmesi :)