Bir garip olay

phenomenon

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, sizlerle yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. Eski konulara baktım, benzer bir şey göremediğim için yazmaya karar verdim. Üzerinden hayli zaman geçti ama, özellikle burada yazılanları okuduktan sonra bunun ne olduğunu daha bi' merak eder oldum. Neyse fazla uzatmadan konuya gireyim :):):)

Lisede okuyordum o zamanlar, fizik dersindeyim. En önde oturur dersleri yakından takip ederdim. Fizik dersini ayrıca daha bi' iyi dinlerdim, en sevdiğim dersti yani sıramda uyuklamam gibi birşey söz konusu değil. Birden birşey oldu sanki elektrik çarpmış gibi hissettim. Kırptığım gözümü açtığımda başka bir ortamdaydım. Odada hiç eşya yok, sadece üzerinde oturduğum şey (her ne ise bilmiyorum), bir de yere kadar uzanan beyaz tüller. İçeride çok ışık var, camlardan güneş ışığı doluyor. Kim olduğunu göremediğim birisi gelip çenemi sıktı ve zorla ağzımı açtı. Yüzüne baktım ama gözüme ışık giriyordu görebildiğim sadece elleriydi. Ağzıma küçük sarı bir parça koydu görünüşü ayva gibiydi. Değdiği yerleri uyuşturan değişik bir tadı vardı ve ağzıma girdiği gibi kendiliğinden dağıldı, dudaklarıma değen kısımda nerdeyse his hiç yoktu ve ağzımda dağıldığı noktalarda. Sonra yine aynı şekilde elektrik çarpmış gibi hissettim, sınıftaydım. Tahtanın yarısı yeni örneklerle dolmuş, hoca adımı seslenmiş duymamışım. Yanıma gelmiş beni eliyle dürtüyordu, iyi misin diye. Sıra arkadaşımın dediğine göre dakikalarca gözlerimi kırpmadan tahtaya bakmışım.

İşin garip bir kısmı daha var ki, eve gelip de anneme olanları anlattığımda kadın ayrıca şaşırdı, çünkü (tahminimce) benimle aynı saatlerde aynı şeyleri kardeşim de görmüş.

Bu olayın gerçekleştiği gün ciddi anlamda his kaybım vardı, kaynar derecede çayı içerken nerdeyse hiçbir şey hissedemedim. Ertesi günden itibaren his yerine gelse de, akabindeki 3 gün yediğim/içtiğim hiç bir şeyden tat alamadım, kardeşim de öyle.

Annem sıkı sıkı tembihledi, kimsenin elinden bir şey alıp yemeyin/içmeyin diye. Başka bir açıklama getiremedi. :willy_nilly:

kıvep

Banlı Kullanıcı
Gündüz vakti uyuyakalınca böyle bir etki mümkün ama, bilinç yerindeyken- elektrik çarpmış gibi kısmını bilemiycem . Böyle şeyler uykuya daldığımızda olur, uykuda olmadığına emin misin?

Ü

Üye silindi 38107

Yaşadığınız olayı uyku,herhangi bir nedenden dolayı girilen bir trans durumu hipnotik hal, alfa durumu gibi böyle hayaller görmenize yol açabilecek şeylere bağlayacaktım ancak kardeşinizinde aynı anda kardeşinizinde yaşaması aynı şeyleri görmesi bunu sadece size özel olmayan birşey yapar bana göre. Tam olarak bir açıklama bulamadım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İkiz değilsiniz diye varsayıyorum. Bir etki altına girmişsiniz bu etki beyninizde ve yüzünüzde kısmi felce neden olmuş gibi duruyor. Sinirler uyuşmuş. Bazı varlık münasebetlerinde ne yazık ki geçici veya kalıcı fiziki etkiler ortaya çıkabiliyor. Duyma, görme, dokunma, tatma, koklama gibi 5 duyunun organları etkilenebiliyor. Yalnız tat alma duyusuyla alakalı bir etki nedendir bilemiyorum, eğer varlıksal mesele ise, size yedirerek etkiyi vermiş. Bazısının kulağına söyler kişi sağır olur (geçici veya kalıcı), bazısına gösterirler görme sorunları çıkar vs.

phenomenon

Kayıtlı Üye
kıvep, zukachidorikato ve Chillout öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Uykuda olmadığıma eminim ve kardeşim benden 3 yaş küçük yani ikiz değiliz.

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Peki şu an böyle veya benzeri bir şey yaşadınız mı? Bulunduğunuz durum zamanla mı geçti ya da geçmesi için ne yaptınız? :)

phenomenon

Kayıtlı Üye
Peki şu an böyle veya benzeri bir şey yaşadınız mı? Bulunduğunuz durum zamanla mı geçti ya da geçmesi için ne yaptınız? :)

Zamanla geçti, açıkçası ne yapacağımızı da bilmediğimiz için bekledik. Evet bir takım şeyler oldu ama tekrardan böyle trans hali gibi şeyler yaşamadık. :)