Bir Enerjiyi Başka Bir Enerjiye Nasıl Dönüştürebiliriz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Myjudgment

Kayıtlı Üye
Sorumu oldukça kısa ve öz açıklamaya çalışacağım, şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Sorum başlıktan da anlaşılacağı üzere bir enerjiyi başka bir enerji çeşidine nasıl dönüştürebiliriz. Mesela bana lazım olan A türünde bir enerji çeşidi olsun ama şu an sadece B yi hissedebiliyor ve kullanabiliyorum. Bunu nasıl A'ya çevirebilir ve kendimiz için kullanışlı hale getirebiliriz.

amissa

Kayıtlı Üye
Şimdi bu ne tür bir enerji olduğuna göre değişir ve yetenek ve uğraş şart. Hissedebildiğin B türündeki enerji üstünde yeterince pratik yapıp ustalaşırsan isteklerin doğrultusunda enerjiyi dönüştürebilir ve yine isteklerin doğrultusunda kullanabilirsin.

Mithra

Kayıtlı Üye
Enerji doğası gereği dönüşür, bunu dönüştürmeyi majisyenler doğaçlama yapar.Bir enerji sistemine inisiye olmuşsanız bu mantıkta zaten dönüştürebiliyorsunuz demektir.Tanım net değil, hissedemediğinizden kasıt ney? Eğer varlığından haberdar olmadığınız birşeyse bu bizi kızılderili ve gemi hikayesine götürecek hikayeyi okuyun, yani rehber ve radar yoksa hiçlik.

Myjudgment

Kayıtlı Üye
Benim merak ettiğim, tam olarak başkalarının nasıl bunu başardığı, elbette haklısın. Daha açık olursak sen bunu yaparken, kendini nasıl hissediyorsun, nerede bulunuyorsun, ne şartlar altında başarabiliyorsun?

Myjudgment

Kayıtlı Üye
Şimdi bu ne tür bir enerji olduğuna göre değişir ve yetenek ve uğraş şart. Hissedebildiğin B türündeki enerji üstünde yeterince pratik yapıp ustalaşırsan isteklerin doğrultusunda enerjiyi dönüştürebilir ve yine isteklerin doğrultusunda kullanabilirsin.

Cevabın için teşekkürler dediğim gibi, burda kastım kişinin bu soruyu sen olarak algılaması. Sen bunu nasıl yapıyorsun? Amacım başkalarının kendi için pratik yolları kendim için pratik hale getirebilmek.

Mithra

Kayıtlı Üye
Cevabın için teşekkürler dediğim gibi, burda kastım kişinin bu soruyu sen olarak algılaması. Sen bunu nasıl yapıyorsun? Amacım başkalarının kendi için pratik yolları kendim için pratik hale getirebilmek.

Ben reiki gibi şifa sistemine inisiye olduğumdan, evrenden enerji çekiyorum! Bunu ne kadar başardığım muamma, bu enerji çakra ve auram için kullanıyorum başka bir amaç için değil.Nasıl çekiyorum bu öğretiler reiki de gizlidir açığa verilmez, aura güçlendirme diye konu açtım buna benzer ama son zamanlar da başıma buyruk enerji dönüştürme ve işlemlerinden vücud çakra kanallarım da çok feci ağrılar var, gece uyutmayan türden tavsiyem görünmeyen birşey lakin fiziksel acıya benzer acı veriyor.Önce kendinizi eğer ilgi duyuyorsanız, evrensel enerjilerle tanışın ha ben majisyen olacam, evrensel enerjiler istemiyorum diyorsanız ayrı tabi.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sorumu oldukça kısa ve öz açıklamaya çalışacağım, şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Sorum başlıktan da anlaşılacağı üzere bir enerjiyi başka bir enerji çeşidine nasıl dönüştürebiliriz. Mesela bana lazım olan A türünde bir enerji çeşidi olsun ama şu an sadece B yi hissedebiliyor ve kullanabiliyorum. Bunu nasıl A'ya çevirebilir ve kendimiz için kullanışlı hale getirebiliriz.

Halihazırda kullandığınız enerji varsa tek yolu deney yapmaktır.Özellikle dünyaya yakın astral planlarda çalışmalar yapın sonra yavaş yavaş keşfedin.Güçlendirme, yönetme ve değiştirme.İmajinasyon yeteneği de önemli.Renkler başlı başına enerjileri dönüştürürler.Sizin enerjinizin tabiatını bilemediğimiz için en genel böyle yorum yapılabilir.Diğer yüksek düzey çalışmalar için uygulama, doğru malzeme ve formül bilgisi şarttır.Kafanıza göre olmaz.

Myjudgment

Kayıtlı Üye
Teşekkür ediyorum alakanız için başlıca hepinize ardından tümdengelim yaparak belirtiyorum. Mesela şimdi ben odaklanırken bunu suyun altında yapıyorum soğuk bir su altında yeteri kadar odaklandıktan sonra algılarımı yeteri açarım,kendim için gerekli bir enerjiyi kullanır ya da dönüştürme işlemi dediğim işlemi imajine yeteneklerimle birleştirerek elde ederim. Çoğu zaman istisnalar kaideyi bozmadığı sürece böyle süregelmiştir ben de. Peki sen(siz) nasıl hangi koşullarda odaklanıyor sakinliğinizi sağlıyorsunuz? Senin(Sizin) için uygun koşullar nedir?
Teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 58480

Bir enerjiyi baska enerjiye cevirmek icin once isin mekanigini, matematigini ve rutinini ozumsemelisin.
Buna dinde `ozu kapsayan ilim` denir

``Biz Ona ozu kapsayan ilim verdik``(ayet)
Yani butun gizli ve acik ilimlerin ozundeki o sir hukmundeki rutini benimsettik diyor.

Bir enerjiyi baska bir enerjiye donusturmeyi soruyorsunuz. Bunu zaten iman ederek yapiyorsunuz.
Basiniza gelen kotu bir seyin ozunde ve rutininde ve matematigindeki karsiliginin imtihandan ibaret oldugunun suuruna vararak enerjiyi donusturup olumlu ve olgun reaksiyonlar vererek bunu yapiyorsunuz. uzun zaman sonra da basiniza gelen kotu seyler bir hos ani olarak kaldiginda da verdiginiz olumlu tepkiler sizi asil karakterli alim ve bilge insanlar haline getiriyor.

Asil donusum budur iste. Insan dunyaya donusum gucunun sinirlarini kesvetmeye gelir. Cehennemini cennete donusturmekle mukelleftir.

Al-Hazret

Kayıtlı Üye
İş
Serbest

Evet efenim...

Sana senin elinde kendisini antika etmis bir esya gerek...

Bes dakka otur, ellerini X seklinde omuzlarina koy, ve sonra gögüsunde titreme yarat.
Misal; “Ommmmmmmmmmm”
Sesini üret.
Göğüste hissetceksen, o ommm sesinin tonu ve yükseklik seviyesi ile oyna, taki hissedince.

Aynı zamanda dilini agzının üst çenesinde ki kısmını, af edersiniz yalayıp gıdıklıyormuş gibi oynat...

Bitince bu garip hareketler...
Al eline aleti, iki elinle...

Ve bir duygu hisset, örneğin ; ÖFKE.

Kapa gözlerini, ve bu his ve duygunun enerji olduğunu farket...
Bunu bedeninde beyninde bir ateş gibi sergile.
Sonra, beyninden iki koluna, sonra aletin içine aktar.

Olay bu, ve basit... Parmak uçlarından titreşimler gelir, ve akıntıyı hissedersin...

Bu aleti hep fülle enerji kat, sonra Alet B al diğer eline, A dan Bye aktar, ve sayre

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Evrenimizde de ki her enerji bağımsızdır. Bu enerjiler bazı noktalarda (gereklilik) ve istekler doğrultusunda (insani güç) birleşebilir, birleştirilebilir. Ancak iki farklı enerjiyi birleştirmeden dönüştürmeniz mümkün değil. Enerjilerin birbirini özümsemesi gerekir. Mesela ben kendi yeteneğim doğrultusunda bazı enerjileri birleştirebiliyorum ve ortaya çıkan güçten yararlanabiliyorum. Ancak unutulmamalı ki; enerjiler canlıdır, hüküm ve beceri kabiliyeti gerektirir.

Bilginize, Saygılarımla.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Konuyu ve yazilanlari okudum ama bilgim yeterli degil sanirim aklimda netlestiremedim...
Enerji dediginiz nedir? Mesela biri ofkeden bahsetmis ben ofkeyi duygu saniyordum,.tamam hersey enerji ama ofkeyi enerji olarak tanımlamak icin farkli birseylerden mi bahsediyorsunuz?
Yani enerji donusumu dedğiniz sey esasinda duygu donusumu mu? Yoksa baska bir sey mi?

Al-Hazret

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Konuyu ve yazilanlari okudum ama bilgim yeterli degil sanirim aklimda netlestiremedim...
Enerji dediginiz nedir? Mesela biri ofkeden bahsetmis ben ofkeyi duygu saniyordum,.tamam hersey enerji ama ofkeyi enerji olarak tanımlamak icin farkli birseylerden mi bahsediyorsunuz?
Yani enerji donusumu dedğiniz sey esasinda duygu donusumu mu? Yoksa baska bir sey mi?

Bio-enerji, bunu siz duygular ve sezgiler ile doldurup akıntı sağlayabilir siniz.
Duygularımız, neuronlar vesilesi ile elektriğin beynin farklı yerlerine hisabet etmesi, ve beynin de bu elektriği hissedip algılayışıdır.
Siz eğer elektriğe enerji diyorsanız, duyguyada enerji demelisiniz.
Anlatabiliyorum sanırım, Türkçe gramam iyi olmamasına rağmen.

Dnz1

Kayıtlı Üye
ben rakama( dönüşüm) reikisi kullanıyorum cinsel enerji ve düşuk frekanstaki enerjiyi sevgiye donusturuyorum memnunum

Jisuxella

Kayıtlı Üye
Bunun için bioenerji ve reiki yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Enerji değiştirmek bükmek pratik ister ve çalışma ister. Lunarkinezi gibi bu. Mesela sevdiğim birinde negatif enerji varsa bunu ondan alır pozitife çevirir ona geri yüklerim veya toprağa akıtırım o negatifliği lunarkinezi bunların tam tersidir. Bunun için odak noktalarınızın iyi olması lazım iç ve dış dengenizi sağlamış, meditasyon yapan çakraları açık bir birey olmanız gerek. Enerji çalışmaları yapanlar genellikle şifacılar,cadılar(benim gibi) olurlar çünkü aslında ak yönde maji yaparsınız. Doğustan gelen yeteneklerinizde var ise zaten daha kolay yaparsınız.

Bununla ilgili danışmak isterseniz özelden yardımcı olarak size ufak bir teknik anlatabilirim.

Işıkla kalın ..

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
Herhangi bir uyumlanma ya da özel teknik öğrenmeden nefesinizi kullanarak yapmayı deneyebilirsiniz. A enerjisini nefesle içinize çekip, B enerjisi olarak verebilirsiniz. Başlangıçta sadece nefese odaklanarak başlayabilirsiniz. Fakat zamanla bunun çok derin ve kapsamlı bir çalışma olduğunu göreceksiniz. Özellikle kalp burada simyacı görevi görüyor. Elbette beden, duygu, ruh, niyet ve nefes bir arada, odaklanarak hareket ediyor.

Creative34

Kayıtlı Üye
Buna yakın belki alakasız cevap emin değilim ama yazayım zihin bloklama yanıltma yapabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...