bir cismin hareket ettirilmesi

2013

Kayıtlı Üye
Merhabalar ben 1. sınıfta iken hareket kabiliyeti olmayan bir cismin kendi kendine hareket ettiğine şahit olmuştum sebebini her zaman merak etmişimdir sizlere sormak istiyorum. Olay şöyle oldu: Annem halıya çay tepsisi koymuştu ve bardak kendi kendine rastgele zig zag çizmeye başladı (NOT: ZEMİN DÜZ VE TEPSİ ISLAK DEĞİLDİ) ve bu 1-2 dakika kadar devam etti anneme olayı sorduğumda ise gördüğünü ama tepsinin ıslak olabileceğini deprem olabileceğini falan söylemişti. Şimdilerde (yaşım 19 oldu artık) sorduğumda ise kendi inancına göre cinlerin ziyaret etmiş olabileceğini söyledi peki siz bu olayı nasıl yorumlarsınız benim hiç bir zaman aklımdan çıkmadı çünkü bu hiç bir şekilde açıklanamayacak bir olaydı.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Olabilir böyle şeyler, neler neler oluyor.. annen bilgili bir insan anladığım kadarıyla korkarsın diye anlatmak istememiş olabilir.

2013

Kayıtlı Üye
Olabilir böyle şeyler, neler neler oluyor.. annen bilgili bir insan anladığım kadarıyla korkarsın diye anlatmak istememiş olabilir.
bu işlerle alakam olmamasına rağmen (ki olayı yaşadığımda yaşım ortada zaten) hayatımda yaşadığım tek paranormal olay. O zaman bu olay hakkında herkesin rastgele ziyaret edilebileceği böyle işlerle uğraşılmamasına rağmen bu tür olaylara maruz kalınabileceği sonucunu çıkarmak yanlış olmaz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çay tepsisin de bardağın oynaması dışın da başka bir olay yaşamadı iseniz. Çay tepsisi üzerinde bardağın oynamasına sebep olacak fizik kurallarına dayalı bir durum gelişmiştir.

sürekli benzer durumlar yaşıyorsanız o zaman metafizik kısımını tartışabiliriz.

2013

Kayıtlı Üye
Çay tepsisin de bardağın oynaması dışın da başka bir olay yaşamadı iseniz. Çay tepsisi üzerinde bardağın oynamasına sebep olacak fizik kurallarına dayalı bir durum gelişmiştir.

sürekli benzer durumlar yaşıyorsanız o zaman metafizik kısımını tartışabiliriz.
olayı birebir hatırlamaktayım hocam fiziksel olarak imkansız olmasının sebebi halının hareket halinde olmaması ve bardağın sağ sol ileri geri sürekli bir şekilde hareket yapması çocuk olduğum için hayal mi gördüm diye düşündüğümde ise annemin de aynı şekilde bu olayı görmesi hayal olamayacağına işaret ediyor.

Ü

Üye silindi 76175

Ben de garip bir durum paylaşayım, uzun yıllar önce balkondan babaannem ile birlikte komşuyla konuşurken, komşunun kızı eve girdi ve bir anda gece oldu. Lambayı söndürür gibi, bir anda.

Bu olaydan yine yıllar sonra başka bir şehirde, oturduğumuz apartmanın karşısına bir bina inşa ediyorlardı. Olayın akşamı o bina henüz sıvaları bile çekilmemiş, kaba inşaat halinde bir iskelet idi.
Rüyamda, binanın içine keşfe giriyorduk bir grup insan ile birlikte. Sonra içinden kara, uzun elbiseli bir şey çıkıp bizi kovalamaya başladı.

Kaçarken bir köşeden dönüp rahatladım, o şey önümden direkt geçip diğerlerini kovalamaya başladı. Kurtuldum deyip rahatlamışken bir an içinde geri dönüp benim üzerime gelmeye başladı.

Yaklaştıkça nefesim kesildi, bilincim karardı ve bayıldım.

Ve uyandım, uyku mahmurluğu ile uyanıp evde kimse olmadığının farkına varınca balkona gittim, ev ahalisi bahçede kurban kesiyordu.

Onları izlerken kafamı karşımızdaki inşaata çevirdim fakat o da ne? Bina tıpkı rüyamda gördüğüm biçimde bitirilmiş, gördüğüm renklerde boyanmış ve içerisinde oturmaya müsait duruma gelmişti.

Dünyada o binayı bir gecede o hızla bitirebilecek bir amele olduğunu hiç sanmıyorum o zamanlar.

Birkaç aylık iş neticede.

İşte bu iki olay, benim için gizemini koruyan çerezlik durumlar:) paylaşmak istedim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
olayı birebir hatırlamaktayım hocam fiziksel olarak imkansız olmasının sebebi halının hareket halinde olmaması ve bardağın sağ sol ileri geri sürekli bir şekilde hareket yapması çocuk olduğum için hayal mi gördüm diye düşündüğümde ise annemin de aynı şekilde bu olayı görmesi hayal olamayacağına işaret ediyor.
Mesele gördüğünüz değil zaten, gördüğünüz şeyin nedeni. Bir kere oldu ise ve bu tür durumların fizik ötesi açıklaması yok.

çünkü bir fenomenin meydana gelmesi o kadar basit bir olay değil. Burası madde alemi ve frekansı aşırı derece katı. Özel enerji alanları açılması gerekiyor. Hele varlıksal bir olay olması için portal açmak gerekiyor. Yani anneniz çay bardağı için portal açmamıştır demi .

telekinezi yeteneğiniz var diyelim yine olması lazım. Kısaca sürekli başınıza fizik ötesi olaylar geliyorsa onları konuşalım açıklamaya çalışalım.

eğer tek bu olay yaşandı ise bunun fiziksel bir açıklaması vardır elbetteki.

Ü

Üye silindi 76175

Ne dersin hocam? @Retro
Şu bahsettiğin durugörü meselesi mi acaba? Geçen gün bir podcast kanalında dinlemiştim, birçok çeşidi aşaması varmış bu şeyin.

Alakan

Kayıtlı Üye
@Kami No Dorei bunu tek siz fark etmediniz sanıyorum ki, diğerlerinin tepkisi ne oldu? Merak ettim doğrusu. Zihinsel kopukluklar olabiliyor çoğu zaman. Bir kere de ben yaşadım bu kopukluk durumunu. Evde misafirim vardı ekmek almak için fırına gittim fırın üst tarafta. Ekmeği alıp aşağıdaki ilk sokaktan eve dönmem lazım fakat ben aşağı caddeye kadar inmiştim. Benim için saniyelik bir olaydı. Bir an nerede olduğumu bile idrak edemedim. Normalde en az on dakikada inmem gerekir o caddeye kadar fakat ben fırına git, ekmeği al kendini caddede bul ve geri eve çık hepsini daha kısa bir sürede tamamlamıştım. O an bir kopukluk yaşadığıma eminim ama zaman kavramım nasıl yok oldu onu hiç bilmiyorum. Sizde de böyle bir durum olmuş olabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Mesele gördüğünüz değil zaten, gördüğünüz şeyin nedeni. Bir kere oldu ise ve bu tür durumların fizik ötesi açıklaması yok.

çünkü bir fenomenin meydana gelmesi o kadar basit bir olay değil. Burası madde alemi ve frekansı aşırı derece katı. Özel enerji alanları açılması gerekiyor. Hele varlıksal bir olay olması için portal açmak gerekiyor. Yani anneniz çay bardağı için portal açmamıştır demi .

telekinezi yeteneğiniz var diyelim yine olması lazım. Kısaca sürekli başınıza fizik ötesi olaylar geliyorsa onları konuşalım açıklamaya çalışalım.

bilincinize ve hatırlarınıza o kadar da güvenmeyin beynin elektrik sinyaline bakıyor her şey. Doğru nefes almadığınız da bile bilinç karışıverir. Yani ben gördüm eminim biliyorum dediğimiz her durum gerçekten bizim doğru şekilde algıladığınız anlamına gelmiyor.

beyin işleyiş yapısını biraz araştırsanız görürsünüz.

arkadaşlar herşey de olduğu gibi istikrar önemli yani su tek bir sefer 100 derece kaynamaz. Bazen basınç ya da diğer faktörlere göre değişe de benzer sıcak da kaynar ve bu hep olur:

paranormal dediğimiz olaylar da öyle.

bir kere olmaz tekrar eder.

bir kere hisseden hep hisseder. Bir kere şifa veren hep verir. O şey bir kere oldu ise ya algıda hata var ya da o olay tamamen fiziksel bir olay.

Ü

Üye silindi 76175

@Kami No Dorei bunu tek siz fark etmediniz sanıyorum ki, diğerlerinin tepkisi ne oldu? Merak ettim doğrusu. Zihinsel kopukluklar olabiliyor çoğu zaman. Bir kere de ben yaşadım bu kopukluk durumunu. Evde misafirim vardı ekmek almak için fırına gittim fırın üst tarafta. Ekmeği alıp aşağıdaki ilk sokaktan eve dönmem lazım fakat ben aşağı caddeye kadar inmiştim. Benim için saniyelik bir olaydı. Bir an nerede olduğumu bile idrak edemedim. Normalde en az on dakikada inmem gerekir o caddeye kadar fakat ben fırına git, ekmeği al kendini caddede bul ve geri eve çık hepsini daha kısa bir sürede tamamlamıştım. O an bir kopukluk yaşadığıma eminim ama zaman kavramım nasıl yok oldu onu hiç bilmiyorum. Sizde de böyle bir durum olmuş olabilir.
Sormuştum, tip tip bakmışlardı. Onlar için her şey olağan gözüküyordu demek ki.

Hadi bir an için olabilecek bir şey tamam, saatler? O da tamam.
Birkaç aylık bir sapma? Bu soru işareti oluşturur.

2013

Kayıtlı Üye

başka bir paranormal olay yaşamadım ama binada domuz büyüsü olduğunu öğrendim sürekli silinmesine rağmen çıkmıyormuş belki ilgisi olabilir diye yazayım dedim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Domuz yağı büyüsü bir şehir efsanesidir. Eğer domuz yağı negatif bir şey olsaydı dünyanın yüzde doksanı perişan olurdu. Yüzlerce kozmetik üründe olan hayvansal bir yağ.

papaz büyüsü gibi. Hiç bir papaz büyü yapmaz lakin bu şekilde bir inanç var.

domuz yağı kolaylıkla sürüldüğü yerden temizlenebilen bir yağdır.

Silinmesine ya da boyanmasına rağmen sürekli oluşan duvar ya da kapılardaki lekelerden çıkan bir efsane sadece.
Küf nem mantar gibi durumlar sebep olabiliyor. Yağ gib yapışkan parlak ve kaygan izler bırakan küf türleri var.

özetle domuz yağı seçeneğini eleyebilirsiniz.

bir binaya büyü yapılabilir mi ?

elbette yapılabilir lakin tüm binayı içindekileri sürekli etkileyecek kadar büyü yapmak için o binanın aşırı derece önemli olması lazım. Yoksa bu kadar büyük bir gücü yönetmek için kimse zaman para ve yaşam enerjisi harcamaz.

bir başkasına yapılan çalışma sizi etkiler mi
Hayır etkilemez.

binaları sahiplenen varlıklar olabilir mi ?
Elbette olabilir lakin bina da herkes ve sürekli olarak paranormal deneyim yaşardı.

kısaca bence duydunuz bazı konuşmalardan psikolojik olarak etkilenmişsiniz.

2013

Kayıtlı Üye
Domuz yağı büyüsü bir şehir efsanesidir. Eğer domuz yağı negatif bir şey olsaydı dünyanın yüzde doksanı perişan olurdu. Yüzlerce kozmetik üründe olan hayvansal bir yağ.

papaz büyüsü gibi. Hiç bir papaz büyü yapmaz lakin bu şekilde bir inanç var.

domuz yağı kolaylıkla sürüldüğü yerden temizlenebilen bir yağdır.

Silinmesine ya da boyanmasına rağmen sürekli oluşan duvar ya da kapılardaki lekelerden çıkan bir efsane sadece.
Küf nem mantar gibi durumlar sebep olabiliyor. Yağ gib yapışkan parlak ve kaygan izler bırakan küf türleri var.

özetle domuz yağı seçeneğini eleyebilirsiniz.

bir binaya büyü yapılabilir mi ?

elbette yapılabilir lakin tüm binayı içindekileri sürekli etkileyecek kadar büyü yapmak için o binanın aşırı derece önemli olması lazım. Yoksa bu kadar büyük bir gücü yönetmek için kimse zaman para ve yaşam enerjisi harcamaz.

bir başkasına yapılan çalışma sizi etkiler mi
Hayır etkilemez.

binaları sahiplenen varlıklar olabilir mi ?
Elbette olabilir lakin bina da herkes ve sürekli olarak paranormal deneyim yaşardı.

kısaca bence duydunuz bazı konuşmalardan psikolojik olarak etkilenmişsiniz.
Bu domuz yağı olayını yeni sordum yani olayı yaşamadan önce. Anlayacağın sadece yaşadığım olay için herhangi bir sebep arıyorum olayı yaşadığımda çocuktum zaten dediğim gibi hayatımda yaşadığım tek paranormal olaydı çay bardağının zigzag çizmesi.

Retro

Kayıtlı Üye
Belki tam o esnada komşu yeni aldığı 65 inc televizyonu duvara monte etmek için matkapla duvar deliyordu, matkabı da darbeli olduğu için extra dan bir titresim yayıyordu. Sizin de evde Kral TV açık olduğu için yüksek sesle Mustafa Sandandan istersen dağlar dağları dinlerken, komşunun titreşimine maruz kalan çay bardağı nokia 3210 gibi kıpırdamaya başladı.

Olamaz mı yani ? Herşey cin mi ?

2013

Kayıtlı Üye
Belki tam o esnada komşu yeni aldığı 65 inc televizyonu duvara monte etmek için matkapla duvar deliyordu, matkabı da darbeli olduğu için extra dan bir titresim yayıyordu. Sizin de evde Kral TV açık olduğu için yüksek sesle Mustafa Sandandan istersen dağlar dağları dinlerken, komşunun titreşimine maruz kalan çay bardağı nokia 3210 gibi kıpırdamaya başladı.

Olamaz mı yani ? Herşey cin mi ?
4 yöne hareket eden bir cisim söz konusu fiziksel açıklamasını bulamadığım için buraya sormak istedim zaten