BİOENERJİYE DAİR

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Merhabalar. İyi akşamlar bütün mabet sakinlerine... Bioenerjiye dair sormak istediğim birkaç husus var. Biraz detay sorular olacak...
Birincisi, bioenerjinin sınırları nelerdir, yani bir bioenerji uzmanı ne kadar ileriye gidebilir? İkincisi, mabette gene bioenerjiyle alakalı bir başlık altında bioenerji uzmanları bilsinler veya bilmesinler/istesinler veya istemesinler varlık kullanırlar diyordu, ben bunun olabilitesinin olduğunu pek düşünmüyorum fakat bunun doğruluğu nedir? Üçüncüsü, musallat gibi durumlarsa esasen aura zarar gördüğü ve bioenerji uzmanı, bu zararı giderdiği ya gidermeye çalıştığı için belli bir zaman sonra zaman görme olanağı var mıdır? Ve son olarak, bioenerji esasında kaçıncı boyutta işleyen bir oluşumdur? Beşinci boyutta dalgalandığı gibi -ne kadar doğru bir tasvir/tanım bilemiyorum- gibi bir yazı okumuştum bilir bir kaynaktan. Bunun doğruluğu nedir, eğer kaynak beşinci boyuttuysa insandan başka varlıkların da bioenerjisi olabilir mi?
Teşekkür ediyorum....

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sorularınızı sorular bölümüne sorunuz.Bu konunuz sorular bölümüne taşınıcaktır birdaha ki sorunuzda buna özen göstermenizi rica ediyoruz

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Sayın @yare-i yarim , doğrusu konuyu Sorular ve Evrensel Enerjiler başlığı altında açma arasında kararsız kalmıştım. Uyarınız için ayrıca ve tabii taşıma için teşekkür ediyorum

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bioenerjinin varlıkla musallatla hiçbir ilgisi yoktur. Adından anlaşılacağı gibi biyolojik enerji kendi yaşam enerjinizden direk aktarım yapmaktır. Bunu yapınca kendinizi de topraklar enerjinizi geri beslersiniz. Teknikleri var zaten eğitimlerde öğretiliyor. Mabette bulduğunuz başlığın linkini yazın denetimi yapılsın. Bölüm moderatöru benim , boyle bir yazı görmedim. Gözden kaçtıysa yollayın ilgileneyim.

biyoenerji uzmanı ne kadar ileri gidebilirden kastınız nedir anlayamadım ? Yapacağı şey sadece fizik beden üzerinde şifa vermektir. Daha ilerisi bu teknikle olmaz.

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Teşekkür ediyorum Sayın @Lavander , demek istediğimi biraz daha açayım yoksa bioenejiyle musallatın alakası olmadığını biliyorum: Bir varlık kişiye musallat olduğunda kişinin eteriğinde, aurasında yırtılmalara neden oluyor/hatta kimisinde oraya yerleşme cabası olmuyor mu? Bioenejiyle farkında olmadan bu yırtığı temizlenmeye/aura iyileştirmeye çalışıldığında söz konusu varlığın dikkatini çekmemiz mümkün mü? Bunu anlayamıyorum.
Mabetteki konuda musallata sebebiyet verir demiyordu, açılmış bir konunun altında bioenerji uzmanları farkında olsunlar, olmasınlar varlık kullanırlar diyordu. Ben bunu okuyunca kafamda soru işareti oluşmuştu. Bulup size atacağım öyleyse.
Bioenerjinin yapıldıkça gelişen fakat gerilemeyen bir oluşum olduğunu biliyorum sayın @Lavander . Kastım bu ilerleme ne kadar olabilir, bu gelişimin hududu var mıdır yönünde.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Teşekkür ediyorum Sayın @Lavander , demek istediğimi biraz daha açayım yoksa bioenejiyle musallatın alakası olmadığını biliyorum: Bir varlık kişiye musallat olduğunda kişinin eteriğinde, aurasında yırtılmalara neden oluyor/hatta kimisinde oraya yerleşme cabası olmuyor mu? Bioenejiyle farkında olmadan bu yırtığı temizlenmeye/aura iyileştirmeye çalışıldığında söz konusu varlığın dikkatini çekmemiz mümkün mü? Bunu anlayamıyorum.
Mabetteki konuda musallata sebebiyet verir demiyordu, açılmış bir konunun altında bioenerji uzmanları farkında olsunlar, olmasınlar varlık kullanırlar diyordu. Ben bunu okuyunca kafamda soru işareti oluşmuştu. Bulup size atacağım öyleyse.
Bioenerjinin yapıldıkça gelişen fakat gerilemeyen bir oluşum olduğunu biliyorum sayın @Lavander . Kastım bu ilerleme ne kadar olabilir, bu gelişimin hududu var mıdır yönünde.
Biyoenerjinin hududu adı gibi biyolojik bedenle ve bu zamanla sınırlıdır. Diğer enerji sistemlerinden farki bu. Sadece fiziksel bedene müdahaledir. Ruhsal alanda ve zaman kalıplarında çalışmaz. Bu nedenle varlık kullanımı ile de ilgisi yoktur. Kisinin kendi yaşam enerjisini bir başka yaşayan canlıya aktarması ve kendine de tekrar enerji almasıyla oluşur. Aura değişkendir. Sizin duygu durumunuza göre anlık bile değişir. Fiziksel hasarların oluşturduğu acı, korku ... gibi durumlarda fiziksel hasarın onarıldığını ölçüde aura kendiliğinden değişecektir. Ancak direk aura üzerine çalışmıyorsunuz , dikkat ederseniz fizik bedeni iyileştirmeye çalışıyorsunuz. Ruhsal beden üzerindeki çalışmalarda biyoenerji kullanılmaz.

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Biyoenerjinin hududu adı gibi biyolojik bedenle ve bu zamanla sınırlıdır. Diğer enerji sistemlerinden farki bu. Sadece fiziksel bedene müdahaledir. Ruhsal alanda ve zaman kalıplarında çalışmaz. Bu nedenle varlık kullanımı ile de ilgisi yoktur. Kisinin kendi yaşam enerjisini bir başka yaşayan canlıya aktarması ve kendine de tekrar enerji almasıyla oluşur. Aura değişkendir. Sizin duygu durumunuza göre anlık bile değişir. Fiziksel hasarların oluşturduğu acı, korku ... gibi durumlarda fiziksel hasarın onarıldığını ölçüde aura kendiliğinden değişecektir. Ancak direk aura üzerine çalışmıyorsunuz , dikkat ederseniz fizik bedeni iyileştirmeye çalışıyorsunuz. Ruhsal beden üzerindeki çalışmalarda biyoenerji kullanılmaz.
Teşekkür ediyorum. Aura ve fiziki bedene etki arasındaki ağırlıktaki farkı bilmiyordum... Fakat kimi tekniklerde 7 beden çakrasını açıp - daha doğrusu açmak yanlış bir tabir, açmavari sembolik bir hareket yapıp- oradan çıkış yapan enerjiyi yayıyoruz. Buradaki yaymada doğrudan auraya etki var mıdır?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Teşekkür ediyorum. Aura ve fiziki bedene etki arasındaki ağırlıktaki farkı bilmiyordum... Fakat kimi tekniklerde 7 beden çakrasını açıp - daha doğrusu açmak yanlış bir tabir, açmavari sembolik bir hareket yapıp- oradan çıkış yapan enerjiyi yayıyoruz. Buradaki yaymada doğrudan auraya etki var mıdır?
Ben tesekkur ederim.
Hangi teknikten bahsettiğinize bağlı olarak cevap vermeye çalışırım.
Çakraları açmak degil de temizlemek veya dengelemek diyelim biz ona.
Çakralariniz da fiziksel bedeninizin birer parçası. Bedenden bağımsız değiller. Bedeninizdeki enerji merkezleri. Dolayısıyla çakraya etki aurayi etkiler. Örnek sınavda korku ve endişe duygusu ; karaciğer- mide ve barsak alanını etkiliyor diyelim. Siz güneş sinir agi çakrasinin olduğu alana enerji aktarırsınız zaten ilgili organlar da orada.agri hafiflerse endişe duygusu geçer ancak sınav korkusunu yendirmiş olmazsınız sadece sebep olduğu fiziksel sonucu sağaltmaya çalışırsınız. Dolayısıyla aurada da duygudeğişiminden renk değişimi oluşur. Ancak zihinsel bedendeki korku duygusunu ve ruhsal bedendeki travmayı cozmus olmazsınız. Bahsettiğim şey biyoenerji ile yapılabilecek olan birsey mesela.

Ama ornegin siz usui reiki 2. Seviyeye insiye olur ve gereken deneyimi kazanırsanız ; zaman ve mekan ötesi , karmik blokajlara çalışabilir , uzaktan enerji gönderip alabilir ve ruhsal , zihinsel beden katmanlarında çalışabilirsiniz. Bunlari biyoenerjiyle degil reiki 2 sistemi ile yapabilirsiniz.

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Ben tesekkur ederim.
Hangi teknikten bahsettiğinize bağlı olarak cevap vermeye çalışırım.
Çakraları açmak degil de temizlemek veya dengelemek diyelim biz ona.
Çakralariniz da fiziksel bedeninizin birer parçası. Bedenden bağımsız değiller. Bedeninizdeki enerji merkezleri. Dolayısıyla çakraya etki aurayi etkiler. Örnek sınavda korku ve endişe duygusu ; karaciğer- mide ve barsak alanını etkiliyor diyelim. Siz güneş sinir agi çakrasinin olduğu alana enerji aktarırsınız zaten ilgili organlar da orada.agri hafiflerse endişe duygusu geçer ancak sınav korkusunu yendirmiş olmazsınız sadece sebep olduğu fiziksel sonucu sağaltmaya çalışırsınız. Dolayısıyla aurada da duygudeğişiminden renk değişimi oluşur. Ancak zihinsel bedendeki korku duygusunu ve ruhsal bedendeki travmayı cozmus olmazsınız.
Temizlemek diyelim evet, pek doğru bir tabir olmadı açmak demek... Sitede normalde teşekkür mesajı yazmak yasak ama özür dileyerek, burada butona tıklamaya gönlüm el vermiyor maalesef, bizatihi yazacağım :) Kafamdaki en bulanık sorulardı bunlar, bilhassa son verdiğiniz cevap beni epey bir açmış oldu. Çok teşekkür ediyorum Sayın @Lavander , sağlıcakla kalın...

taroh

Kayıtlı Üye
Bio enerji ike bağı olup olmadığını anlamak için yazıyorum.bir arkadaşım değişik havaslı bir dua okumasa da fatiha syresi üçin okuma yapıyor.benden bilgileri ileri fakat böyle çalışmalar yapınca ona karşı içime kızma kavga etme onu üzmek gibi hisler doğuyor neden sizce.ben enerjisinin değiştiğini düşünüyorum

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bio enerji ike bağı olup olmadığını anlamak için yazıyorum.bir arkadaşım değişik havaslı bir dua okumasa da fatiha syresi üçin okuma yapıyor.benden bilgileri ileri fakat böyle çalışmalar yapınca ona karşı içime kızma kavga etme onu üzmek gibi hisler doğuyor neden sizce.ben enerjisinin değiştiğini düşünüyorum

biyoenerji ile ilgisi yoktur.

Ü

Üye silindi 58480

Merhabalar. İyi akşamlar bütün mabet sakinlerine... Bioenerjiye dair sormak istediğim birkaç husus var. Biraz detay sorular olacak...
Birincisi, bioenerjinin sınırları nelerdir, yani bir bioenerji uzmanı ne kadar ileriye gidebilir? İkincisi, mabette gene bioenerjiyle alakalı bir başlık altında bioenerji uzmanları bilsinler veya bilmesinler/istesinler veya istemesinler varlık kullanırlar diyordu, ben bunun olabilitesinin olduğunu pek düşünmüyorum fakat bunun doğruluğu nedir? Üçüncüsü, musallat gibi durumlarsa esasen aura zarar gördüğü ve bioenerji uzmanı, bu zararı giderdiği ya gidermeye çalıştığı için belli bir zaman sonra zaman görme olanağı var mıdır? Ve son olarak, bioenerji esasında kaçıncı boyutta işleyen bir oluşumdur? Beşinci boyutta dalgalandığı gibi -ne kadar doğru bir tasvir/tanım bilemiyorum- gibi bir yazı okumuştum bilir bir kaynaktan. Bunun doğruluğu nedir, eğer kaynak beşinci boyuttuysa insandan başka varlıkların da bioenerjisi olabilir mi?
Teşekkür ediyorum....

Biyoenerji yani biyolojik enerji.

Yani c vitamini, güneş ışığı, cimlastik, duş alarak topraklanma, ağlayarak rahatlama, pişmanlık dile getirerek hafifleme, gibi 1. Kat bedenin olmazsa olmaz ve katiyetle dengede tutulması gereken enerji bedenidir.

Mesela abdest almak :

İnsanlar abdest almayı temizlik için yapılıyor zannediyorlar. Halbuki uzaktan yakından alakası yok.

Temizlik için olsaydı koltuk altları da buna dahil edilirdi. Çünkü sosyal ilişkilerde orası daha çok kokuyor. Ayriyetten ayak kokusu, yağlı bir katman ve çoğu zaman ayak mantarindan kaynaklanır. Yani su ile asla giderilebilen bir durum değil. Ayriyetten de su yoksa toprağa avuç içleri ve ayak altları iyice sürülmek zorunda. Yani bu operasyon 1. Kat bedenin negatif elektronlarından sıyrılarak hazırlanıp 2. Kata çıkmaya pasaport veren ilk adımıdır. Temizlik sadece yan etkisidir.

Neyse uzun lafin kısası biyo enerji bizim 1. Kat bedenimizin olmazsa olmaz enerjisidir. O enerji dengelenmedikçe 2. Kat bedene çıkılmaz. Mesela sarhoşken namaza yaklaşmayın der ayet. Yani biyolojik enerjiniz istikrarlı akmıyor, sakın bu savunmasız halde üst bedenlere çıkmaya çalışma diyor. Olası tehlikelere karşı uyarıyor.

7 kat bedenimiz var. Her bedenin kendi enerji besin kaynağı başka başka.

Biyoenerji kısaca kök cakra bedenidir. Yani kaba enerji. Her üst cakra bir alt cakradan daha latif, daha estetik ve tinsele doğru inceldikce incelir.

Biyoenerji ile astrale çıkmazsın. Ama astrale çıkman için biyoenerjin olmazsa olmazındır.

Rüyasında kalp krizi geçirenler genelde yüksek enerji bedenlerindeki deneyimledikleri hadisata karşı biyoenerjilerinin yetersiz kalması dolayısı ile uykularında vefat ediyorlar.

Helal ve haram dairesi içinde kaldığımız sürece bütün enerji bedenlerimiz garanti altına alınmıştır. Yeme içme düzeninden, tek odaktan akan ana enerjiye dayalı inanç sistemine ve kainatın bizle mahattap olan görünmez mahlukuna olan tutumumuza kadar herşey sistematize edilmiş haldedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Biyoenerji yani biyolojik enerji.

Yani c vitamini, güneş ışığı, cimlastik, duş alarak topraklanma, ağlayarak rahatlama, pişmanlık dile getirerek hafifleme, gibi 1. Kat bedenin olmazsa olmaz ve katiyetle dengede tutulması gereken enerji bedenidir.

Mesela abdest almak :

İnsanlar abdest almayı temizlik için yapılıyor zannediyorlar. Halbuki uzaktan yakından alakası yok.

Temizlik için olsaydı koltuk altları da buna dahil edilirdi. Çünkü sosyal ilişkilerde orası daha çok kokuyor. Ayriyetten ayak kokusu, yağlı bir katman ve çoğu zaman ayak mantarindan kaynaklanır. Yani su ile asla giderilebilen bir durum değil. Ayriyetten de su yoksa toprağa avuç içleri ve ayak altları iyice sürülmekt zorunda. Yani bu operasyon 1. Kat bedenin hazırlanıp 2. Kata çıkmaya pasaport veren ilk adımıdır. Temizlik sadece yan etkisidir.

Neyse uzun lafin kısası biyo enerji bizim 1. Kat bedenimizin olmazsa olmaz enerjisidir. O enerji dengelenmedikçe 2. Kat bedene çıkılmaz. Mesela sarhoşken namaza yaklaşmayın der ayet. Yani biyolojik enerjiniz istikrarlı akmıyor, sakın bu savunmasız halde üst bedenlere çıkmaya çalışma diyor.

7 kat bedenimiz var. Her bedenin kendi enerji besin kaynağı başka başka.

Biyoenerji kısaca kök cakra bedenidir. Yani kaba enerji. Her üst cakra bir alt cakradan daha latif, daha estetik ve tinsele doğru inceldikce incelir.

Biyoenerji ile astrale çıkmazsın. Ama astrale çıkman için biyoenerjin olmazsa olmazındır.

Rüyasında kalp krizi geçirenler genelde yüksek enerji bedenlerindeki deneyimledikleri hadisata karşı biyoenerjilerinin yetersiz kalması dolayısı ile uykularında vefat ediyorlar.

Helal ve haram dairesi içinde kaldığımız sürece bütün enerji bedenlerimiz garanti altına alınmıştır. Yeme içme düzeninden, tek odaktan akan ana enerjili inanç sistemine ve kainatın bizle mahattap olan görünmez mahlukuna olan tutumumuza kadar herşey sistematize edilmiş haldedir.

Öncelikle malumumuz, söze benim gibi İslam inancı olan herkese hayırlı bayramlar dileyerek başlayayım... Bilgi paylaşımınız için teşekkür ediyorum sevgili @dennise, sizi burada görmek beni mutlu etti. :) Siz söyleyince bir kez daha sırf okumak için okumamam gerektiğini, aynı zamanda mantığını ve ilintisini öğrenmek gerektiğini de fark etmiş bulundum çünkü bioenerjiye kök çakra bedeni, kaba enerji, dendiğini ya yeni fark ediyorum ya da bana anlatıldı/okudum da ben dikkat etmemişim... O halde bioenerjiye kaba, kök, enerji dediğimize göre bioenerjinin kapsamı/etkisi çok geniştir diyebilir miyiz? Bioenerjiyle yapılan şifa çalışması diğer altı bedeni ne derece etkiler? Bana öğretilen, bioenerjinin hamilelere, kalp pili olanlara ve şizofren-akıl hastalarına- yapılmaması gerektiği yönünde... Kalp pili ve hamile olanları anlayabilirim fakat akıl hastalarında bu durumun sebebi nedir o halde? Bu hususlarda bir bilginiz var mı ya da hazır konu tekrar üste çıkmışken sorayım, bilgisi olan var mı?

Ü

Üye silindi 58480

Bioenerjiyle yapılan şifa çalışması diğer altı bedeni ne derece etkiler?

Atatürkün dediği gibi etkiler işte kısaca :

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Yani sağlam kafa ne? Taç cakrasi hatta pineal bez. Atatürk muazzam ileri görüşlü ve histerik yetilere sahipti.

Sağlam vücut ne? Koşmak, yürümek, spor yapmak,saglikli beslenmek vs. Yani biyolojik enerjinin geri kalan çarklara tam destek vermesi.

Atatürk askerdi. Yani kondisyonu tastamamdı.
Gerçi sonradan bazı şeylerin etkisini azaltmak için içmek zorunda kaldı o ayrı mesele. Çok üst düzey bir psisik alem yönetiyordu çünkü. (saklamaya gerek yok masondu)