Bilinçsizce bazı etkileri kendime çekiyor olabilir miyim?

nikılıs

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.Bir süredir bazı olumsuz şeylerin olmadığını düşündüğümde o şey kısa süre içinde gerçekleşiyor.Birkaç örnek vereyim; Eşime güzel bir telefon almıştım.Bir yıldır kullanıyordu.Birgün aklımdan şöyle geçti;İnsanlar kullandığı telefonu kazayla düşürüyor,kırıyor,kullanılmaz hale geliyor.Eşime telefonu aldığımdan beri böyle sorun iyi ki yaşamadık diye düşündüm.Birkaç gün sonra telefonu balkondayken elinde düşürdü,kullanılmaz hale geldi.Yeni telefon almak zorunda kaldık.
Diğer olay kendi telefonumla ilgili.(hep telefondan gidiyoruz :) ) Geçen hafta kullandığım telefon 2 yılını doldurdu.Yine eşimin telefonuyla ilgili benzer şeyleri düşündüm.İki yıldır sorunsuz kullanıyorum,iyi ki bu süre içinde bir sorunla karşılaşmadım diye düşündüm.Bir gün sonra telefonda yazılımsal bir sorun çıktı.Telefoncular sorunu çözemedi.Yeni telefon almak zorunda kaldım.Daha yeni birşey anlatayım.2 gün önce şöyle düşündüm; Uzun süredir hasta olmuyorum,kullandığım destekleyici sağlık ürünleri işe yarıyor galiba diye düşündüm.Dün aniden bir hastalandım,baş ağrısı,boğaz ağrısı,üşüme hissi,halsizlik beni yatağa gömdü.Kullandığım bir avuç ilaç sayesinde bugün biraz kendime geldim.Şimdide durduk yere terliyorum.

Dönem dönem bu anlattıklarıma benzer başka olaylar da yaşadım.Artık düşündüğüm bir şeye zarar gelecek diye korkuyorum.

Önceleri bu duruma tesadüf olarak bakıyordum.Ama yaşadığım benzer şeylerin sayısı arttıkça tesadüfün ötesine geçti.

Bu arada yeni aldığım 50 inç led tv ile ilgili şöyle bir düşüncem var; acaba çocuklar ekrana birşey atıp kırar mı :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Nazarın değişiyor belki de, iyi şeylerin üstünde çok odaklanmamaya çalış normal karşıla.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
nikilis, paranormal yetenekleri olan insanlarda, kendine ve sevdiklerine nazar değdirme sorunu sık görülür.
Ben kendi sorunumu maşallah kelimesiyle çözüyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Bazen çekiyoruz. :) Bazense olacak olan olayların öncesinde hissedebiliyoruz. Şahsen bende geçen teknolojik bir vaka yaşadım buna benzer ama ardından karşı tarafın yarattığı problemden ötürü bu olayın olduğunu gözlemledim. Yani kısacası bazen hissedebiliyoruz. Bu gayet güzel bir şey.

etzel

Kayıtlı Üye
Geçen seneydi. Kızımın bağışıklığı Cook çok iyi maşallah. Akranları kışın aldırıp tiksirp hasta olurken benimki canavar misali sapasağlam. İçimden şöyle dedim "masaallah hiç hastalanmıyor ateşi cikmiyor". Ertesi gün bizde bir ateş bir ateş anlatamam size . Bazen düşündüğümüz aslında yolunda giden birşeyi bilinçaltında istemeden olsa imaje ediyoruz . Ve. Bu istemeden de olsa imaje etiigimiz olumsuz şeyler başımıza geliyor

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Maşallah işe yaramıyor ise, başka bir kod - kelime kendinize bulmalısınız. Bir tanıdığım / belki/ kelimesini kullanıyor. İşe yaradığını söylüyor.

Kayrakan

Kayıtlı Üye
Korktuklarım düşündüklerim endişelerim. Mesela neue şükretsem (maddi şeyler bi arkadaşlık halolan bi durum) tekrar düğüm oluyor.
Sanırım geçmişte çok olumsuzluklar yaşamışsınız ve aslında bilinç altınızda bu olumsuzlukların suçlusu olarak kendinizi ve yapmış olduğunuz şeylerin olduğu düşüncesi. Öncelikle bilinç altınızı temizlemenizi tavsiye ederim. Bu temizlik sayesinde önce kendinizi ve tüm olumsuzluklara sebep olanları affetmeniz. Kısa bir süreç olmayacak ama başardığınız takdirde bu sıkıntılardan da kurtulacaksınız.

ezgicik

Kayıtlı Üye
Sanırım geçmişte çok olumsuzluklar yaşamışsınız ve aslında bilinç altınızda bu olumsuzlukların suçlusu olarak kendinizi ve yapmış olduğunuz şeylerin olduğu düşüncesi. Öncelikle bilinç altınızı temizlemenizi tavsiye ederim. Bu temizlik sayesinde önce kendinizi ve tüm olumsuzluklara sebep olanları affetmeniz. Kısa bir süreç olmayacak ama başardığınız takdirde bu sıkıntılardan da kurtulacaksınız.

bunun içn aile dizileri regresyonlar reiki çalışmaları dualar denemediğim yöntem kalmadı. ama bu durumu çocukluğumdan beri yaşıyorum ne yazık ki :(

Kayrakan

Kayıtlı Üye
bunun içn aile dizileri regresyonlar reiki çalışmaları dualar denemediğim yöntem kalmadı. ama bu durumu çocukluğumdan beri yaşıyorum ne yazık ki :(
Belkide tüm bunlar bir fırsattır.,ruhsal olgunluğunuz için. İnsanı sevinçler değil acılar büyütür. Aslına bakarsanız belki benim yaşadıklarımı görmüş olsanız halinize şükredersiniz. Benim bahsettiğim kurtulmaya çalışmak değil. Bu karabasan değil ki birileri sizi uyandırsın. Benim bahsettiğim farkındalık. Belkide tüm düğüm burada çözülecek. Aslında yaşanan bazı olayları ve olumsuzlukları ayrı ayrı ele alıp karşılaştırıp münazara etmek gerekir.

summerwiinee

Kayıtlı Üye
Aynısını bende yaşıyorum malesef.. Ne zaman “hayatım ne kadar güzel” desem mutlaka başıma bir şey geliyor.. adeta çekiyorum kendime

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
İnsanın ençok kendine nazarı değer.evlerden ırak olsun ama 'nazar,deveyi kazana insanı mezara götürür' denmiş.kendinize bir maşaallah ı çok görmeyin.

Dipnot: pazardan vb yerden herhangi bir ürün alacağınız zaman gözönünde,herkesin görebileceği,gördüğü şeyleri almayın.daha çok arka taraflardan alın.çünkü ön tarafta teşhir edilen ürünlerde alamayanların Gözü kalıyor ve hastalığa neden oluyor.

Ü

Üye silindi 57044

Doğada iki tür kuvvet vardır.. pozitif kuvvetler vardır, birde negatif kuvvetler vardır.. Pozitif kuvvetler yaradana ve bütüne çekerler.. Negatif kuvvetler ise yaradandan ve bütünden uzaklaştırırlar.. Kişiyi kendisine çekerler.. Ben dedirtirler.. Sahte bir benlik algısı, maya(yanılgı) yaratırlar..

Doğa böyledir.. bu şekilde çalışır.. Devalar(melekler) ve asuralar(şeytanlar) şeklinde çalışır.. Esasında bütün doğa prakriti(maddi enerji)'dir.. ve bütün var olanlar prakriti içerisinde var olurlar.. Prakriti enerjisi dişidir.. Fakat bu enerjide kendi içinde ikiye ayrılır.. Cansız ve canlı varlıklar olarak.. Cansız varlıklar pasif prakriti'dir.. Canlı varlıklar ise aktif prakriti'dir.. Yaratan ise tüm bu dişil kuvvetleri doyuran esas, eril, hakiki, mutlak güçtür.. puruşa'dır.. Geriye kalan canlı varlıklar ise jiva'dır.. Bütün canlı varlıkları yaradan doyurur ve besler, bütün canlı varlıkların kalbinde yaradan bulunur.. Yaradan bütün canlı varlıkların kalbinde paramatma olarak bulunur. En basit, en zavallı bir hayvanın kalbinde bile yaradan vardır..

Yaradan, bütün canlıların ve varlıkların kalbinde, özünde paramatma olarak bulunur. Mutlak, gerçek, hakiki hoşlanıcı olarak bulunur.. Yaradan mutlak, gerçek, hakiki hoşlanıcıdr.. Mutlak varlıktır, mutlak liderdir, mutlak güçtür..

Nasılki insanın vücudundaki bütün hücreler, kafa, göğüs ve kollarda dahil yemek bulmak için çalışır.. İnsan vücudundaki bütün hücreler bir şekilde kendisini düşünmez, yalnızca ihtiyacı kadarını alır ve geriye kalanı mideye sunar.. İnsan vücudundaki bütün bu oluş ve eylemler öyle yada böyle midede sonuçlanır.. Yaratan kişiyi yedirir ve doyurur.. midesindede bir ateş yakar.. yediklerini sindirtir.. Yaratan kişileri yedirtip doyurur ve o ateşi kendisi ayarlar.. midesindeki ateş ne kadar fazla ise o kadar az kilo problemi olur.. ne kadar az ise o kadar fazla kilo problemi yaşanır.

Nasılki insanın eli kolu besin temin etmek için çalışır, tüm hücreleri ise kendisi için değilde yalnızca mideyi doyurmak, mideyi beslemek için çalışır. Vücudun tüm hücreleri, işbirlikci bir şekilde, bütün bir şekilde kişinin midesini tatmin etmek için çalışır.. İşte yaradılanlarda tıpkı mideye hizmet eden hücreler gibi olmalıdır. Yaratana hizmet etmelidir. Yaratana memnuniyet ve hoşnutluk vermelidir. Nasılki insan vücudunda doldurulan, esas hoşlanıcı mide ise..; bütünde ve sistemde ise gerçek, hakiki ve mutlak hoşlanıcı yaradandır.. O yüzden bedenin hücrelerinin mide için niyetlenmesi gibi, kişilerde yaradana yönelik niyetlenmelidir.. Yaradanı memnun ve mutlu etmek için niyetlenmelidir.. Böylece sistem kusursuz çalışır ve sonsuz hazlar alınabilir.. Barış olur.. Savaş olmaz.. Aksi taktirde hep savaş olur..

Kişi eylemlerini yaratan için değilde kendisi için kurguladıkca savaş ve yıkımlarda doğal olarak olacaktır.. Bu tıpkı bedendeki kanserli hücrelere benzer.. Bedende kanserli hücreler olur.. Onlar, bedenin besinlerini kendileri için kullanırlar ve diğer hücreleri unuturlar. Diğer hücreleri hesaba katmazlar. Diğer hücrelerin yıkımı uğruna alırlar, onların mahfı uğruna alırlar. Hatta diğer hücreler mahfoldukca, eksik kaldıkca dahada tatmin olurlar.. İşte günümüz insanoğluda tıpkı öyle yapar.. Diğerlerinin yıkımından tatmin olur.. Kanserleşmiş bir hücredir.. Sizde tahmin edersinizki doğa, yaradan.. Böyle bir bozukluğa corona(taç) gibi bir takım tedbirleri doğal olarak uygulayacaktır.. Kemoterapi olarakta düşünebiliriz aslında bunu.. Ne yapıyorsa rahmetinden yapıyor.. Ne yapıyorsa insanlığı sevdiği için yapıyor.. Kötü diye birşey yoktur.. Yaradan'ın iki kolu vardır.. Anne olarak gelen zarif, nazik, merhametli bir kolu vardır.. Birde baba olarak gelen sert, erdemli, ibret vermeye yönelik bir yönüde vardır.. Ama öyle yada böyle yaratan daima yaradılanlara iyilik yapar.. Çünkü yaradılanları onlara iyilik yapmak için yaratmıştır..

Nasılki bir meyve baslangıçta çürük ve bozuktur.. yenildiği zaman ekşi ve zehir gibidir.. Fakat olgunlaştıktan sonra tatlıdır ve yenilmeye hazırdır.. doğada bize öyle gösteriyor.. İnsan başlangıçta bozuk olsada gelecekte öyle yada böyle pişmek zorunda.. yaratan'ın etkilerindeyiz çünkü.. Yaradan var.. Vallahi billahi var.. Yemin ediyorum size.. Hissettim onu. Yalnızca bize dincilerin anlattığı gibi bir yaratan değil..