Bilinçaltı telkinle ilgili

returntothepast

Kayıtlı Üye
Bilinçaltını inandırmakla ilgili bir çok şey okudum ve bazı deneylerde kişini inandırmakla ölüm bile gerçekleşe biliyormuş. Benim sorum derin trans halinde bilinçaltına telkin vererek fiziksel değişimi sağlamak mümkün mü?
Modlara not: Azeri olduğum için yazı hatası olduysa kusura bakmayın:D

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kendini öleceğine inandırarak kendini öldürebilirsin evet, buz dolabında kapalı kalan bir adam donacağını düşünerek ölüyor. Ölüm sebebi donmak, ama buz dolabı çalışmıyor. Bir insan nasıl calışmayan buz dolabında kendini donacağına inandırarak ölür. Beyin çok korkunç bir şey, sadece düşünerek bile ölebiliriz :D
Tam tersi düşünerek zorlu yasam koşullarınada dayanabiliriz. Sırf köyüne ulaşmak için bitik bir bedenle dayanıp, beynin hedefine ulaşıp köye varıldığı an ölen asker gibi. Ölme dayan düşüncesi bile yetiyor.
Fiziksel olarak yaşlanmayacağını düşünen insanlar daha az yaşlı gözükebilir, yada beyin yaralarının iyileşeceğine inanırsa daha çabuk iyileşme görülebilir. Saç rengi açılması, eklemlerde esneme payı yada diğer küçük çapta fiziksel değişmeler mümkün. Sırf beyin inandığı için yalancı gebelik bile meydana gelebiliyor. Fakat insanın özünü değiltirmek mümkün değil, fiziksel küçük değişimler çoı uzun sürelerde olabilir. Beyini nasıl inandırırsın, telkin mi veririsin, transamı gecersin bilemiyorum önemli olan inanması

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben trans halinde olmadan yapmıştım.Nasıl yaptığımı hala çözemedim :D gözlerimin çekikleştirdim tanımadan görenler soruyor ama aşırı derece fark edilmiyor biraz bakmak lazım.

returntothepast

Kayıtlı Üye
Sayın kıvep yani diyorsun küçük zaman diliminde mümkünsüz mü?
Sayın AronArcher vay be neler yapıyor insanlar:D nasıl yaptığını hatırlıyormusun yani böyle olmasını kendin mi istemiştin?

eletan

Kayıtlı Üye
Elbette ki istediğiniz değişimi meydana getirebilirsiniz, fakat bu geniş bir zaman da alabilir :) Derin Trans hali Hipnoz halidir. Bir keresinde hipnoz yaptığım bir kişiye derin trans halinde iken "Ben görünmezim, şimdi gözlerini açacaksın ve beni göremeyeceksin fakat sesimi duyabileceksin, ben görünmezim." diyerek telkinde bulunmuştum ve kişi gözlerini açtığında tam önünde durmama rağmen beni görememişti. Ortada sihir felan yok, olay tamamen inançlarımızda yatıyor. Ben ona o anda o inancı aşıladım ve o da bilinçaltı açık olduğu için bu inancı kabul etti fakat günlük hayatımızda bilinç duvarımız aktif olduğu için gelen her sözü,her cümleyi kabul etmiyoruz. Yani eğer şimdi ben size "Böyle bir şey mümkün değildir" desem size kendi inancımı açıklamış olacağım ve fark ettiyseniz bu bile bir inanç. İnançlarınzı değiştirirseniz hayatınızı değiştirebilirsiniz, her şey mümkündür :) Şeyh uçmaz müridini uçurur diye bir söz vardı, beyinimiz o kadar harikulade bir yapı ki yeter ki ona inanın ve güvenin :)

returntothepast

Kayıtlı Üye
Elbette ki istediğiniz değişimi meydana getirebilirsiniz, fakat bu geniş bir zaman da alabilir :) Derin Trans hali Hipnoz halidir. Bir keresinde hipnoz yaptığım bir kişiye derin trans halinde iken "Ben görünmezim, şimdi gözlerini açacaksın ve beni göremeyeceksin fakat sesimi duyabileceksin, ben görünmezim." diyerek telkinde bulunmuştum ve kişi gözlerini açtığında tam önünde durmama rağmen beni görememişti. Ortada sihir felan yok, olay tamamen inançlarımızda yatıyor. Ben ona o anda o inancı aşıladım ve o da bilinçaltı açık olduğu için bu inancı kabul etti fakat günlük hayatımızda bilinç duvarımız aktif olduğu için gelen her sözü,her cümleyi kabul etmiyoruz. Yani eğer şimdi ben size "Böyle bir şey mümkün değildir" desem size kendi inancımı açıklamış olacağım ve fark ettiyseniz bu bile bir inanç. İnançlarınzı değiştirirseniz hayatınızı değiştirebilirsiniz, her şey mümkündür :) Şeyh uçmaz müridini uçurur diye bir söz vardı, beyinimiz o kadar harikulade bir yapı ki yeter ki ona inanın ve güvenin :)
Sayın eletan açıklayıcı bir cevap oldu teşekkürler :) dediğiniz olay gerçekten şaşırtıcı peki oto hipnozla kendi-kendimize telkin vererek de yine aynı sonuca ulaşmamız mümkün mü? Mesela kendimize telkin vererek karşımızdakı kişini görmemek gibi.

eletan

Kayıtlı Üye
Elbette mümkündür fakat etkisi pek sürmez çünkü bir kişi hakkında beyninizde binlerce nöronal ağ olabilir. O kişinin fiziksel görüntüsünü yok edebilirsiniz fakat birisi size o kişi hakkında bahsedince veya o kişi hakkında bir bilgi aklınıza gelince kişi hakkındaki diğer nöronal ağlar da tekrardan devreye girer ve fiziksel görüntüsünü barındıran nöronlar da bu bağlamda yeninden işlem girer ve siz o kişiyi görmeye başlarsınız.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Hep dusundum oyle hayal ettim.Zaten cok cok az vardi enerjimle iyice artti.

returntothepast

Kayıtlı Üye
Sayın eletan peki bu bir seansa mümkün mü yani büyük bir inançla yapılırsa bir defada işe yarıya bilir mi? Çok soru sorduğumu biliyorum sadece bu işlere merakım var ve işinin ehli insanları buldukda insan sordukça sormak istiyor :D
Sayin AronArcher memnunmusunuz peki? :)

eletan

Kayıtlı Üye
Tabi ki büyük bir inançla isterseniz olmaması için bir neden var mı ? :) Gözlerimizin gördüğü hiçbir şey gerçek değildir. Gördüğümüz her şey yalnızca beynimizin görme bölümünde meydana gelen görüntülerdir. Bu yüzden bir şeyi sanal veya gerçek diye ayıramayız. Çölde çok susuz bir halde iken karşıda aşırı gerçekçi şekilde bir serap görebilirsiniz oysa ki o serap gerçek değildir. Bu yüzden hiçbir koku,tat,görüntü gerçek değildir, eğer beyninizin koku,tat,görme bölümlerini alırsanız bu yeteneklerinizi de kaybederseniz. Bu bir gerçektir ki; hepimiz beyinlerimizin içinde yaşıyoruz, beynimizin bize gösterdiği görüntüleri görüyor, koklattığı kokuları duyuyor ve işittirdiği sesleri işitiyoruz. O halde beynimiz neye inanırsa o var olacaktır. Eğer önünüzdeki adamın olmadığına kendinizi inandırırsanız o adamı görmezsiniz. O her ne kadar gerçek olursa olsun, koşsun zıplasın bağırsın fark etmez. Eğer beyniniz onun yok olduğu ile ilgili inancında kararlı ise size onun görüntülerini size göstermez. Mesela bilinçaltımız her an'ımızı hatırlar mesela bir hipnoz anında "Doğduğun an'a geri dön ve her şeyi ayrıntısıyla anlat." denilirse kişi o an'ı en ince ayrıntısına kadar anlatır. Bilinçaltımız her şeyi görür her şeyi kaydeder fakat inançlarımız doğrultusunda hareket eder. Bu yüzden dinlerin temel öğretisi inançtır. İnanç her şeydir, yalnızca spritüel bir şey değil; en bilimsel şeydir inanç :)

Ü

Üye silindi 56746

bu konuda kısa süreli bir deneyimim oldu. bilinçaltı telkin müzikleri yapan biri vardı ve dinlemeye başladım telkinleri. önce baş ağrısını hissettim; sonra üç dört gün boyunca ishal gibiydim :D düşünüyorum düşünüyorum ne yedim de dokundu diye, ailemle aynı şeyleri yedik ve onlarda ishal yoktu, sadece bende vardı. o an telkinlerin işe yaradığını düşündüm ancak bende ciddi bir irade zayıflığı olduğu için 21 güne tamamlayamadım. bağırsaklar ikinci beyin olarak geçtiği ve birçok duygu orada saklandığı için direkt sindirim sistemim etkilenmiş. ama aradan zaman geçip tekrar o telkinleri dinlediğimde böyle bir etki olmadı, o zaman tetiklenen neydi hiç bilmiyorum.