Biberiye ile Bessom yapımı

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhaba

Bu uygulama daha önce tarafımdan ve danışmanların tarafından denendi.

Amaç ; rüyayı hatırlamak , uykuya dalma sürecini Kısaltmak ve zihindeki soruları susamak , kabus anında veya uyanmak isteyip uyanamadiginiz zaman sizi uyandıracak bir uyaran oluşturmak , uyku sırasında huzur ve korunma

Araçlar ; mümkünse yukarıdaki amaçlara uygun bir dal parçası 15 cm kadar uzunlukta ve kursun kalemden daha ince bir çapta dal parçası işinize yarar. Eşit uzunluklarda kestiğiniz biberiye çalıları ( su an tam zamanı , güneşi bol bol emdiler mis gibi kokuyorlar) , kırmızı ince ip ve kırmızı kurdele , buğday -saman-süpürge çalışı gibi dökülmeyecek herhangi bir tip kuru ot grubu,, bir deniz tası , silikon tabanca ve taşa yazabilecek bir kalem.

Uygulama ; en az 21 gece boyunca , yatağınızın üzerinde göreceğiniz bir yere astığınız süpürgenize bakın ve uyumanıza engel olan tüm düşüncelerinizi süpürüp atın. Mis gibi kokan biberiyeyi icinize cekin. “Bu gece biberiye ile rüyamı hatırlayacağım. Tüm olumsuzlukları temizledim. Eger uyanmak istersem ve kötü rüyalardan kurtulmak istiyorsam süpürgem beni uçuracak ve oradan uzaklaşıp uyanacağım. “ bu kalıbı cesitlendirebilirsiniz. Biberiyenin hafıza etkisi roma döneminde öğrencilerin basına yapılan taçlarda kullanılırmış. Boylece ogrenciler dersleri hafızalarına işlermiş. Bir diğer efsane de uyuyan güzel hikayesinde biberiye dalı ile prensin prensesi uyandırdığıdir.

Süpürge wicca inancında hava elementidir. Hava süpürme işlemiyle mekan temizliği yapılır. Astral bir araç olarak ta kullanabilirsiniz elbette.

Üretim ; dal parçasının uç kısmına çalı olarak kullanacağınız parçaları süpürge şekli vererek dizin ve kırmızı bir kurdele ile sıkarak sarın. Tepesine ben metal bir parça koydum , boş bırakın veya bir boncuk yerleştirin. Sopanızın kalan boş gövdesine 4 tane biberiye dalını koyun ve kırmızı ince bir iple ( pamuk veya İpek içersin ) sarabildiginiz kadar sıkı bir biçimde Tütsü demeti gibi sarın. Tepeye geldiğinizde ipte pay bırakarak kesin ve dikiş iğnesinden ipi geçirin. İgne yardımıyla sardığınız iplerin icinden ip fazlasını geçirerek iple işinizi bitirin. Üzerine ben silikon ile hexe stone denilen delikli cadi taşlarından yapıştırdım. Deniz ve ırmak kenarında bulunan bu taşların özelliği bol delik içermesi. Bu çalışmada bu delikler rüyanızın ve yaşadıklarınızın birden cok çözümü ve nedeni olduğuna vurgu yapar. Hangi neden olursa olsun bir çözümü vardır ve her cozum ışığa ulaşır. Tıpkı taşın her deliğinin aydınlığa çıkışı gibi ....

En son yine kurdele ile asmak icin bir fiyonklu yapın. Biberiyeler kurudukça kopartarak tütsü yapabilirsiniz

İyi uykular
)0(

BD444647-CE14-4E44-815D-11F2B366DBA0.jpeg58041D5C-4A5D-4EF5-8A85-F8735B82F09B.jpeg448D1788-331F-4CF1-B86A-D60C3A6D4604.jpegFC5B6FA7-9465-43A2-B190-94B14DA47D3A.jpeg