Beyin ve Ruhsal Gücü Arttırmak İçin

mally

Kayıtlı Üye
Beyin ve Ruhsal Gücünüzü Arttırmak İçin

Arkadaşlar size çok kısa ve inanılmaz değerli bir zikir tavsiye ediyorum. Bu ismi okumaya devam ettiğinizde zihniniz inanılmaz şekilde açılacak ve hafızanız kuvvetlenecek, okuduğunuz, gördüğünüz, duyduğunuz hiçbir şeyi unutmayacaksınız. Ayrıca pek çoğumuzun istediği sahip olanlara imrendiği yeteneklerinizde inanılmaz değişikler olacak. Mesela altıncı hissiniz fevkalade gelişecek devam durumunuza göre birçok sırlara vakıf olabilirsiniz olacak olaylar, ilk kez karşılaştınız birinin geçmiş, gelecek bilgileri, zamanla istidadınıza göre hislerinizde gelişme olur. Yalnız bu duaya son derece hürmet gösterip değeri bilinmelidir. Bu dua, İdris Aleyhisselam'ın esmai erbain (40 isimli duasının 6 ismidir) ayrıca devam ettiniz zaman Muhiddin ibni Arabi hz. ve Şehabüddin Sühreverdi hazretlerinin de himmetini kazanmış olursunuz ve yardımlardı görürsünüz.

İSİM: "YA GAYYUMU FELA YEFÜTÜ ŞEY'ÜN MİN ILMİHİ VELA YEUDÜHÜ"

Bu yüce isim, günde 27 defa okunmalıdır en az 40 gün devam edin devam durumuna göre sırları sizin üzerinizde ortaya çıkacaktır... Sabah kalkınca veya gece yatmadan okunabilirse daha iyi olabilir...

Alıntıdır

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yanılmıyorsam İDRİS a.s'mın dualarındandır, bilindigi gibi İdris peygambere Cebrail sadece 4 kez gelmiştir son gelişinde ki buyruklarda bu duayı verdigi söylenir.. Duanın mealinde kısaca; Kayyum olan Rabb'den ilim zenginligi talep edilir..

mally

Kayıtlı Üye
Rica ederim. Sn Azra açıklama için Sn Kontejyan ın bilgilerini baz alabilirsiniz. Sevgiyle kalın...

cocktayl

Kayıtlı Üye
ya hayyü ya kayyumu fela yefütü şey ün min ilmihi vela yeudühü şeklinde okunmuyormuydu bu dua.? lütfen bilgilendirir misiniz.?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Alternatif olarak, Ruhsal güç ve moral kazanmak için esma çalışması, El Hayy'ül Kaviyyu YA Allah zikrini tavsiyede ederim...

obscures

Kayıtlı Üye
baska bir kaynakta bu dua ya hayyü ya kayyumu fela yefütü sey ün min ilmihi vela yeudühü seklinde yaziyor?hangisi dogru?lütfen bilgilendirir misiniz?

Özgürce

Kayıtlı Üye
baska bir kaynakta bu dua ya hayyü ya kayyumu fela yefütü sey ün min ilmihi vela yeudühü seklinde yaziyor?hangisi dogru?lütfen bilgilendirir misiniz?

Fark olarak Allah'ın bir ismi daha eklenmiş. Kayyum da her ne kadar Kayyum olarak yazılsada orada değil Kaf harfi vardır ama okunuşta Gayyum olarak okunuyor.

egehan

Kayıtlı Üye
Bayanlar özel günlerinde ara mı veriyor? Sonuçta 40 gün okunacak bilen varsa cevaplayabilir mi? Teşekkürler konu için.

mally

Kayıtlı Üye
Sevgili Egehan, İslam kolaylık dinidir ve Yaradan'a yakarmak için uygun zaman diye bir şey söz konusu olamaz ki her zaman ve her durumda O'ndan istekte bulunabilir ve dua okuyabilirsiniz. Önemli olan niyettir. Diğer taraftan O'nun karşısına temiz olarak çıkmamızı ister. Zaten 27 defa okunması tavsiye edilmiş, uzun sürmeyecektir, bayanlar özel günlerinde okumaya başlamadan gusl ettikten sonra kısa bir sürede okumayı bitirebilirler. Yani gusl edildikten sonra okunmasında bir mani olmayacaktır kanaatindeyim.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Bu arada çok ilime meraklı olanlar "ALLAH RIZASI" için olmak suretiyle bu duaya başlamadan önce ebcedi (150) kere YAA ALİM desinler (YAA diye okunması daha iyi olur.)
Devamında duaya başlanıp bitirildiğinde şöyle dua edilir;

-YAA RABBİ ! YAA RABBİ ! YAA RABBİ ! Senin şu güzel isimlerinin hürmetine çektiğim ALİM isminin ve duanın hürmetine senden RESULULLAH hürmetine gelmiş geçmiş tüm enbiyaların hürmetine, tüm evliyaların hürmetine, şeyhlerin hürmetine, alimlerin hürmetine senden ilim isterim. Sen her şeyi hakkıyla bilensin. Sen gaybı bilensin. Duaları işitensin bu duamı kabul eyle YAA ALLAH ! AMİN !

ALLAH kabul eylesin şimdiden. ALLAH bizi ilim sahiplerinden eylesin İNŞALLAH ! AMİN !

(Hiçbir kaynaktan alıntı değildir. Bizzat kendi duamdır.)

akroniom

Kayıtlı Üye
bir suya okuyup içmeyi vird edinen kimsenin hafızası gelişir ve her duyduğunu ve okuduğunu unutmaz der kitabta ama bunu bilmiyordum iyi oldu.

canavar

Kayıtlı Üye
Sürekli rüya gördüren bir dua; tarafımdan denenmiştir.6.his değil de farkındalık ve birşeyi unutmamak için etkili olduğunu düşünüyorum.

duriod

Kayıtlı Üye
anlamı:"Hay ve Kayyum olan Allah'ım senin Rahmetinden yardım istiyorum"

can-dan

Kayıtlı Üye
Ben de bu duayı YA HAYYÜ YA GAYYUMÜ FELA YEFÜTÜ ŞEY'ÜN MİN İLMİHİ VE LA YEUDÜHÜ diye biliyorum arkadaşlar.

nsnnsn

Kayıtlı Üye
Burada sadece altıncı isimden söz edilmiş. Bende diğer isimlerden de okumak istiyorum ama bazılarında ismin hadiminin gelebileceği yazıyor. Okuyan ve bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

decanfrost

Kayıtlı Üye
Bu zikrin içeriği nedir benim bildiğim 6 ncı hissin gelişmesi ruhsal yönde çalışmalarla olur beni aydınlatırsanız sevinirim..

selviler

Banlı Kullanıcı
[/QUOTE=Özgürce;57248]Fark olarak Allah'ın bir ismi daha eklenmiş. Kayyum da her ne kadar Kayyum olarak yazılsada orada değil Kaf harfi vardır ama okunuşta Gayyum olarak okunuyor.[/QUOTE]

KAYYUM ASLA GAYYUM OLARAK OKUNMAZ .. ANLAM DEĞİŞİR.

KAF HARFİ OKUNUŞU (YANİ MAHRECİ)

ق : Dilin sonunu damağa vurarak çıkarılır Kalındır

Not: Başka sitenin linkini vermek yasaktır.[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

GenderMale

Kayıtlı Üye
Kitaptaki orjinali
Ekli dosyayı görüntüle 4042

«YÂ GAYYUMU FE LÂ YEFÜTÜ ŞEY'ÜN MİN İL-MİHÎ VELÂ YEUDÜHÜ»
Eğer bir kimsenin idrâki ve hafızası zayıf olsa da işittiğini ve okuduğunu hatırında
tutamasa 40 gün müddetle her gün 27 kez bu şerefli ismi (duayı) okumalıdır. Tam
bir teveccühle (inanarak) ve taharet-i kâmile ile okuyunca gönlü öylesine safi
(berrak) olur ki; her ne işitse ve okusa unutmaz.