Bereket için uygulama

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bu kendi uygulamamdir dua gibi bir seydir.2 çam tutsusu yakin aralarinda uzaklik olsun ortalarina Tanrica Demetris in resmini koyun.Onun onune bazi pagan runlari.3 tane portakal alin ve 1.portakala yesil mum 2.potakala beyaz mum 3.portakala turuncu mum batirin ve en one koyun.Tutsu ve mumlari yakin.Ve duaya baslayin benim duam budur bu sadece ornek duadir
"Ey tanrica Demetris sana yalvariyorum evimize bereket huzur ve nese getirin.Evimi bereketin ve kutsalligin ile doldur.Tesekkur ederim."tarzinda dua edin.

korkusuzumben

Kayıtlı Üye
Allah dışında bir varlıktan ilahi bir yardım dilenmek günah değil mi?Biraz tereddüt ettim.Sanki çember açıldıktan sonra ve rituele uygun yerleşmelerden sonra Allah'a haykırış daha doğru gibi geldi ama tabii herkesin inancı kendine .

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Wiccanlikta Allah yoktur Tanri ve Tanrica vardir.

kutay3757

Kayıtlı Üye
benim aklıma şu takıldı yaptınız denediniz ve işe yaradıki buraya paylaşıyorsunuz büyüyü yaparken tanrıça adı geçiyor ve ondan medet umuluyor kurana görede allahtan başka ilah yoktur nasıl oluyor ?
kesinlikle büyüye ve başka birşeye laf atmıyorum vodoo wiccanlığı okudukça içimi kemirmeye başladı bu sorular

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
benim aklıma şu takıldı yaptınız denediniz ve işe yaradıki buraya paylaşıyorsunuz büyüyü yaparken tanrıça adı geçiyor ve ondan medet umuluyor kurana görede allahtan başka ilah yoktur nasıl oluyor ?
kesinlikle büyüye ve başka birşeye laf atmıyorum vodoo wiccanlığı okudukça içimi kemirmeye başladı bu sorular

Anlamadım sormak istediğiniz soruyu. İslamiyet nere, wodoo neree, wiccan nere. Hepsi birbirinden farklı ve birbirinin yakınında bile geçmeyen farklı inançlarla dolu. Konuyu açan arkadaş wiccan olduğu için kendi inanç sistemine göre kendi uygulamasını paylaşmış. Bu uygulamayı başka bir inanç ya da uygulama sistemi üzerinden değerlendirip anlamlandırmaya çalışmanın bir mantığı yok.

kutay3757

Kayıtlı Üye
Anlamadım sormak istediğiniz soruyu. İslamiyet nere, wodoo neree, wiccan nere. Hepsi birbirinden farklı ve birbirinin yakınında bile geçmeyen farklı inançlarla dolu. Konuyu açan arkadaş wiccan olduğu için kendi inanç sistemine göre kendi uygulamasını paylaşmış. Bu uygulamayı başka bir inanç ya da uygulama sistemi üzerinden değerlendirip anlamlandırmaya çalışmanın bir mantığı yok.
demek istediğim kurana göre başka tanrı ilah filan yoktur ama bu büyülerde bir bakıma kanıtı onu sormuştum boşverin sormadım varsayın

gümüş

Kayıtlı Üye

Sayın kutay, söylediğiniz gibi Kuran'a göre
Her inancın kendisine göre bir yaratıcısı vardır,semavi dinlerde Allah ,rablerin Rabbi, ilahların ilahı veya islamda olduğu gibi Alemlerin Rabbi'dir.
Kimileri çatısı altındaki her varlığın sonuçta Allah'a hamd olduğu fikrini savunur kimileri ise inançta semavi dinleri değil paganik diyebileceğimiz semavi dinlerin kabullenmediği tanrı ve tanrıçalara inanır. islamda ve semavi dinlerde büyü zaten yasak olduğu için temelde kimin adını anarsanız anın, sonuçta büyü yapmak yanlıştır ancak pratikte bir takım dualar esmalar okuyup Allah'tan niyaz etmekle portakalla tarçınla adak yapıp tanrıçadan dilemek arasında aslında pek fark yoktur.islama göre yanlıştır fakat kendi inancında doğrudur.Bu kısım kişilerin neye inandıkları veya hangi inanca mensup oldukları ile ilgilidir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
diyelim mumlar bitene dek duamızı da ediyoruz,peki işlemin sonunda portakalları ne yapıyorsunuz? Çöpe atmıyorsunuz herhalde,üç portakalı da yiyecek haliniz yok :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret

Burada her inanç'tan insan var ve herkez kendi inancındaki uygulamaları paylaşıyor mesela havvasçı birisi bir uygulama geçtiğinde tek olan Allahtan yardım istediğinde bir pagan çıkıp " bir dakika tek tanrı yoktur bizim tanrı ve tanrıçalar ne olucak " demiyorlar çünki herkez kendi inancına göre uygulamalar paylaşıyor,Kurana dayalı olarak yapmışsınız yorumunuzu ama adamlar kurana inanmıyorlar ki inansalar zaten Allaha dua eder biraz alakasız biryerden bakmışsınız konuya,iyisimi siz wicca inancına dair bu soruyu soracağınıza hergün 5 vakit namazda "sadece senden yardım isteriz" ayetini okuyupta o namazlardan sonra tarikat şeylerinden bilmem kimlerden yardım isteyen müslümanlara bakın wicca'lar en azından kendi inançları doğrultusunda hareket ediyorlar bizim müslümanlar bunuda yapamıyor selametle.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Böyle bir uygulamada yememeniz gerekir ama. Hani en azından kabuklarını tütsü yapıp çekirdeklerini ekin.Bolluk bereket için mumları ona dikiyorsunuz,diktiğiniz şey güneşi temsil ediyor orada,rengi de turuncu;üretmeyi yaratmayı var etmeyi sembolize eder.Tüm galaksinin temel enerji kaynağını sembolik te olsa 3 defa yemeyin :) Döngüsünün devam etmesi ve haliyle bereket enerjisinin de gün gelip gene size dönebilmesi için kendinize aldığınız gibi dağıtın da.