Beni uyandıran çığlık

lonelinessinthedark

Kayıtlı Üye
Gece yatarken sabah erken kalkmak istediğimi ve 7 gibi iyi olabileceğini düşünerek uykuya daldım. sabah rüya görürken rüyama dahil olmayan bir çığlıkla yerimdan zıplayarak uyandım. ses sanki hemen başucumdan gelmişti ama uyandığımda devam etmedi. daha tam kendime gelememiştim ama ilk iş saate bakma gereksinimi duydum ve saate baktığımda saat 7 idi. ne olmuş olabileceğine o an kafa yormadım ve tekrar hafif bir uykuya döndüm ama kafamı şuan gerçekten kurcalıyor. bu durumla ilgili bir bilginiz veya fikriniz var mı?

dünyalı

Kayıtlı Üye
zamanında bende buna benzer bişey yaşadım fkt uyanmak istediğim saati belirterek bir dua okumuş ve o surenin görevli hadiminden yardım istemiştim. uyguladım ama ben normal birsekilde istediğim saatte uyanmıştım herhangi korkutma vs gibi bir durum olmamıştı....

lonelinessinthedark

Kayıtlı Üye
zamanında bende buna benzer bişey yaşadım fkt uyanmak istediğim saati belirterek bir dua okumuş ve o surenin görevli hadiminden yardım istemiştim. uyguladım ama ben normal birsekilde istediğim saatte uyanmıştım herhangi korkutma vs gibi bir durum olmamıştı....
Daha öncede erken kalkmak istediğimi kendime belirtip erken kalkmıştım ve vücudumla anlaşmış olduğumu düşünmüştüm ama dua etme gibi bir durumum olmadı ve daha önce de böyle birşey yaşamamıştım

Aisling

Kayıtlı Üye
Uyku ile uyanma evresi arasında alfa frekansı yayarız. Her şeyin yavaşladığı, uyuşukluk hali getirir. Ama algıların en açık olduğu zaman dilimlerinden biridir. Alfa frekansı konusunu araştırın demek istediğimi anlayacaksınız. O esnada ortamda, ya da yakınınızda çığlık atan biri varsa duru işitiniz sayesinde duymuş olabilirsiniz. Ya da kasıtlı olabilir. Ya da, uyku uyanıklık arası yanılsamalardan biri olabilir. Üç ihtimal var.

lonelinessinthedark

Kayıtlı Üye
Uyku ile uyanma evresi arasında alfa frekansı yayarız. Her şeyin yavaşladığı, uyuşukluk hali getirir. Ama algıların en açık olduğu zaman dilimlerinden biridir. Alfa frekansı konusunu araştırın demek istediğimi anlayacaksınız. O esnada ortamda, ya da yakınınızda çığlık atan biri varsa duru işitiniz sayesinde duymuş olabilirsiniz. Ya da kasıtlı olabilir. Ya da, uyku uyanıklık arası yanılsamalardan biri olabilir. Üç ihtimal var.
Müstakil evde oturuyorum ve evim oldukça ıssız bir yerde diyebilirim o yüzden etraftan gelme ihtimalini elemiştim. Bahsettiğiniz konu hakında da az çok bilgim var ama onun hakkında araştırmamı yine de yapacağım. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Benim hep başıma gelir. Niyetlendiğim saate ismim çağrılarak uyanırım. Güçlü bir ses duyarım vs. Beynimiz çok güçlü bir yapıya sahip uyanmam gerektiğini bildiği için biyolojik saati kullanarak tepki verdiğini düşünüyorum.. parapsikolojik bir olay olduğunu düşünmüyorum

lonelinessinthedark

Kayıtlı Üye
Benim hep başıma gelir. Niyetlendiğim saate ismim çağrılarak uyanırım. Güçlü bir ses duyarım vs. Beynimiz çok güçlü bir yapıya sahip uyanmam gerektiğini bildiği için biyolojik saati kullanarak tepki verdiğini düşünüyorum.. parapsikolojik bir olay olduğunu düşünmüyorum
Daha önce böyle bir sesle uyanmadığım için anlamlandıramamıştım ama cevabınızla rahatladım diyebilirim. Teşekkür ederim