BAZI ANLAMLAR

omarros

Kayıtlı Üye
Herkese selam.
Zikirlerle ilgilenmeye başladığımda bazı zikirlerde şöyle şeyler gördüm
-eşyanın hakikatine vakıf olmak
-keşifler açılmak
-sırlara vakıf olur
-bütün gizli işlerin esrarı bildirilir
gibi şeyler gördüm bunların anlamı nedir?

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.
Herkese selam.
Zikirlerle ilgilenmeye başladığımda bazı zikirlerde şöyle şeyler gördüm
-eşyanın hakikatine vakıf olmak
-keşifler açılmak
-sırlara vakıf olur
-bütün gizli işlerin esrarı bildirilir
gibi şeyler gördüm bunların anlamı nedir?

-Keşifleri açmak ; değil de keşfin açılmasıdır o. Anlamı alemleri görür hale gelmek. Yada kalb gözünün açılması, insanlar la ilgili bazı müşadelerde bulunabilmek (kişinin hakkında ki düşüncesini bilmek, yada nasıl yaşamışsa o hayvanın süliyetinde görmek vs vs.)

-sırlara vakıf olmak; insana sır olan bir çok şeyi anlamak, rüyanda bildirilmesi yada ilham olması sana gibi. Yerin altında ne var mesela görür yada hisseder kıvama gelirsin..

-gizli işlerin esrarı; çat pat üstteki ile aynı şey.

- eşyanın hakikatini bilmek; ben bilmiyorum. Bilen de anlatmaz. Geç bunu -)

Sevgili kardeşim. Alem dediğin bir ilüzyondan ibarettir. Ve alemden kasdım cinler alemi değil ki en alt katmanı dır Alemlerin. Keşf denilen şey Allahı arama gayretidir. Açılır, kişi cinler alemini görür arayışına devam ederse arayışın en sonu işte o eşyanın hakikatine varır..
Yok cinleri üstüne yapıştırıp enerji üzre bir yaşam seçerse geçmiş olsun. Fakat tercihdir elbet... Herneyse..
Bu bahsettiğin katmanlar/kavramlar esmayı günde bilmem kaç kez zikrettiğinde olucak işler değildir. Nasip işidir. 20 yıldır uğraşıyorum yapamadım dien adam biliyorum ben. Manevi kavramlardır hepsi. Manevi alemde yükseliş ise çook uğraş gerektiren bir meseledir. Zikir ve ibadetle, şeriat üzre Bi hayatın olursa manevi alemde itibarın artar. Ha şeytani işlem sadece cinler aleminde yapılır o da çok kolaydır. Velhasıl esmalar güzeldir. Çalış. Fakat öyle Ruhani filan falan gelsin diye bekleme sakın. En iyi ihtimalle musallat gelir sana kendini melek tanıtır sıkıntıya düşersin. O açıdan da korumanı iyi yap yüksek rakamlarda çalışıyorsan eğer