Başa dönüyorum!

yoel34

Kayıtlı Üye
Merhaba, günlük olarak karar değiştirme durumu yaşıyorum. Bu aylardır devam ediyor. Örn, bugün verdiğim kararlardan yarın sabah vazgeçiyorum, yarın aldığım kararlardan ertesi sabah vazgeçiyorum. Bu durum aylardır devam ediyor ve ben bir adım atmış dahi değilim henüz. Kendimi bir bumeranga dönmüş durumda hissediyorum. Gün sonu aynı yerde buluyorum kendimi. Bu yüzden psikiyatri bölümüne randevu aldım. Ancak sormak istediğim asıl soru şu. Bu yaşadığım durum acaba diğer alemdeki varlıklardan kaynaklı olabilir mi veya bir uyarı? Çünkü, dün rüyamda istanbul'da eski bir ermeni kilisesindeydim. Bir kızı sımsıkı tutup, kızın içindeki cini çıkarıyordum. Önce dualar eşliğinde emir vererek çıkarmaya çalışıyordum ama sonra anlamını bilmediğim kelimeler söylemeye başladım birden. Cin çıktı ama sonra diğerleri kilise içinde benim peşime düşerek beni kovaladılar. Geçmiştede bunun benzeri rüyalar görüyordum. Bu rüyalar bir uyarı olabilir mi?

Retro

Kayıtlı Üye
Bu yaşadığım durum acaba diğer alemdeki varlıklardan kaynaklı olabilir mi

Olabilir. Ama bunun tanısını psikiyatır koyamaz. O sadece öteki alemden kaynaklı olabilecek sorunların bizim alemimizde hangi sorunlara yol açtığını söyleyebilir. Yani olayın bu alemden itibaren yansıyan tezahürlerini temel alır ve seni ona göre tedavi etmeye çalışır.

OKB ise OKB, șizofreni ise șizofreni, ÇKB ise ÇKB.. Șimdi cinler de seni bu hallere sokmuyor mu? Sokuyor. Tembellik te veriyorlar. Unutkanlık vererek alzaimer da yapıyor hatta.

Öte yandan cinlerin musallatından kaynaklı bir durum varsa ne değişecek ki? Cinlerle bașetmek için bile senin kendi iraden ve amellerinin sorumluluğunu üstlenmen gerekecek inanç yasasına göre de.

Yani temelde sana bağlı olarak gelișen ve yine senin içindeki gücün uyandırması ile çözümlenmesi gereken bir orijindesin.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 45859

Merhaba, insanlar olarak kutuplarımızla yaşarız. Bir şeyi bir yanımız çok yapmak isterken diğer yanımız "zaten olmaz, beceriksizsin de sen yapamazsın" gibi cümleler kurabilir. Gündelik yaşantınızla ilgili kendinize "kendimi sabote ediyor olabilir miyim?" diye bir sorun. Bizler çok zeki varlıklarız ancak her zaman ne düşündüğümüzü düşünemeyebiliriz. Kafamız karışık olabilir, yakın zamanda birden fazla veya büyük bir olumsuz yaşantı deneyimlemiş olabiliriz. Bu verilen karardan ani vazgeçişler iç sesimizdeki karmaşadan kaynaklanıyor olabilir. Dikkat dağınıklığı veya mani de bu duruma sebep oluyor olabilir. Pek tabii diğer varlıkların da bunda payı olabilir ancak burada kontrolün kimin elinde olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu sizin hayatınız, her anını siz deneyimliyorsunuz ve büyük ölçüde kontrol sahibi olan da sizsiniz. Meditasyon çalışmalarını, özellikle boşluk meditasyonunu önerebilirim en azından zihninizi berraklaştırmaya katkı sağlayacağını ümit ediyorum. Diğer bir yandan düşüncelerinizi mutlaka dinleyin ve dilerseniz not alın. Güçlü bir iradeye ve temiz bir zihne başka bir varlığın zarar vermesi güç olacaktır. İnancınız varsa inancınız doğrultusunda dikkati ve iradeyi güçlendirmeye fayda sağlayacak ibadetler gerçekleştirebilirsiniz. Vazgeçtiğiniz düşünceleriniz için ise kendinizi biraz zorlayarak adım atmaya çalışabilirsiniz. Adım atmak bazen çok zor olabilir özellikle ruhumuz yorgunsa ancak ikinci adımın daha kolay geldiğini göreceksiniz.
Kendinize şefkatle yaklaşın ve bu durumu tetikleyen düşünceleri veya bir başkası bir şeyler söylüyorsa (diğer varlıklar için) ne söylediklerine odaklanmaya çalışın, bildiğiniz bir şeyle daha kolay mücadele edersiniz. İstikrarın olmaması sizi daha kötü hissettirebilir ve "işe yaramaz" olduğunuzu düşündürebilir. Ama insanların hayatı düz bir hızla ilerlemez, bazen gaza basarız bazen vites düşürür hatta fren yaparız, bunu da unutmayalım :)