Baharın enerjisi Yeniay Koç burcunda

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Yeniay Koç burcunun 15 derecesinde saat 11.50 itibariyle kavusumu yaşanmakta.Koç burcunun enerjisi baharın da gelmesiyle bizleri daha aktif kılacak. İçimizde ki harekete geçme güdüsünü uyandıracak. Mücadele, güç, cesaret, aceleci, agresif, atak, hareketli günler bizimle olacak. Bu süreçte yeter ki enerjimizi doğru kullanalım ve doğru yerlere kendimizi kanalize edelim. Enerjinin ruhumuzu aydınlatmasına izin verelim.
Yeniay transitte 10.evde konumlanmakta iş, kariyer, statü alanında ki konular daha faal sekilde çalışacak. Tabi ki kendi natal haritamız da düştüğü ev ve açılar farklı konulara etkisini hissettirecek.

Genel olarak kollektif alandan bakınca, Yeniayın 7.ev ve Asc ye yaptığı 90lık açıları haritada dikkat çekmekte. Kısıtlamalar engeller bu noktalara işaret ediyor. 7 evimiz oğlak burcu etkisinde ve Satürne Gad ve Pluton' a kare gezegenlerin oğlak burcunda yerlesimi 7 ev konuları ile ilgili gecmisten kalan problemleri bitirmede zorlayıcı etkisi ile sınırlarımızı zorlayabilir. Ve en nihayetinde Pluton'un dönüştürücü etkisiyle de bizi karsı karsıya bırakabilir. Bu surecte özellikle ikili iliskilerimiz, ortaklıklar, sözlesmeler, otorite, baba, öğretmen, eril enerjilerle ilgili catışma üstünlük kurma gibi sorunlarla baş başa kalabiliriz. Yeniay Koç'un yaptığı kare açı ise natal haritamızda hangi konu ile iliskideysek bizi bu konularda biraz daha sakin, sorumluluk alarak ve sükunete davet ettiğini görürüz. Yaşanılanları daha kolay atlatırız. Önemli olan zoru basarmak, ödüller öyle gelecek.(7. evimizde ağır gezegenler uyarıyor ve bu noktada devreye giriyor.
1f642.png
:) )

Diger taraftan ise Asc'ye 90lık açısı tutum davranışlarımız, hayata bakış açımızı yenilememiz yönünde uyarı yapmakta. Asc- Yengec burcunda olması, yöneticisinin ise Ay olması aile, yuva, anne,kök bağlarımız, ev , ülke- vatan meseleleri ile ilgili de degisim yeni baslangicları deneyimleyeceğimizi kare acı yapması ise bu degisimin zorlayıcı etkilerine de maruz kalacagımızı işaret ediyor..Ama her halükarda kozadan çıkma zamanı? Bu hareketi sağlayan ise Koç yeniayı ve Alpheratz ve Sirius sabit yıldızınin bizlere yansıtttığı enerjileri olacak✨
Saglik anlamında ise Koç burcu baş bölgesine işaret ettigi icin o bolgedeki organlarımiza da yasanılan ağrılara dikkat edelim. Migreni olanlar,baş ağrısı çekenler, gözle ilgili sorunları olanlar dikkat etmeli, ayın koçta olması yükselene kare açı yapması bu süreci daha da tetikleyebilir.

Bilindiği üzere Koç burcunun yönetici gezegeni Mars. Mars İkizler burcunda kendimizi ifade etme anlamında da aktif olacağımız zamanlar. Eğer ki haritanızda Marsınız retro ise konuşma, ifade dilinizi iletişimsel konuşmaktan ziyade, yazarak ifade edin. Daha kazanclı çıkarsınız.
Ayrıca kollektif için çektiğim tarot kartlarında gökyüzünün enerjileri ile de paralel işlemekte.
Joker-Kılıç 5-İmparator düzen için değişim dönüşüm başlangıç şart. Tabi bu sürecte zorlayıcı etkileri; kılıç 5 ben bunu Yeni ayın kare açıları, Marsın İkizlerde gölge yanlarını çıkartmasına bağlıyorum. Yukarıda deginmistim ?Özellikle hukiki, devlet, kamuyu ilgilendiren konular, otorite sorunları ile catısma halini yansıtıyor.Ki zaten gündemimizde malum seçimler. Hatalara, fevri davranışlara dikkat!! Yeni düzen başlangıclara gebe...

Baharın uyanışı koçun yenileyici hareket enerjisi üzerimizde olsun.Sevgi ve Işıkla..
Nefertiti

56310309_2109693022664657_6107473589747843072_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Darkon

Kayıtlı Üye
Benim gibi aslanlara ne etkisi var acaba?. Böyle şeylere pek inandığım da yok gerçi. Ancak insan yine de merak ediyor :)

4

43887

Sn üyemiz haritalar kişiye özeldir. Hangi burç olursa olsun kişiye göre özellikleri farklılıklar gösterir ve tek güneş burcu ile değerlendiremeyiz. Harita bütündür. Tek burç yorumu genel yorum ise inanmayan bir kişi için ne kadar doğru olur bilemem. İyi forumlar.

Seuta

Kayıtlı Üye
Saglam adim atmak lazim yoksa hic adim atmamak en hayirlisi sanirim yazdiklarinizdan bunu anladim elinize kaleminize saglik , ulkemizin zaten boyle değişimlere ihtiyaci oldugunu dusunuyordum :)

taroh

Kayıtlı Üye
Teraziyim yeni ayda koçta özel haritamda 5ve 6.evleri kapsıyor.