Ayetel Kürsi ile Korunma Çemberi

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Ayetel kürsiden zarar gelmez tabi binli sayilarda okursaniz hüddamlarla basiniz belaya girer amaböyle uygulamalarin faydasi olmasi lazim ayrica size tavsiyem evden cikarken bir fatiha ve 1 ayetel kürsi okuyun . eve girince evde kimse olsun olmasin selamin aleyküm diye selam verin ve 1 ayetel kürsi ve 1ihlas okuyun.

size bir uygulama verim aksam ve sabah 1 yada iki dakikanizi alir enfazla , sabah ve aksam 3 defa Bismillâhillezî lâ yedurru measmihi Şey'ün fil'ardi velâ fissemâi ve Hüvessemi'ul Aliym.”
kopyaliyim konuyu iciniz rahat olsun okursaniz sayet

MANASI:
Yüce Allah’in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki O’nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O’nun ismi söylendigi) vakit yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

Yukardaki dua sabah ve aksam 3 defa okunacak

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

(Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana,
akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace]

İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken, gece, bir handa kaldılar.
(Bu gece bir bela zuhur edecektir. [Besmele ile] (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim)
duasını üç defa okuyun) buyurdu.
Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı.

Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için,
sabah akşam, imam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır.

Çok teşekkür ederim defterime not ettim dediklerinizi bundan sonra hergün yapacağım. Allahta sizin dualarınızı kabul etsin.Sevgi ve saygılarımla

byriddle

Kayıtlı Üye
yetel Kürsi ile koruyucu daire yapmak için, kıbleye karşı iki diz üzerine oturulur. Besmele ile bir Ayetel Kürsi okunur ve sağ yana üflenir. Yine besmele ile ikinci Ayetel Kürsi okunup sola yana üflenir. Üçüncü Ayetel Kürsi öne, dördüncüsü arkaya, beşincisi yukarıya, altıncısı yere doğru, aşağıya üflenir. Yedinci Ayetel Kürsi sağ yandan başlayıp, öne, sola, arkaya ve sağa sırasıyla çepeçevre üflenir. Yine besmele ile okunan Ayetel Kürsi üflenmez. Bunun yerine hava içe çekilerek yutkunulur. Bu işlemle kişi kendisini manevi bir küre içine almış olur.

Dikkat edilecek nokta şudur; her üflemede, üflenen taraftaki çeyrekte bir enerji küresinin çeyreğinin oluştuğu imajine edilmeli, olabiliyorsa görülmeli, olamıyorsa zihnen görülmelidir. Sekizinci Ayetel Kürsi'de de enerjinin bedenin içini de kapladığı inajine edilmelidir. Bu, Ayetel Kürsi ile yapılan basit fakat gerçekten çok etkili bir koruma dairesidir. Bu koruma, aynı zamanda kişinin kendisine yapılan büyüden korunması, yatarken yapılarak kabusları uzak tutması, yola çıkarken beladan uzak olması ve akla gelebilen her türlü koruma için de kullanılır.

Not:Bu çok sık uyguladığım mükemmel bir yöntem etkisini göreceksiniz.
Kaynak: B.Kısa-Süleyman'ın Ahdi

Kardeş ben 7. Ayetel Kürsiyi okuyup kalbimize üflüyoruz diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum. Eğer yanlışsa düzelt lütfen kardeşim.

ibis73

Kayıtlı Üye
Kardeş ben 7. Ayetel Kürsiyi okuyup kalbimize üflüyoruz diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum. Eğer yanlışsa düzelt lütfen kardeşim.

Herkes farkli sekilde yapiyor ama eksik yapiyor . konudaki yapilanlar dogru orjinali lütfen yazildigi sekilde yapin tam faydasini görürsünüZ. sayin juses adina konuyu cevapladim ondan özür dilerim.

striker

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu süre gerçekten herkesin okuyup, nasiplenmesi gereken , çok özel bir dua.
bu sürenin fazileti gerçekten çok büyük.
size şahsım adına yaptığım eksikliği aktarayım.
acemilikle , aleacele her gelen davete atladığım zamanlarda, hazırlıksız bir anda güçlü bir varlıkla karşılasınca,
besmele çekip, ihlas süresi fatiha ve ayetel kürsüyü okudum ,
varlık gitmedi, okurken nabzım herzamankinden yüksek , adrenalin tavan yapmıştı,
okurken dua yı hissetmeden , gazete deki haberleri okur gibi, okuyupta bitmesini istediğimiz
yazılar olur ya , gelişigüzel okur bitiririz,
bende duaları böyle okudum etkisi hiç olmadı, sonra üzüldüm.
bu dua yı bu kadar basit okuduğum için kendimi suçladım.
birde şahsi menfaatim için gerektiği değeri vermeden okumak, birde değersiz bir varlık için
böyle bir dua yı bu iş için okumak beni üzdü.
sonra anladım ki, inanarak okumayınca hiçbir surenin anlamı kalmıyor.
o günden sonra varlıklar rahatsız edince, artık sizin için asla sure , dua okumayacağım.
bundan sonra ağzımdan çıkacak her dua sadece allah rızası için olacak dedim.
gerçekten zaman ilerledikçe dua ları bir guruba değil de allah rızası için yapınca, herşeyin farkına varmaya başladım.
demek ki, olgunlaşmak için hata yapmak lazım.
saygılarımla...

B

bernaguntekin97

hergun bunu yapmamızmı gerek bizi koruması için? süresi ne kadar sürüyor. Bu arada teşekkür ederim! Yaptım ve suan basıma bir agrı girdi herzaman olur. :)

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Her gün, gün içinde veya ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir zamanda yapmanız uygundur.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Arkaya doğru üflemek? nasıl çevireceğiz kafamızı? ve kağıttan okusak olmaz mı ve de ben ezbere bilmiyorum Türkçe meali olsa olur mu :(

nilL

Kayıtlı Üye
normalde içimden nekadar okumak istersem öyle okumuşumdur fakat bunu çember olarak hiç yapmamıştım sağol : )

termagant

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
Birini kendimden soğutmak uzaklaştırmak kendimi ona unutturmak için ne yapabilirim? Canıma aileme kadar kastetiyor. Cehenneme çevirdi hayatımı. Çok zordayım. Lütfen bana bir yardımcı olabilir misiniz? Sitede yazanların hepsini okudum, hepsini yaptım. Her gece dualarımı ediyorum. Ama olmuyor ne olur Allah rızası için bir yol gösterebilirmisiniz?
Saygılar

codzombi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
Birini kendimden soğutmak uzaklaştırmak kendimi ona unutturmak için ne yapabilirim? Canıma aileme kadar kastetiyor. Cehenneme çevirdi hayatımı. Çok zordayım. Lütfen bana bir yardımcı olabilir misiniz? Sitede yazanların hepsini okudum, hepsini yaptım. Her gece dualarımı ediyorum. Ama olmuyor ne olur Allah rızası için bir yol gösterebilirmisiniz?
Saygılar

"Ya kahhar " esmasını günde 306 kere ( ebced değeri) , ve her gün okuduğun sayıdan daha fazla oku. Önce niyet et başlamadan sonra da zikir çektikten sonra Allah'a dua et. Abdestli ol ,hayvansal gıdalardan uzak dur. Salı günü sabah saat 7 de başla... Ve içtenlikle zikret. 7 gün yeterlidir..

Gerçekten haklı olduğun zaman yap yoksa geri döner zararı büyük olur. Çok da etkilidir ;)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
yetel Kürsi ile koruyucu daire yapmak için, kıbleye karşı iki diz üzerine oturulur. Besmele ile bir Ayetel Kürsi okunur ve sağ yana üflenir. Yine besmele ile ikinci Ayetel Kürsi okunup sola yana üflenir. Üçüncü Ayetel Kürsi öne, dördüncüsü arkaya, beşincisi yukarıya, altıncısı yere doğru, aşağıya üflenir. Yedinci Ayetel Kürsi sağ yandan başlayıp, öne, sola, arkaya ve sağa sırasıyla çepeçevre üflenir. Yine besmele ile okunan Ayetel Kürsi üflenmez. Bunun yerine hava içe çekilerek yutkunulur. Bu işlemle kişi kendisini manevi bir küre içine almış olur.

Dikkat edilecek nokta şudur; her üflemede, üflenen taraftaki çeyrekte bir enerji küresinin çeyreğinin oluştuğu imajine edilmeli, olabiliyorsa görülmeli, olamıyorsa zihnen görülmelidir. Sekizinci Ayetel Kürsi'de de enerjinin bedenin içini de kapladığı inajine edilmelidir. Bu, Ayetel Kürsi ile yapılan basit fakat gerçekten çok etkili bir koruma dairesidir. Bu koruma, aynı zamanda kişinin kendisine yapılan büyüden korunması, yatarken yapılarak kabusları uzak tutması, yola çıkarken beladan uzak olması ve akla gelebilen her türlü koruma için de kullanılır.

Not:Bu çok sık uyguladığım mükemmel bir yöntem etkisini göreceksiniz.
Kaynak: B.Kısa-Süleyman'ın Ahdi
Sevgilli Juses;
hergün dediğin formülle yapıyorum sana da dua ediyorum Allah razı olsun. Ancak çok vakit olmadığından kıbleye vs dönemiyorum ama yürürken işe giderken araba kullanırken yapıyorum. Gerçekten sıkıntılardan beladan eminim. Herkese tavsiye ederim .Senin de Allah tüm dileklerini kabul etsin

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ayetel kürsi'yi gece yatmadan 7 kez okuyup yattığımda değişik rüyalar görüyorum. Niyetlenerek yapınca etkili olduğunu deneyerek gördüm. İsteyenler deneyebilir.

vildann

Banlı Kullanıcı
Ayetel kürsiyle korunma herkesin bildiği gibi kolay ve etkilidir.ayrıca bazı büyü uygulamalarında faydalanılır.fazileti çoktur.

dzyan

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar, konuyu tekrar "hortlattığım" için özür dilerim fakat kafama takılan bir konu vardı ve bende sorayım dedim. biz nasıl 6.ayet el kürsi'yi her tarafa doğru üfleyeceği kafam benim arkaya dönmüyor.o esnada ayağa kalkıp kendi etrafımızda mı döneceğiz? bilen varsa yardım etsin lütfen, teşekkürler

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Paylasîm için tesekkürler.Basit ama çok etkili bir yöntem.Devamlî olarak uygulandîgînda daha da güçlü oluyor.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bunu da mı soruyorsunuz demeden cevap verelim; başınızın arkaya tamamen dönmesi gerekmez, hafifce kafanızı döndürerek omzunuzun üstünden üflemeniz yeterlidir.

İyi forumlar...

Ssnowflake

Kayıtlı Üye
Bu uygulama gerçekten çok rahatlatıcı teşekkürler.

Psikite

Kayıtlı Üye
Ayetel Kürsi duası korunma konusunda çok etkili bir duadır. Yavaş ve hissedilerek okunmalıdır. Okumadan önce anlamını bilmektede faydası vardır.
Okumadan önce abdest alınmalıdır.

Kıbleye dönük oturuyoruz.Diz üstü çökerek seccade üstüne oturuyoruz. Besmele ile başlayarak Ayetel Kürsi yi Okuyoruz ve sağ tarafımıza doğru üflüyoruz.
-Tekrar okuyoruz Sol tarafımıza doğru üflüyoruz
- '' '' Öne üflüyoruz
- '' '' Arkaya Üflüyoruz
- '' '' Aşağıya üflüyoruz
- '' '' Yukarı üflüyoruz.
-Sonra bir defa daha okuyup sağdan başlayarak üfleyerek çember oluşturuyoruz.Sonunda Ayetel Kürsi yi okuyup havayı içimize çekip yutuyoruz.

Sizi Büyü saldırılarından ve varlıklardan koruyacaktır. Bazı uygulamaları denemeden önce Okuduğum Bir duadır. İnşallah sizede faydası bulunur.

Sevgiyle.

essence

Kayıtlı Üye
Ayetel kürsiyi 7 defa okumaya her niyetlendiğimde başım dönuyor ve ağırlık çöküyor ...içim titriyor resmen ...

neden olabilir....7 sayısına ulaşıyorum ama nasıl ulaştığımı bir de bana sorun....

Ü

Üye silindi 56746

ben de bunun farklı bir versiyonunu duymuştum: yine yedi defa okuyoruz ve her bir okumada ayetül kürsi yi yutuyoruz. yalnız yutkunmak gittikçe zorlaşıyormuş yedinci okumaya ulaşana kadar, annem öyle demişti.