Aydınlanma Nedir?

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
143
Belkemiği içinde Omurilik denen madde “ Evrensel enerjiyle “ şarj olma yeteneğindedir. Normalde hareketsiz durumda olup yalnız saf düşünceyle tembihlen diğinde hareketlenir. Buna “ kundalininin uyanması “ denir. Kuyruksokumu (sak rum) kemiği altından başlayıp ortakanal boyunca yedi çakrayı titreştirerek yükselip başın tepesinden çıkar. Bu oluşum halindeyken şahıs kendisini hoş bir serinli ğin içinde olduğunu hisseder.

(Yazar: Müçteba Erkman)
Her dinin ruhani liderleri Tanrıya odaklandıkları ışık ve sevgi manyetik alanı içinde kendini akışa bıraktığında kundalini uyanışına sebep olmuşlardır. Onların zamanındaki bilgi yetersizliği içinde böyle bir aydınlanmanın anlatılması zordu. Fakat günümüzdeki ilim anlayışıyla yoga bilgileri aydınlanmaya erişmeyi daha açık anlatmaktadır. Aydınlatma yetkisi verilen başkasını geçici olarak aydınlatabilir. Fakat aydınlanan aydınlanma tekniğini öğrenip onu benimsemesi lazımdır. (Not: Aydınlanma parayla satın alınamaz. Yoksa fakirlere haksızlık ve erenlere de saygısızlık edilmiş olunur.)
Kundalini enerjisi herkeste mevcuttur ve bu enerji sayesinde insan istenmeyen dış etkiler ve hastalıklardan korunabilmektedir. Hatta çok arzuladıklarını elde edebilmektedirler. Fakat insanlarda EGO denen bir duygu daha vardırki kundali ninin uyanmasını engeller. İşte aydınlanmanın önündeki enbüyük engelde budur Evvela ego engelinden kurtulmak için ihtiraslarınızdan vazgeçin. Hoşlansanız bile vucudunuza zarar veren yiyecekleri yemeyin. Başkasının nazarını çeken giyecekleri giymeyin. Gösteriş maksadıyla eşya alıp kullanmayın.

Kundalininin şifa verme ve geliştirme özelliği vardır. Bu yolda aydınlanan insanda kutsallaşmışlık belirtisi başlar. Kendisini dünyevi endişelerden uzak tutar ve dünyasal işleri umursamaz olur. Kundalini enerjisi aktifleştiğinde kişi nin etrafındaki avrası belirgin hale gelir. Siması parlaklaşır, başının üstünde Hallo oluşur. Bütün benliği haz ve sevgiyle bütünleşir.

Madem ki Aydınlanma bukadar fevkalade bir güç enerjisidir, niçin herkeste aynı ilginin olmaması cevabına gelince; Bilgi yetersizliği, İnanç ve imanın farklı olması, yetkililere olan itimatsızlık en doğru gerçeği de kaderinde yazılı olmama sı. Aydınlanma deneyimine nail olanlara tavsiyem: Gururlanmayın ! Size verilen güzellikler kendi tekamülünüz ve onu hak ettiğiniz içindir. Başkalarına anlatıp sizi kıskanmalarına sebep olmayın. Kaybedilmesi kazanmaktan çok daha kolay olur, unutmayın.

Aydınlanma gerçeği yolunda olanlara hayırlı yolculuklar diliyorum
 
Üst