Ay Tutulması Nelere İşaret ediyor?

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Güneş tutulmasının ardından şimdi 4 Nisan’da Terazi burcunda Tam Ay tutulması ile karşı karşıyayız ve bu tutulmanın hayatımızdaki fay hatlarını harekete geçireceğini söylemeliyiz. Tutulma derecesinin Uranüs ve Pluton gibi değişimi ve yenilenmeyi simgeleyen gezegenlerle olan sert açıları birikmiş olan enerjilerin ani ve hızlı biçimde boşalabileceğini anlatıyor. Gerçek şu ki vereceğimiz kararlar, alacağımız insiyatifler ve niyetler çok büyük önem taşımakta.

Tutulmanın Terazi burcunun ortasında gerçekleşiyor olması doğal olarak ilişkilerimizi, beraberliklerimizde ortaya çıkan gerilim ve değişen dengeleri, hatta kendimize bakış açımızı simgeliyor. Bu durum aynı zamanda siyasette, iç işlerinde de (Terazi ülkemizin haritasında toprak, vatan ve güvenlik konularına karşılık gelen 4. evde yer almakta) birikmiş gerilimleri, çatışan unsurları öne çıkarabilecek güçte. Dolunaylar farkındalık, karar ve ve idrak zamanlarıdır. Bu kez Ay tutulması ile birlikte, farkındalık, kavrayış temasının en üst düzeyde ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ay’ın kuzey ay düğümü ile birleşiyor olmasını gelecekte söz konusu olacak bir uzlaşının, ortak durumunda ve paylaşımın bir işareti olarak görebiliriz. Ancak gelecekte vaadedilen bu yeni koşulların önünde, sert ve yorucu engeller söz konusu.

Tutulma derecesinin tam karşısında Koç burcunda güney ay düğümü ile birleşen Uranüs yer alıyor. Denklemin bir ucunda kopartıcı, tek başına hareket etmek isteyen, başkaldıran, bağımsızlık arayan unsurlar var. Kendi kişisel hayatımızda bu durum yenilenmesi ve değiştirilmesi gereken koşullara işaret ediyor. Ancak bu tazelenme isteği yıpratıcı ve zarar veren koşullar da içeriyor olabilir. Geçmişten kaynaklanan nedenler yüzünden bizi daha tepkisel ve asi kılan tutumlar içerisinde olabiliriz.

Tutulma derecesine kare açı yapan yerde, Oğlak burcunda ise Pluton durmakta. Oğlak sorumlulukları, kuralları, sistemi, iş hayatını, statümüzü, aynı zamanda devleti ve düzeni açıklayan burçtur. Oğlak burcundaki Pluton bu konularda derin bir dönüşümün, güç savaşının ve manipülasyonun söz konusu olduğunu anlatmakta. Başka bir deyişle, bir yandan yenileyici ve özgürleştirici istekler, bir yandan da bağlayan, zorunlu olarak kısıtlayan ve kurallara uyulmasını gerektiren baskılar altındayız. Kuşkusuz bu koşullar ülkemiz iç işlerinde, Kürtlerle ilgili konular çerçevesinde de yankı bulmakta.

Tutulma haritasında, yükselen burçta, Aslan’da görülen Jüpiter’in yardımcı ve bu sert gerilimleri dengeliyici, olumlu yönde boşaltıcı imkanları var. Jüpiter’in tutulma derecesiyle uyumlu açıları, söz konusu zor koşulların daha yapıcı bir sürece evrilebilmesinin mümkün olduğunu anlatıyor. Dolayısıyla, bu dönemde, özellikle 4 Nisan civarında hayatımızda ilişkilerimizden beklentilerimizde daha geniş düşünmek, başkalarından fikir ve danışmanlık almak, yabancılarla temas kurmak, olaylara daha geniş çerçeveden bakmak çok yararlı olacak.

Ayrıca bu dönemde Boğa burcuna ilerleyen savaş gezegeni Mars’ı da unutmamalıyız. Güvenlik, istikrar, huzur, toprakla ilgili konularda kendimizi daha problemli bir süreçten geçerken bulabililiriz. Ülkemizin burcunun da Akrep olduğu düşünülürse, karşıt durumda olan Mars, barış, denge ve istikrar konularının ne kadar hassas bir süreçten geçeceğinin altını çizmekte.
R.Hakan Kırkoğlu

KANLI AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİSİ 4 NİSAN 2015

Koç Burcu: İlişkiye yönelik duygusal ihtiyaçlarınızı gözden geçirebilir, ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Yeni ve radikal kararlar alabilir, bazı kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Uzun süredir devam eden sorunlu ilişkileriniz, trajik olayları beraberinde getirebilir... Yaşamınızı olumsuz etkileyen ve sizi huzursuz eden insanlardan, duygu ve düşüncelerden özgürleşmek isteyebilirsiniz. Ben yerine biz bilinciyle hareket etmeli, karar verirken karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Boğa Burcu: Çalışma hayatınızda hareketli günler geçirebilir, günlük rutin işlerinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Sağlığınıza çok dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Vücut direnciniz hassas olabilir. Gördüğünüz rüyalar, derinlere gizlenmiş duygularınızla yüzleşmenize yardım edecektir. Geçmişte sizden gizlenmiş yeni gerçekler açığa çıkabilir, şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Yaratıcılığınızın yüksek olacağı bu süreçte, sorumluluklarınıza odaklanabilir, kişisel ihtiyaçlarınızla ilgilenebilirsiniz.

İkizler Burcu: Aşk hayatınızda yeni gerçekler öğrenebilir, arkadaş ortamlarınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirebilir, eşit olmayan koşullara tepki gösterebilir, geçmişten bugüne yaşadıklarınızı düşünebilirsiniz. Sorunlu ilişkileriniz sona erebilir. Bugünlerde yaşayacağınız olaylar, geleceğe yönelik hayallerinizin değişmesine neden olabilir. Bu değişimler modern yeniliklerden oluştuğu için şartlara kolay adapte olabilir, kendinizi geliştirme şansı yakalayabilirsiniz.

Yengeç Burcu: Duygularınızın fazlasıyla yüksek olduğu bugünlerde, geçmişte yaşadığınız ilişkiler sık sık aklınıza gelebilir. Kendinizi yaralı hissedebilir, yaşadığınız haksızlıklara tepki göstermek isteyebilirsiniz. Aile hayatınızda ve iş yaşamınızda önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Rüyalarınız özel mesajlar verecektir... Kendinizi rahatlatan aktivitelerle ilgilenerek korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Ruhunuzu yoran düşünce ve davranışlarınızı geride bırakmanız gerekecek...

Aslan Burcu: Zihinsel faaliyetlerinizin hayli aktif olduğu bugünlerde, önemli haberler alabilir, yeni kararlar verebilirsiniz. Sürpriz yolculuklar gündeme gelebilir. Yapacağınız görüşme ve konuşmalar, uzun süredir cevap bulamadığınız soruları netleştirecektir. Aklınıza gelen her kişi ve olay, daha önce göremediğiniz ayrıntıları görebilmenize aracı olacaktır. Kararsızlıklar, yaşamınızı zorlaştırabilir. Yakın çevre ve kardeş ilişkilerinizde önemli gelişmeler gündeme gelebilir.

Başak Burcu: Değer verdiğiniz kişiler ve sizde iz bırakan olaylar sık sık aklınıza gelebilir. İlişkilerinize gösterdiğiniz özenin aynısını görmek isteyebilir, göremediğiniz durumlarda duygusal tepkiler sergileyebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmeye fazlasıyla önem vereceksiniz. Beklediğiniz paralar, sürpriz ödemeler gündeme gelebilir. Kişisel ihtiyaçlarınızı tamamlamak isteyebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Hesaplarınızı ve harcamalarınızı gözden geçirmeli, gereksiz masraflardan uzak durmalısınız.

Terazi Burcu: Kişisel ve duygusal ihtiyaçlarınızı düşünebilir, güçlü ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Bilinçaltı korkularınız su yüzüne çıkacaktır. İlişkilerinizde sürpriz gelişmeler gündeme gelebilir. İlişkiye yönelik ihtiyaçlarınızı ve ilişkilerinizi adil bir şekilde yargılayabilirsiniz. Size uyum sağlamayan kişilerle yol ayrımına gelebilir, yaşamınızı olumsuz etkileyen davranışlarınızla yüzleşebilirsiniz. Yaşamınızda yapacağınız yenilikler; şanslı fırsatları beraberinde getirecek ve gelişim davranışlarınızla yüzleşebilirsiniz. Yaşamınızda yapacağınız yenilikler; şanslı fırsatları beraberinde getirecek ve gelişim sağlamanıza yardım edecektir.

Akrep Burcu: Ruhsal dünyanızı aydınlatacak olaylar yaşayabilir, bilinçaltınızın derinleriyle yüzleşebilir, mesaj veren rüyalar görebilirsiniz. Sizde iz bırakan ilişkiler aklınızı meşgul edecektir. Geçmişte sizden gizlenmiş olaylar açığa çıkabilir, yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Yaşadıklarınızı adil bir şekilde değerlendirebilir, haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konuları sonlandırabilirsiniz. Zaman zaman kararsızlıklar ve belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Bu günlerde sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Yay Burcu: Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilir, adil davranmayan kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Aşk hayatınızda yaşayacağınız sürpriz gelişmeler, radikal kararlar vermenize neden olabilir. Duygularınız yoğun olacaktır. Gelecekte yapmak istediklerinize farklı bir pencereden bakabilir, deneyimlerinizin ışığıyla yol alabilirsiniz. Kalabalık gruplar ve sosyal etkinlikler gündemde olacaktır. Gireceğiniz yeni ortamlarda yeni insanlar tanıyabilir, keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Oğlak Burcu: Geçmişte yaşadığınız ilişkiler aklınızı meşgul edebilir. Yaşadığınız haksızlıkları düşünebilirsiniz. Kararsız düşünceler ve değişen duygular dengede kalmanızı zorlaştırabilir. Gelecekte yapmak istediklerinize öncelik vermeli, yaşanmışlıkları yaşandıkları yerde bırakarak hedeflerinize odaklanmalısınız. İş hayatınızda önemli gelişmeler gündemde olacaktır. İnsan ilişkilerinizden güzel destekler alabilir, deneyimlerinizle başka hayatlara yol gösterebilirsiniz.

Kova Burcu: İnançlarınız doğrultusunda hareket etmek isteyebilir, hayat felsefenizi gözden geçirebilirsiniz. Hukuki işlerinizde önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Meslek hayatınız için gerekli olan eğitimler, kişisel gelişiminize yardım edecektir. Yolculuklar ve seyahatler gündemde olacaktır. Beklediğiniz haberleri alabilir, önemli konuşmalar gerçekleştirebilir, yeni ve radikal kararlar verebilirsiniz. Aklınızı meşgul eden bir çok soru, bu tutulmayla birlikte cevap bulacaktır.

Balık Burcu: Korku ve kaygılarınızla yüzleşebilir, sizde iz bırakan olayları düşünebilirsiniz. Geçmişte kapattığınız defterler, verdiğiniz kayıplar derin düşüncelere çekilmenize neden olabilir. Merak ettiğiniz konular hakkında araştırma yaparak korkularınızın üstesinden gelebilirsiniz. Size fayda sağlamayan insanları ve duyguları geride bırakmaya karar verebilir, yeni yollara girme cesareti gösterebilirsiniz. Beklediğiniz ödemeler gündeme gelebilir. İkramlarla ve jestlerle karşılaşabilirsiniz.
alıntı

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hem güneş burcundan hem de yükselenden vuracak bu tutulma bana. Nelere vesile olacak acaba? Hadi bakalım hayırlısı.

4

43887

4 Nisan ay tutulması,hayatımızda fay hatları harekete geçecek...Ay burcum Terazi horoskobumda beş gezegenim Terazi'de...Hayırlısı...

Cruella

Kayıtlı Üye
Benim de güneş burcum, yükselenim Terazi.. Merkür de Terazide

ipeksoy

Kayıtlı Üye
Burc bakimindan ne ifade ettigini bilmem ama savas bakimindan Gog Magog savasinin basladigini gorebiliriz.

freakfelon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Güneş Terazi,Yükselen ikizler 4 nisan bana iyi gelicek. 2014 yılının blood moon'u tam 8 ekim doğumgünüme denk geliyordu ben konuyla pek alakadar olmadığım için malesef supernatural'ın 10 sezonu 1 bölümü bana doğum günü armağanı oldu diye sevinirken blood moon'u hiç düşünmemiştim bile :(

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Konuyu okumadım,zorladım ama okumak gelmedi içimden.Dört nisan sabahı gelecekteki mesleğim için bir ingilizce ön eleme sınavına giricem.Eğer kazanırsam ardından da mülakat,
Merak ettiğim konu şudur tutulma bu sınavları bir şekilde etkileyebilir mi ? Neredeyse hayatımı değiştirebilcek bir sınavla tarihin kesişmesi tesadüf mü ?

4

43887

Konuyu okumadım,zorladım ama okumak gelmedi içimden.Dört nisan sabahı gelecekteki mesleğim için bir ingilizce ön eleme sınavına giricem.Eğer kazanırsam ardından da mülakat,
Merak ettiğim konu şudur tutulma bu sınavları bir şekilde etkileyebilir mi ? Neredeyse hayatımı değiştirebilcek bir sınavla tarihin kesişmesi tesadüf mü ?

Astrologların kanlı ay tutulması ile ilgili yorumlarında hayatımıza önemli ölçüde etki edecek kararlardan uzak durmamız yönünde uyarılarda bulunmaktalar.Bu tür olguları takip eden biri olarak yaşantımda fazlası ile etkisini yaşadım.Dediğin gibi seninde o günün sınavlarınla çakışması kimbilir hayatında yaşadığın bazı olumsuzlukların bitmesini ve meslek hayatında yön vermende büyük rol oynamasına olanak sağlar.Bir deprem etkisi yaratır :) tabi olumlu anlamda...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ay güneş ve yükselenemin üçünde de tutulma var muhteşem günler geçiriyorum üç gündür,sinirler tavan. Derin nefes al Lavander derin nefes!

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yangına körükle gitmek gibi olucak ama gerçekler acı:(Bu daha 3.süde bide..Şu Eylül'dekinide yaşasakta dörtlü tamamlansa da kurtulsak artık.
Tutulma etkileri bazen haftalar sonrada kendini gösterebiliyor.

Cruella

Kayıtlı Üye
Galiba doğru biliyorum :D bi göz attım google'a öyleymiş