Ay 12. evde ruhsal yönden etkileri

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Psişiktir, güçlü ruhsal farkındalık ve önsezi yeteneği verir. İnsanların ruhsal ihtiyaçlarını anlayabilme özelliği de verir. Ay'ı 12. evinde olan kişiler yoğun ruhsal his ve deneyimler yaşayabilir. Öte yandan Ay'ın kişi haritasındaki bazı gezegenlere kavuşum ve sert açıda olması psikosomatik rahatsızlıklara da yol açabilir.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
12. evde su grubu burçların olması da benzer etkiler doğurur mu?

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
12. evde su grubu burçların olması da benzer etkiler doğurur mu?
Balık burcunda önsezi niteliği, ruhsal duyarlılık. Yakaza rüya evreleri görülebilir. İmgeleme yetenekleri artmıştır.
Yengeçte psişik özellik, maneviyat ve ruhsal konulara ilgi. Ruhsal alıcı fonksiyonunda duyarlılık.
Kovada doğaüstü konulara ve madde ötesine karşı ilgi verir.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Balık burcunda önsezi niteliği, ruhsal duyarlılık. Yakaza rüya evreleri görülebilir. İmgeleme yetenekleri artmıştır.
Yengeçte psişik özellik, maneviyat ve ruhsal konulara ilgi. Ruhsal alıcı fonksiyonunda duyarlılık.
Kovada doğaüstü konulara ve madde ötesine karşı ilgi verir.

12. evde balık varmış hep musallattan sanıyordum ama balığın da etkisi de var sanırım.. yıldızı düşük olanlar gezegen konumlarından dolayı mı böyle?

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
12. evde balık varmış hep musallattan sanıyordum ama balığın da etkisi de var sanırım.. yıldızı düşük olanlar gezegen konumlarından dolayı mı böyle?
Önce 12. evdeki gezegenleri değerlendiririz. Mesela Merkür de ruhsal konularda etkindir. Haberleşme gezegenidir çünkü ve 12. ev ruhsal konuları içerir. 12. evde gezegen olduğumu bu tür hadiseler daha yoğun olur ve olumsuz açıları tabi ki. 12. evdeki burçlarda etkilidir tabi gezegen etkisi gibi olmasa da. Musallat konusu yine natal haritanla bağlantılıdır. Herkese musallat olamazlar senin onların etkisine karşı alıcı olman gerekir önce.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Önce 12. evdeki gezegenleri değerlendiririz. Mesela Merkür de ruhsal konularda etkindir. Haberleşme gezegenidir çünkü ve 12. ev ruhsal konuları içerir. 12. evde gezegen olduğumu bu tür hadiseler daha yoğun olur ve olumsuz açıları tabi ki. 12. evdeki burçlarda etkilidir tabi gezegen etkisi gibi olmasa da. Musallat konusu yine natal haritanla bağlantılıdır. Herkese musallat olamazlar senin onların etkisine karşı alıcı olman gerekir önce.

Yani büyüyle gönderilse de ben alıcı konumdaysam gelirler doğru anladıysam.. ay burcum akrep onun etkisiyle olabilir algılarım açık sanırım, hep vardı biraz.. önceden dejavu hissi yaşardım rüya ile gerçeği karıştırdığım olurdu..

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Yani büyüyle gönderilse de ben alıcı konumdaysam gelirler doğru anladıysam.. ay burcum akrep onun etkisiyle olabilir algılarım açık sanırım, hep vardı biraz.. önceden dejavu hissi yaşardım rüya ile gerçeği karıştırdığım olurdu..
Ay akrepte ruhsal derinlik ve kabiliyetlerin vardır. Bazı şeyler içine doğabilir. Parapsikolojiye açık insanlara büyü olmasa da musallat olabilirler. Deja vu yine önseziyle ilgili bir husus. Önceden rüyanda gördüğün şeylerin zamanı gelince ortaya çıkması. Durugörü yeteneğidir.

4

43887

Ay akrepte ruhsal derinlik ve kabiliyetlerin vardır. Bazı şeyler içine doğabilir. Parapsikolojiye açık insanlara büyü olmasa da musallat olabilirler. Deja vu yine önseziyle ilgili bir husus. Önceden rüyanda gördüğün şeylerin zamanı gelince ortaya çıkması. Durugörü yeteneğidir.
Astroloji hakkında ki bilginiz ne doğrultuda bilmem, yalnız konu ile ilgili bilgilendirmelerde hatalar kişiyi yanlışa sürükleyebilir. Örn burada Ay Akrep açıklaması Ay Boğa da yücelim de iyicil çalışmaktadır. Tam karşıt burcu Akrepte ise düşüşte kötücül çalışır. Ay bu burçta huzursuzdur. Kişi duygusal anlamda güçlü durmaya çalışır. Uçlarda yaşar. Karşısındakini kontrol altına almaya manipüle etmeye çalışabilir. Kontrolcü ve manipülatif olaylara açıktır. Zorlayıcılık vardır. Nefret , tutku, kıskançlık aşırılıklar yaşanır. Bastırılmış dürtüler, depresiflik, anne ile ilgili sorun, kontrolcü sürekli kriz yaşanan durumlar bu anne kaynaklı da olabilir. 12.evde Ay bilinçaltında saklı kalmıslıkları rüyalarında yaşama etkilerine neden olabilir. 12.evde iyicil değildir. Hastahaneler, hapishane tutsaklık, esir, kayıplar, kaygı, endise, inziva, rüyalar,bilinçaltı,hülyalı düşünceler, kişinin kurban rolünü üstlenmesi,kurban olması, zayıflık, intihar, duygusal düzeyde diğer insanlarla ulaşmakta zorluklar, doğum öncesi annenin hamileliğin de son dönemlerde yaşadığı ruhsal durumun çocuğa geçmesi gibi gibi birçok durumu sıralayabiliriz. Ayrıca Akrep, hangi Akrep, hangi derece de, aldığı açılar ne, hangi sabit yıldız etkisinde bunlar incelenmeden kişiye yorum eksik hatalıdır. Her Akrep parapsikolojiye açık meraklı olmaz. Benim yakından tanıdım Güneşi Akrep, yükselen Akrep, Merkür Akrep biri var. Kisinin sezgileri güclüdür yalnız bunu işinde kullanır. Zekası ve sezgilerini konuşturur. Ticarete yatkındır, ama parapsikolojiye açık bir kişi değildir. Tabi haritada ki konfigürasyon önemli. Ama dediğim gibi Ay Akrepte rahatsız konumdadır. Olumlu açılarda durum hafifleticidir. 12.ev Astrolojik ismi kötü ruh olarak ifade edilen bir evdir.

4

43887

@Orçun yazılan mesaja komik smile iletiniz astrolojiye verdiğiniz değeri ilgiyi göstermiş oldu. Kaldı ki espiri yapmadığımı düşünüyorum. Gerçekten komiksiniz...
Ayrıca bir konu açarken örn Ay'ın burçlarda ki etkisi, Ay'ın evlerdeki etkisi olarak konu açmanız daha yerinde olacaktır.Diğer türlü kalabalık durum olusturacaktır. Bilginize iyi forumlar.

Naden

Kayıtlı Üye
Astroloji hakkında ki bilginiz ne doğrultuda bilmem, yalnız konu ile ilgili bilgilendirmelerde hatalar kişiyi yanlışa sürükleyebilir. Örn burada Ay Akrep açıklaması Ay Boğa da yücelim de iyicil çalışmaktadır. Tam karşıt burcu Akrepte ise düşüşte kötücül çalışır. Ay bu burçta huzursuzdur. Kişi duygusal anlamda güçlü durmaya çalışır. Uçlarda yaşar. Karşısındakini kontrol altına almaya manipüle etmeye çalışabilir. Kontrolcü ve manipülatif olaylara açıktır. Zorlayıcılık vardır. Nefret , tutku, kıskançlık aşırılıklar yaşanır. Bastırılmış dürtüler, depresiflik, anne ile ilgili sorun, kontrolcü sürekli kriz yaşanan durumlar bu anne kaynaklı da olabilir. 12.evde Ay bilinçaltında saklı kalmıslıkları rüyalarında yaşama etkilerine neden olabilir. 12.evde iyicil değildir. Hastahaneler, hapishane tutsaklık, esir, kayıplar, kaygı, endise, inziva, rüyalar,bilinçaltı,hülyalı düşünceler, kişinin kurban rolünü üstlenmesi,kurban olması, zayıflık, intihar, duygusal düzeyde diğer insanlarla ulaşmakta zorluklar, doğum öncesi annenin hamileliğin de son dönemlerde yaşadığı ruhsal durumun çocuğa geçmesi gibi gibi birçok durumu sıralayabiliriz. Ayrıca Akrep, hangi Akrep, hangi derece de, aldığı açılar ne, hangi sabit yıldız etkisinde bunlar incelenmeden kişiye yorum eksik hatalıdır. Her Akrep parapsikolojiye açık meraklı olmaz. Benim yakından tanıdım Güneşi Akrep, yükselen Akrep, Merkür Akrep biri var. Kisinin sezgileri güclüdür yalnız bunu işinde kullanır. Zekası ve sezgilerini konuşturur. Ticarete yatkındır, ama parapsikolojiye açık bir kişi değildir. Tabi haritada ki konfigürasyon önemli. Ama dediğim gibi Ay Akrepte rahatsız konumdadır. Olumlu açılarda durum hafifleticidir. 12.ev Astrolojik ismi kötü ruh olarak ifade edilen bir evdir
Merhaba, '' Ayrıca Akrep, hangi Akrep, hangi derece de, aldığı açılar ne, hangi sabit yıldız etkisinde bunlar incelenmeden kişiye yorum eksik hatalıdır. '' cümlenizden yola çıkarak son kısımda ''12. ev kötü ruh olarak ifade edilen bir evdir.'' kısmını tam algılayabilmek istiyorum. Kötü ruh denildiğinde negatif çalışan bir ev olarak algıladım öncelikle. Peki 12. evde iyicil çalışan herhangi bir kavuşum yok mudur? 12. evin kişiye kazandırdığı herhangi bir pozitif etki? Şu minvalde bakarsak oranın boş olması olayı transitlere indirgemesi açısından kötü ruhu teğet geçmemize mi neden olur? Bu arada 12. evimde Uranüs, Merkür ve Venüs var. Hepsi yay burcunda. Yay stelyumu da oluyor haliyle, gezegen kümelenmesiyle beraber. 12. evi doğru okumak istiyorum ve kendi haritamı da doğru yorumlamak haliyle. Ve bu noktada sizi de doğru anlamak tercihimdir.

4

43887

Merhaba, '' Ayrıca Akrep, hangi Akrep, hangi derece de, aldığı açılar ne, hangi sabit yıldız etkisinde bunlar incelenmeden kişiye yorum eksik hatalıdır. '' cümlenizden yola çıkarak son kısımda ''12. ev kötü ruh olarak ifade edilen bir evdir.'' kısmını tam algılayabilmek istiyorum. Kötü ruh denildiğinde negatif çalışan bir ev olarak algıladım öncelikle. Peki 12. evde iyicil çalışan herhangi bir kavuşum yok mudur? 12. evin kişiye kazandırdığı herhangi bir pozitif etki? Şu minvalde bakarsak oranın boş olması olayı transitlere indirgemesi açısından kötü ruhu teğet geçmemize mi neden olur? Bu arada 12. evimde Uranüs, Merkür ve Venüs var. Hepsi yay burcunda. Yay stelyumu da oluyor haliyle, gezegen kümelenmesiyle beraber. 12. evi doğru okumak istiyorum ve kendi haritamı da doğru yorumlamak haliyle. Ve bu noktada sizi de doğru anlamak tercihimdir.
12.evle ilgili konuları yazdım anlaşıldığı üzere sıkıntı ve sorun evidir. Araştırabilirsiniz 12 ev konularını. Hellenistik astrolojide (Astrolojide kullanılan yöntemlerin ilk çıkış noktası kaynağını, insan ruhunun şifreleri ile uğraşan alan) 12 evi kötü ruh olarak isimlendirmişler. İyicil etkiler barındırmıyor. Karanlık, netleşmeyen, saklandığımız alandır. Tek 12 eve bakarak yorum yapılmaz. Harita bütün olarak incelenir. Kurtarıcı koruyucu açılar mevcuttur. Ancak 12 ev kişiyi zorlar desteleyici açılar etkiyi hafifletebilir. Transit, ilerletilmiş, yıllık haritalarda da natalinize etkisini olumlu/olumsuz etkiler. Stelyum varsa kümeleşen gezegenler, bulunduğu burc, harita da aldığı konfigürasyonlar hepsi etkilenir.

Dracolia

Moderator
12.evle ilgili konuları yazdım anlaşıldığı üzere sıkıntı ve sorun evidir. Araştırabilirsiniz 12 ev konularını. Hellenistik astrolojide (Astrolojide kullanılan yöntemlerin ilk çıkış noktası kaynağını, insan ruhunun şifreleri ile uğraşan alan) 12 evi kötü ruh olarak isimlendirmişler. İyicil etkiler barındırmıyor. Karanlık, netleşmeyen, saklandığımız alandır. Tek 12 eve bakarak yorum yapılmaz. Harita bütün olarak incelenir. Kurtarıcı koruyucu açılar mevcuttur. Ancak 12 ev kişiyi zorlar desteleyici açılar etkiyi hafifletebilir. Transit, ilerletilmiş, yıllık haritalarda da natalinize etkisini olumlu/olumsuz etkiler. Stelyum varsa kümeleşen gezegenler, bulunduğu burc, harita da aldığı konfigürasyonlar hepsi etkilenir.
Okuduğum bir yazıda 12. Evde bulunan su burçlarının, ozellikle balık takımyıldizı için insanı parapsikolojiye daha meyilli bir bünyeye dönüşmesi yönünde etkilediği bahsediliyordu, sanırım 12. Ev ve su elementinin ortak olarak ruhani ozellikleri yüzunden boyle birşey bahsedilmiş ama, bu doğru mudur acaba, sormak isterim :)
Ek olarak, 12. Evde bulunan Jupiter, Satürn, Ay, Chiron ve Merkür için de ayni şeyler söyleniyordu.

4

43887

Okuduğum bir yazıda 12. Evde bulunan su burçlarının, ozellikle balık takımyıldizı için insanı parapsikolojiye daha meyilli bir bünyeye dönüşmesi yönünde etkilediği bahsediliyordu, sanırım 12. Ev ve su elementinin ortak olarak ruhani ozellikleri yüzunden boyle birşey bahsedilmiş ama, bu doğru mudur acaba, sormak isterim :)
Ek olarak, 12. Evde bulunan Jupiter, Satürn, Ay, Chiron ve Merkür için de ayni şeyler söyleniyordu.
Su elementleri sezgiseldir. 12.ev Neptün'ün evidir. Neptün kollektif bir gezegendir Balık burcunun iki yöneticisi vardır; Jüpiter ve Neptün. Balık Jüpiterin olumlu etkilerini alır. Bu yüzden özdeştirilir. Ancak ve ancak Neptün, sisli, puslu, karanlıktır. Bulunduğu eve belirsizlikler getirir. İçe yönelme, kapanmayı yaşatır. (Meditasyon yoga yapmak için uygun bir evdir.) Spritüelliğe merak vardır. Tarotta Asılan kartıdır. Asılan, Tanrı Odin ile ilişkilendirilir. Kurban olma feda etme derinlere maneviyata doğru büyümek için kendinden dünya değerlerinden vazgeçmedir. Yukarıda mesajımda saydığım özelliklerden kaynaklı zor bir evdir. Parapsikolojiye meyil psişik olmak" 12.evde konumlanan gezegenler varken sınavlardan geçmek farkındalığa ulaşmak her yiğidin harcı değildir. Feda edeceği vazgececegi kaybedeceği şey çoktur. Psikolojisinin güçlü olması gerekir. Ki bunu da sadece 12.ev ile değil bağlantıda olduğu gezegenler evler vs kombinlerle de anlamlandırırız. 12.ev sprituellikle mistisizmle özdestirilir, ancak Tanrıya, öze, maneviyata giden yolculuk, arayış 9.evin konusudur. Tanrı'nın evidir. 8 ev ölüm evidir. Akrep burcu yönetir. Ölüm ötesi , parapsikoloji, gizemé işaret eder. Bir balığı 9 evde yorumlamak başka 12.evde yorumlamak başkadır...Ki bahsettiğim evlerde bile olumlu konfigürasyonları olmalıdır. Psikolojik anlamda degerlendirdiğimizde 12.evde bulunan gezegenler o evde hapsolmus gibidir. Kendini ifade edemez. Konuşmayı iletişimi seven Merkür susmayı tercih eder. Kendini ifade etmekte zorlanır. Üstüne karşıt burcun yöneticisidir. Ne kadar verim alınabilir. Venüs ilişkilerini açıkca ifade edemez. Zorlanır. Platonik gizli saklı ilişkiler yaşar. Kapalıdır. Plüton krizler yaşatır. Öldürür tekrar küllerinden doğdurur. Satürn geldimi 12 ev deki problemlemleri aleni olarak ortaya döker. Korkularınızla yüzleştirir. Sınar. Sınırlar. Harita görmeden ayrıntıya girmek yanlış olur. Kısaca spritüelliğe meyil bir değil birkaç kombinasyonla gözlemlenir. Çok derin konular. Astroloji derya deniz :))