Avuçlarımda ve vücudumda hissettiğim enerji nedir

batuhan06

Kayıtlı Üye
Sanırım 1 yıldır olmaya başladı, normal zamanlarda birşey yok fakat olduğum anın farkına varıp odaklanınca kalp atışlarımı ve bu enerjiyi avuç içlerimde hissediyorum. 2 ay önce de uyuduktan 1 ya da 2 saat sonra uyandım vücudumun tam ortasından her kalp atışımla birlikte etrafa yayılan bir enerji hissettim, bunu bir şok dalgasına benzetebilirsiniz yani o anki yayılma şekli öyleydi tüm vücudum sanki patlayacak gibi hissetmiştim. Bu hafta keşfettiğim bir diğer şey de odaklanıp kalp atışımı yavaşlatabilmek. Lütfen bunları anlamamda yardımcı olun.

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
Bu muhtemelen yaşam enerjisi dostum. Mana, Ki, Çi, Life-Force olarak da geçiyor diye biliyorum başka dillerde.
Kalp atışınla birlikte etrafta yayınlan bir enerji hissettiysen muhtemelen enerji kalp çakrandan çıkarak yayıldı demek oluyor.

Çakra ve Yaşam enerjisini konularını araştırmak bu konuda sana yardımcı olabilir.
Ayrıca @URUMHAMATAHAYİL bu konu da bilgi verebilir diye düşünüyorum.

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
7 Çakra - Yaşam enerjisini üreten ve depolayan jeneratörler
1_WrRcWCK-crgDM3RNYKwVeQ.png

Meridyenler - Yaşam enerjisini tüm vücuda ulaştıran dağıtım yolları
Meridians3-1.jpg

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
Yaşam enerjisinin, çakraların ve meridyenlerin Antik çin ve antik hindistan öğretilerinde büyük yeri vardır.

batuhan06

Kayıtlı Üye
Bu muhtemelen yaşam enerjisi dostum. Mana, Ki, Çi, Life-Force olarak da geçiyor diye biliyorum başka dillerde.
Kalp atışınla birlikte etrafta yayınlan bir enerji hissettiysen muhtemelen enerji kalp çakrandan çıkarak yayıldı demek oluyor.

Çakra ve Yaşam enerjisini konularını araştırmak bu konuda sana yardımcı olabilir.
Ayrıca @URUMHAMATAHAYİL bu konu da bilgi verebilir diye düşünüyorum.
teşekkürler

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
Senin yaşadığın olay bir çizgi romanda geçiyor, kalpten yayılan enerji vücutta hissediliyor. Bu çizgi roman bir Manhwa, yani asya kökenli, asya ise doğu da yer alıyor.

Genelde doğuda Aura, Çakra, Yaşam enerjisi, Meridyenler gibi öğretiler yer alır. Batı da ise genelde Maji, Spell Casting gibi öğretiler yer alır. Ama New-Age akımı ile Doğudaki öğretiler yavaş yavaş batıya da taşınmaya başladı.

Comic.png