Atiye Dizisi Paganizm Analizi

Core

Kayıtlı Üye
Şu anda Beyaz TV'de analizi var.

Sizlerinde görüşünü almak isterim.

dünyalı

Kayıtlı Üye
beyaz tv sever boyle komplo teorileri uretmeye :)

Şahsen ben konu içerik ve Türk dizilerinde işlenen aglak aşk edebiyatından çok çok ileri bir seviyede bir iş oldugunu düşünüyorum. 8 bölüm nasıl bitti anlamadım.
Ayrıca evet Türk inanç sisteminin bir kolu olan şaman kültürüne ait detaylar aşikar . Anadolu da el almak deyimi vardır onlarda işlenmiş fotoğraf ben paganizmi göremedim

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Önceden izlemiştim o programı.
Program farklı bir misyon ile ortaya çıkmış ama tek yaptıgı magazine malzeme üretmek. Benim izlediğim bölümde Aleyna Tilki hakkında bir sürü komplo teorileri havalarda uçuşuyordu, üslup, söylem hepsi berbat. Kızı siyonist yaparken dinden de çıkardılar. Şeytana hizmet ediyormuş o bu şu... Bu düpedüz kul hakkıdır. Gerçeğin özünü yakalamaya yönelik haber yapılmıyor. Günümüz habeciliği yerlerde sürünüyor.

Aleyna Tilki hakkında yazılıp çizilenler, instagram hesabında, youtube de, twitter da yapılan çirkin yorumların hepsi iğrenç. Biz ne ara böyle olduk? Allah ıslah etsin toplumumuzu. Habercisinden tutunda en alt seviyedeki halka kadar rezalet. Allah Aleyna ya hesabını sorar ama bunların hiç yatacak yeri yok. Bekar bir genç kıza atılmayan iftira kalmadı. Ya hiç biri değilse, sadece cahillikten yapıyorsa? Üstümüze bugün taş yağmıyorsa yarın kaya yağacagındandır.
Kıza o kadar ağza alınmayacak küfürler ve o kadar iftiralar atılıyor ki bana artık onun hakkını savunmak düşüyor. ?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Senaristine hayran kaldım(!) . Tıpkı Dan Brown gibi yaklaşmış olaya. Tüm yapılmış ilgi çekici detayları topla üstüne senaryo uydur. Diziyi izlerken bir sürü Netflix dizisini ve İmdb'ye girmiş bir çok filmin sahnesini görebilirsiniz. Vasat olan TV dizilerimiz ne ise bu anca anca bir tık üstüdür. Cidden ses ekibi hariç ne oyuncular ne çekimler beklenileni bende karşılamadı. Bir iki sembol ile gizem yaratmaya çalışanlar da reklam kışkırtması yapmaktadırlar kanaatimce.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Senaristine hayran kaldım(!) . Tıpkı Dan Brown gibi yaklaşmış olaya. Tüm yapılmış ilgi çekici detayları topla üstüne senaryo uydur. Diziyi izlerken bir sürü Netflix dizisini ve İmdb'ye girmiş bir çok filmin sahnesini görebilirsiniz. Vasat olan TV dizilerimiz ne ise bu anca anca bir tık üstüdür. Cidden ses ekibi hariç ne oyuncular ne çekimler beklenileni bende karşılamadı. Bir iki sembol ile gizem yaratmaya çalışanlar da reklam kışkırtması yapmaktadırlar kanaatimce.

• Beğendim
Tepkiler: dgo

Seuta

Kayıtlı Üye
Atiye dizisinden negatif yonde etkilenen varmi

Seuta

Kayıtlı Üye
Atiye dizisinden negatif yonde etkilenen varmi

Ü

Üye silindi 58480

Aleyna tilki meselesinde yazılanlarda haklılık payı var.
Ama yazıp çizenlerin temsil kabiliyetleri ve aktarma yetenekleri yok Malesef.

Bir konuda yeterince derinlesirseniz ayağınız yerden kaymaya ve havalanmaya başlarsınız. Yeni bir düzlemde kendinizi bulursunuz. O düzlemde ise iș ve oluşların temsilleri ve teșvikleri devam eder. Buna kader çarkları diyebilirsiniz.

İşler, yerdeki argümanlarla değil yukarıdaki argümanlarla açıklanır. Yerdeki görünenler üzerinden açıklamaya kalkisirsaniz dediğim gibi temsil kabiliyetiniz sınırlandırılmış olur. Semayı ortaya koyamazsınız. Sembolizm ise yukarıdaki argümanların başında gelir. Bu konuya yabancı kişiler bu konudaki değişkenleri kendi tecrubesel değişkenleri ile orterler. Kozmosta her zaman dış kavrayış cemberleri var ve oradan gorebilebler her şeyi her yerde anlatmamalilar.

Ü

Üye silindi 58480

Ramazan Kurtoglu' nün çok güzel bir anektot var :

Eskiden kirveler vardı. Çocuklar sünnet edilirken çocuk korkmasın diye çocuğu yatıştırırlar, komiklik vs yaparlardı. Bazıları da tam kesilme anında çocuğun ağzına lokum verirdi.

Şimdi çocuk kesik acısına mı yansın, lokumun tadının hazzina mi varsın?

İşte Netflix moder çağın kirvesidir. E-Hollywood versiyon 2.0 dır.

Escinsellik, tanritanimazlik, transexuellik vs x2 dayatilmaktadır. Transhumanizme bir dijital ön hazırlık tatbikatı yapiliyor bu yolla. Ama kaliteli yapımlar ile de harmanlanmış oldugu için insanlar bu akıma kapılırlar. Tıpkı kirvenin tam sünnet esnasında çocuğun ağzına lokumu vermesi gibi. Evet Netflix kaliteli yapımlar sunuyor. Ama bunu hizmet ettiği elitlerin politikasına uydurmak zorunda. Acı ama gerçek.

İsa escinsel gibi gösterildi mesela. Bunun önünü alamayacaklar. Köprü gecilijce.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ciddiye alinacak derinlikte işlenmiş birseyler goremedim ben...ama dikkat cekti

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

bmakar9

Kayıtlı Üye
Ben dizinin senaryosunda kayda değer bir şey göremedim. Oradan buradan bir şeyler toplanıp bir kitap yazılmış o da senaryolaştırılmış. Zaten kitabın yazarı hanımefendi de sizden bizden daha çok bilgi birikimi olan biri değil kanaatimce. Hiçbir psikoloji eğitimi almadan kursa gidip bıdı bıdı koçu, bıdı bıdı danışmanı olanlardan. Mehmet Günsür'ün bir dizisi vardı Kanaga diye. Orada da yine arkeolog rolünde, ölmüş arkeolog babasının arkasında bıraktığı ipuçlarını takip ediyor. Göbeklitepe'yi de işlemişlerdi. Bir de Buket Uzuner'in Toprak kitabı... Atiye'nin anneannesi, Toprak kitabındaki Umay Nine. Bu ikisi sadece benim gördüklerim.
Eğer bu tarz gerçekten bir şeyler öğrenebileceğiniz bir dizi izlemek istiyorsanız Kanaga'yı izlerin derim. Dizinin internet sitesinde de işlenen konuların açıklandığı yazılar var.
Buket Uzuner'in tabiat dörtlemesini okuyabilirsiniz. Ben Toprak'tan çok şey öğrenmiştim.

bmakar9

Kayıtlı Üye
Ben dizinin senaryosunda kayda değer bir şey göremedim. Oradan buradan bir şeyler toplanıp bir kitap yazılmış o da senaryolaştırılmış. Zaten kitabın yazarı hanımefendi de sizden bizden daha çok bilgi birikimi olan biri değil kanaatimce. Hiçbir psikoloji eğitimi almadan kursa gidip bıdı bıdı koçu, bıdı bıdı danışmanı olanlardan. Mehmet Günsür'ün bir dizisi vardı Kanaga diye. Orada da yine arkeolog rolünde, ölmüş arkeolog babasının arkasında bıraktığı ipuçlarını takip ediyor. Göbeklitepe'yi de işlemişlerdi. Bir de Buket Uzuner'in Toprak kitabı... Atiye'nin anneannesi, Toprak kitabındaki Umay Nine. Bu ikisi sadece benim gördüklerim.
Eğer bu tarz gerçekten bir şeyler öğrenebileceğiniz bir dizi izlemek istiyorsanız Kanaga'yı izlerin derim. Dizinin internet sitesinde de işlenen konuların açıklandığı yazılar var.
Buket Uzuner'in tabiat dörtlemesini okuyabilirsiniz. Ben Toprak'tan çok şey öğrenmiştim.

bmakar9

Kayıtlı Üye