Ateş Çıkarmak

IstBoy

Kayıtlı Üye
hayır ateş olmadığıma eminim :) arkadaşlarımın çoğu burcumun tahmin ettiklerinde yengeç der

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Ateşi kontrol edebilmek hava ve ateş elementine sahip olan kişilere aittir. Elementi toprak olan bir kişi ateşi yönetemez...
Benim elementim su olmasına karşın ateşle çok ilgiliyim. Ne kadar uğraşsam da olmuyor. Olsa bile çok az yönlendirebiliyorum

canmert196

Kayıtlı Üye
Böyle birşeyin ateşten yaratılmış birşeyin yardımı olmadan kendi başınıza yapmanızın mümkün olmadığını düşünüyorum. Ufak tefek vesveselerle yıllarınızı bu işlere harcamamanızı öneririm. Vereceğiniz emekle meditasyon nefes teknikleri gibi şeylerle inanılmaz faydalar sağlanabilir. 10 yıl boyunca buna uraşıp bir kibritin yaptığını başarabilmek ne kadar fayda sağlar onuda hesaba katın bence. Ayrıca bunu yapabilen biri varsa kendi çabasıyıla samimi söylüyorum tüm inancımla müridiniz olmaya hazırım...

ates elementını kontrol etmekle kamp atesını yakmaktan fazlası yapılıyor bunu bılmenızı ısterım :)

maiela

Banlı Kullanıcı
peki elementimizi nasıl kullanabiliriz?benim elementim su. ama ateşle daha ilgiliyim.. nasıl kullanabileceğimizi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
imajine ederek fiziksel ateş çıkarmamız mümkün mü ? Geçen gün rüzgar esmesini hayal ettim çok hafif bir esinti oldu da , ordan hareketle bunu merak ettim.

Rüzgar estirmek o kadar kolay değil, sana öyle gelmiştir diye düşünüyorum. Tabii test etmek istiyorsan, kapalı ve hava sirkülasyonu olmayan bir ortamda sigara yada başka bir şeyin dumanının yönünü değiştirmeye çalışarak kendini test edebilirsin. Ki daha önce yaptım ve başarılı oldum diyorsan, bunda söylenecek birşey yok. :)
Ateş çıkarmak konusuna gelince bunu herhangi bir insanın yapabileceğini sanmıyorum, çok uzun süren çalışmalarla belkide yarım asır sürebilecek çalışmalar sonucu belki küçük kıvılcımlar çıkarılabilir diye düşünüyorum.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Arkadaşlar elementiniz her ne olursa olsun bütün elementlere ulaşabilirsiniz. Ve bunun maji ile uğraşan daha iyi yapabilir gibi durumlarla alakası yok. Elementi su olan asla ateş elementine ulaşamaz gibi bir durum hele kesinlikle yok. Meditasyon yapın, alfa haline geçişi bilin, çaklarını açın ve olaya yoğunlaşın. Hava elementine ulaşmak ise amacınız hava olduğunuzu düşünün, ki trans halindeyken bunu çok rahat yapabilirsiniz. Yada ateş olduğunuzu ısıyı ve elementin kendisini hissedin. Su olduğunuzu hissedin ve huzur bulun. Yada toprak olduğunuzu bir doğa yapıtı olduğunuzu ve gücü hissedin. Ve küçük küçük titreşimlerle başlayıp devamını getirin,bu kadar. Tabi bu dediklerim öyle bir hafta içinde olacak şeyler değildir. Sadece alfa haline geçiş ve çakraları sağlıklı bir şekilde açmak bile en az bir ay belkide iki ay sürebilir. Yani tamamen işi kontrol altına almak en az bir sene. Size göre değişir ama bunu unutmayın herşey sizin elinizde. Sevgilerimle :)