Astral Seyehat Tekniğim - QUADİCE

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
İnsandan daha üst varlıklar bence var Kuran'da Allah biz insanı yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık der.Bana bu ayeti açıklar mısın?Şimdiden teşekkürler.Ayrıca yazınız çok güzel anlamlı.
Ayrıca birçoğundan diyor hepsinden demiyor.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Ben çocukluğumdan beri yaparim
Genelde gördüğüm şey karanlık fırtınalı sessiz bir gece etrafta yoğun sessizlik var bu ürkütücü

Nahilsen

Kayıtlı Üye
ben de iki kez yasadım bende de bembeyaz rüzgarlı bir ortam,ve gözetlenme korkusu.nefes nefese ve yorgun uyanma oluyor.

Ü

Üye silindi 57044

İnsandan daha üst varlıklar bence var Kuran'da Allah biz insanı yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık der.Bana bu ayeti açıklar mısın?Şimdiden teşekkürler.Ayrıca yazınız çok güzel anlamlı.

Allahu teala'nın insanları diğerlerinden üstün kılması şudur..; Cansız maddeleri yarattı ve onlar neredeyse sonsuz gibi.. gezegenlerin, yıldızların, galaksilerin büyüklüğüne bir baksana? dünyamıza baktığımız zaman ise bitkilerin ve ağaçların ne kadar fazla olduğunu görüyoruz.. günümüzde insan eliyle ve egoizmi ile azaltılsada geçmişte bir düşün.. bitki ve ağaç popülasyonu ne kadarda fazlaydı.. hayvanlara oranla sonsuz gibiydi.. hayvanları düşünelim.. hayvanlar bitkilere ve ağaçlara oranla çok daha az seviyedeler.. son olarak insanı düşünelim.. insan ise hayvan popülasyonuna oranla çok daha az ve neredeyse yok gibi birşey.. değer arttıkca varlık azalıyor kısacası...

Allahu teala insanı maddeye, bitkilere ve hayvana kıyasla üstün yaratmıştır.. meleklere kıyaslada öyle yapmıştır.. melekler zaten doğa kanunlarıdır.. yani Allahu teala'nın kanunlarıdır.. melek deyince öyle kanatlı varlıklar filan geliyorsa akla, kişi tevhitte olup olmadığını sorgulamalıdır..

uzaylı diye birşey geçmiyor kuranda.. ben hiç görmedim. sende görmedin.. bu foruma üye insanların yüzde 99'uda görmedi.. birşey görülür ise vardır.. görülmez ise yoktur.. yaradanda görülür oluncaya kadar yoktur.. ben görmedim ama inanıyorum diyebilirsin.. bu şuna benzer; birisi sana ejderha hikayeleri anlatır çocukluğundan beri sende dersin ki ejderhalar var.. gördünmü diye sorsalar hayır diyeceksin.. nerden biliyorsun diye sorsalar ailemden öyle duydum diyeceksin.. taklidi imanın geçersizliği buradadır işte.. sana Allah var dediler çocukluğunda inandın.. ejderhalar var ve dünyayı onlar yarattı deseler onada inanacaktın.. yani sen atalarının izinden gittin. geleneklerin izinden gittin.. bitkisel seviye denilir maneviyatta buna..

kişi Allahu tealayı ifşa etmelidir.. yani taklidi değil tahkiki iman gerekiyor.. günümüzde dinci olduğunu söyleyip haram yiyen, çocuk taciz eden kişiler sence neden var? çünkü onlar Allahu tealayı hissedemiyorlar. onun varlığını ve birliğini hissedemiyorlar. dolayısıyla ''Allah korkusu'' denilen koşula gelemiyorlar.. iman dediğimiz şey.. yani tahkiki iman dediğimiz şeyde zaten ancak Allahu tealanın varlığını ve birliğini algılayıp, ''Allah korkusu'' denilen koşula gelince ancak var olabiliyor..

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Bu sorumun cevabı olmadı sanırım ayrıca melekler Kuranda ikişer,üçer ve dörtder kanatlı olarak geçer bence Kuranı okumalısın.Tesekkur ederim.