Artık çok iyiyim!!

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, artık en son sorunumdan sonra kendime bir kaç hedef belirleyerek kendimi keşfettim ve yalnızlığın aşırı iyi olduğunu gördüm.
Daha önce hiç resim çizebildiğimi bilmiyordum bile, ama son 2-3 gündür iyi resim çizdiğimin farkına vardım. Felsefeye bazen kısa video halinde karşıma çıkarken göz atıyordum ama artık felsefe kanallarına abone olarak 2 günde bir videolarını izliyorum. Yazılım yeteneğim vardı zaten fakat pek zaman ayırmıyordum kısa-kısa zaman ayırarak öğrenmiştim. Lakin belirli saatleri yazılım & siber güvenlik ile uğraşarak geçirmekteyim. Belirli günlerdede sporum var daha pozitif şekilde gidiyorum. Ayrıca herkese pozitif davranarak modu düşük insanlar olsa bile yüzlerini güldürmeye çalışıyorum. Cidden daha önce ki açtığım yardım konusunda bana yardım edenlere çok teşekkür ederim. Şimdi ise bana günlük rutin hazırlamak gerekiyor. Sizlerinde önerisini almak isterim dostlarım.

Şimdide Teşekkürler

cathrine

Kayıtlı Üye
@Rudolf sebottendorf Her gün kitap okuyabilirsiniz(İlgilendiğiniz konularla ilgili)Roman,denemeler,seri kitaplar,öyküler...Psikoloji,sosyoloji,edebiyat,felsefe,macera,parapsikoloji alanlarında okumalara bir başlasanız zaten bir çok konuda yolunuzu bulursunuz...Bibliyoterapi denen bir iyileşmeden bahsediliyor,belki biliyorsunuzdur...Kitap okumanın terapi etkisi var ve bunu deneyimleyen çok kişi de var,ben de dahil...Kitaptan arta kalan zamanlarda film izleyebilirsiniz...Çok nitelikli film ve diziler de var...Boyama yapablirsiniz,bir hayvan sahiplenebilirsiniz,fidan ya da çiçek ekip onların büyümesini takip edebilirsiniz...Bulmaca çözebilirsiniz,ilgi duyduğunuz bir yabancı dili öğrenmeye başlayabilirsiniz...Her gün düzenli yürüyüş yapabilirsiniz,şimdilik aklıma gelenler bunlar....

Ü

Üye silindi 45859

Kendinizle ilgili bir keşif sürecindesiniz sanırım, bu çok heyecan verici :) Yaşamınıza varoluşsal bir bütünlük sağlaması amacıyla değer değerlendirmesi yapabilirsiniz öncelikle. Örneğin şu an bir şeyler öğreniyorsunuz, isteklisiniz ve keyif alıyorsunuz, o halde öğrenmek bir değer olabilir sizin için. Diğer bir yandan resim çiziyorsanız üretmek de sizin değerlerinizden biri olabilir. Diğer insanları mutlu etmeye çalışmak "yardım etmek" gibi bir değer ifade edebilir. Değer noktalarınızı keşfedip onların da için de olacağı bir rutin oluşturmak size daha keyifli bir hayat sunabilir. Kendinize sorumluluk olarak gördüğünüz şeyleri, onların neden sorumluluğunuz olduğunu da not alarak yazmak, değerlerinizle ilişkilendirmek ve mümkünse bu çerçevede bir rutin oluşturmak verimli olabilir. Bir de sizi başka ne mutlu eder? Rutinlerinize sizi de mutlu edecek şeyleri entegre edip günü tüm bunlara göre ayırabilirsiniz. Aman her şeyi aynı güne sıkıştırmayın, bu yorucu olabilir ve bazen yetersizlik hissine sebep olabilir. Size en iyi gelecek akışı siz daha iyi bilirsiniz ama desteğe ihtiyacınız olduğunda buradayız.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
@Rudolf sebottendorf Her gün kitap okuyabilirsiniz(İlgilendiğiniz konularla ilgili)Roman,denemeler,seri kitaplar,öyküler...Psikoloji,sosyoloji,edebiyat,felsefe,macera,parapsikoloji alanlarında okumalara bir başlasanız zaten bir çok konuda yolunuzu bulursunuz...Bibliyoterapi denen bir iyileşmeden bahsediliyor,belki biliyorsunuzdur...Kitap okumanın terapi etkisi var ve bunu deneyimleyen çok kişi de var,ben de dahil...Kitaptan arta kalan zamanlarda film izleyebilirsiniz...Çok nitelikli film ve diziler de var...Boyama yapablirsiniz,bir hayvan sahiplenebilirsiniz,fidan ya da çiçek ekip onların büyümesini takip edebilirsiniz...Bulmaca çözebilirsiniz,ilgi duyduğunuz bir yabancı dili öğrenmeye başlayabilirsiniz...Her gün düzenli yürüyüş yapabilirsiniz,şimdilik aklıma gelenler bunlar....
Evet her gün kitap okuyorum bazen 1 gün ara vererek okuyorum ki merakı kaçmasın şu an merakım derin devlet kitaplarında onlardan okuyorum